Awatar użytkownika
kurz
Tormentor

Re: Imperial Triumphant

kurz 3 tyg. temu

dj zakrystian pisze:
3 tyg. temu
Covid Jazz wymyśliłem wraz z @CzłowiekMłot podczas alkodyskusji.
Podoba mnie się ta nazwa, aczkolwiek muzy bohaterów tematu tak bym nie określił. Trochę to szukanie jazzu w całym, gdzie owego nie ma.

Tagi:
Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor

Kozioł 2 tyg. temu

dj zakrystian pisze:
3 tyg. temu
Z IT mam tak, że ja te wszystkie covidiańskie jazzy bardzo lubię, ale trzeba mieć po prostu odpowiedni nastrój i wypoczęty umysł by przyswoić tak pokręcone dźwięki. Ich muzyka w zależości od stanu psycho fizycznego potrafi zachwycić, jak i zmęczyć. Czasem mam też wrażenie, że to sztuka dla sztuki. Byle więcej dziwnych dźwięków i podziałów rytmicznych na 6/66. A jednak jest w tym jakiś klimat grozy i popierdolenia. Mocno wymagająca muzyka. Odrzuca ale i intryguje. Coś jak nasz Kinsky, chociaż to inne granie to podobne w swej nieprzystępności i jednocześnie wciągające.
Myślę że to z pierwszej cz. czy akapitu to kwestia zwykłego nieprzyzwyczajenia. Np. Miałem tak z Portalami, nawet Neurosis, że ilość sprzecznych z przyzwyczajeniem dźwięków, ilościowo męczy bo każdy receptor zmuszony jest do aktywnej pracy 😁 Po jakimś czasie przywykasz i to bajerowanie powszednieje.

Niewątpliwie sztuka dla sztuki, podobnie jak odbieramy większość nowych trendów ;) ALE na szczęście w przypadku IT podsycona wyobraźnią i umiejętnościami: komponowania oraz technicznymi.

Mocno wymagająca muzyka. Odrzuca ale i intryguje. Coś jak nasz Kinsky, chociaż to inne granie to podobne w swej nieprzystępności i jednocześnie wciągające.

100%
DiabelskiDom pisze:
3 tyg. temu
Tylko ostatnio każdy nawija o ich jazzowych, awangardowych dziwactwach (oczywiście bardzo dobrych, mimo, że zależnych od nastroju), a dawno nikt nie wspomniał, że przecież przed tym totalnym odjazdem nagrywali również zajebiste materiały, jak Goliath czy Inceste. Powiem więcej, nawet stricte blackmetalowy Obeisance był bdb. Zachęcam więc do powrotu do nieco starszych nagrań.
Do dzisiaj mogę słuchać tej brutalozy. Ja ich lubię od Abominamentvm, który już jest pojechany, mimo że silnie "death😉 metalowy" (mod zadowolony?) . Bardzo dobry w parze z Weapon.
Turris Babylonica e stercore facta est.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog tydzień temu

Nowy album gotowy.

Destroy their modern metal and bang your fucking head

Wróć do „Black Metal”