Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5285
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

Poccolus

#1

Hajasz 6 lata temu

Obrazek

Obrazek

Poccolus? Litwa? Black metal? Mówi wam to coś? Okazuje się, że i u naszych sąsiadów działy się ciekawe rzeczy. Poccolus poznałem dzięki uprzejmości Capricornusa, który wydawał zine'a Into The Pentagram, gdzie był wywiad właśnie z Litwinami i zaintrygowało mnie to zdjęcie w białych togach.

Wkrótce miałem już dwa dema zespołu w tym to pierwsze po angielsku i drugie, które trwało ponad 40 min. Oba materiały były niesamowicie oryginalne a black metal proponowany przez Poccolus nie miał punktu zahaczenia do innych zespołów. Kiedy w 1996 dostałem info, że chłopaki wydali debiutancki album wszystko postawiłem aby go zdobyć. Na całe szczęście wydali ich Hammerheart więc znajomy w sklepie muzycznym sprowadził w dobrej cenie.

A płyta ta to miazga, takiego pogańskiego black metalu nikt nie grał, teksty po litewsku, histeryczny wokal plus ludowe instrumenty. Nawet dzisiaj słuchając tej płyty mam wrażenie, że to kamień milowy black metalu z pogańskimi wstawkami. Niestety ale rok później Poccolus dokonał żywota a reaktywacja w 2009 odbyła się tylko na kilka występów na festiwale w Litwie.

Skład:
Raimondas Ramonas - Bass
Kingas - Drums Angis, ex-Luctus, ex-Xess, ex-Antigonė, ex-Liūnuosna, ex-Dreamland Poetry, ex-Zymosis
Levas - Keyboards Pergalė, Svartthron, Delchia (live), ex-Andaja, ex-Alkis Isalusiai Ausrai, ex-Budrus, ex-Klinikos, ex-Sova
Ramūnas Peršonis - Vocals, Guitars, Keyboards ex-Ha Lela, ex-Nemesis, ex-Zpoan Vtenz, Abnormity, Sala, Sovijus, ex-Nahash
Justė Dicevičiūtė - Guitars (2011-?)
▼ Byli muzycy
Valdas Latonas - Drums ex-Outsider, ex-Meressin
Audrius Šimkūnas - Drums ex-Ha Lela, Sala, ex-Zpoan Vtenz
Giedrius Markauskas - Guitars Nahash, ex-Ha Lela
Jūratė - Keyboards
Dyskografia:
1993 - Poccolus [demo]
1994 - Rehearsal Demo [demo]
1994 - Dark Fire Dancing [split]
1994 - Promo '94 [demo]
1996 - Poccolus
1997 - Live at Black Friday, Riga 13/06/97 [split]
2000 - 'Til Ten Years / Poccolus [split]
2009 - Ragana [kompilacja]



MA: https://www.metal-archives.com/bands/Poccolus/9921
BC: https://infernaprofundusrecords.bandcamp.com/music
GRINDCORE FOR LIFE

Tagi:
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17508
Rejestracja: 7 lata temu

#2

yog 3 lata temu

Jedyny album pogan z litewskiego Poccolus wkrótce, bo 5 czerwca 2020 roku, wyjdzie po raz pierwszy na winylu (2LP - 300 sztuk w dwóch czarno-złotych wariantach) i po raz trzeci na CD (digi - 300 sztuk). Nastąpi to za sprawą połączenia sił Inferna Profundus Records oraz Geležinio Vilko Produkcija.

Obrazek
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6244
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#3

Vexatus 3 lata temu

Ich jedyna pełna płyta zatytułowana po prostu "Poccolus" to kawał świetnej muzyki. Pełniak rewelacyjny pod prawie każdym względem. Prawie, bo brzmienie perkusji jest fatalne i trochę psuje mi odbiór całości.
Raw Black Metal w rowie!!!

Wróć do „Black Metal”