deathwhore
Tormentor

Myrkvids Draumar

deathwhore 5 lata temu

Obrazek
Tak sobie zdjąłem z półki płytę o której wiedziałem, że mam, ale kompletnie nie pamiętałem co grają. Nawet nie wiem skąd to mam, możliwe, że dostałem w jakimś bonusie.

Myrkvids Draumar gra black metal. Ja to ogólnie wolę inną odmianę tej muzyki, ale tych chłopców nawet nieźle się słucha. Nie przywalą surowicą po uszach, raczej nie będziecie krwawić jak rany po poparzeniach gdy zdrapiecie sobie te bąble. Potrafią używać instrumentów i nagrali to na tyle czysto, że podejrzewam ich o to, że albo wydali po całej wypłacie na studio albo są bananowymi ukraińskimi muzykantami.

Co można zarzucić? Zwłaszcza na początku brakuje jakiejś takiej nienawiści, agresji z tej muzyki. Widać nie agresja jest ich żywiołem, bo gdzieś tak od czwartego numeru się poprawiają i to całkiem konkretnie. To znaczy nie grają nagle agresywnie, ale udaje im się zbudować całkiem sympatyczny klimat. Taki podniosły, nieco tęskny - no cóż, na pewno mocno kojarzący się z ukraińskim graniem, tak w stronę Nokturnal Mortum. Aczkolwiek ci mają chyba więcej "brutalnych" rozwiązań, które, tak szczerze, raczej walą sztampą.

Całość to niecałe 35 minut dość czysto nagranego ukraińskiego black metalu z dość czystym brzmieniem. Wiem, że powyżej brzmię dość surowo, ale mimo wszystko uważam, że jak ktoś lubi takie klimaty to powinno to się spodobać. Ja akurat przesadnym entuzjastą black metalu, zwłaszcza tego pogańskiego, mówiąc eufemistycznie, nie jestem. A przesłuchałem w całości i nawet miło spędziłem czas z tą płytą, a numery w ichnim języku - nawet bardzo fajne. Jeszcze inna sprawa, że znam tylko debiut, pozostaje mieć nadzieję, że na następnych płytach się wyrobili, jest więcej szaleństwa, a mniej drętwych zagrywek.

Jak kto lubi takie ukraińskie potupaje, to polecam.

Skład:
Ymir - Vocals
Troll - Guitars (2003-present) ex-Screaming Forest
Garm - Bass (2009-present)
Haber - Drums (2010-present)
▼ Byli muzycy
Grin - Bass (2003-2005)
Lecter - Drums (2003-2010) Eclipse, Screaming Forest
Daemon - Vocals (2003-?)
Dark - Vocals (2004-2006) ex-Coprobaptized Cunthunter, ex-Acephala, ex-Ezophagothomia, ex-Datura
Kot - Guitars (2005-2006), Bass (2006-2007)
Holocaust - Vocals (2006-2009) Screaming Forest, ex-Acephala
Sanchez - Bass (2007-2009) ex-Screaming Forest
Aditon - Guitars, Vocals (2009) ex-Dimicandum
Satan - Vocals (2010-?)
Sadist - Guitars (2011-?) Deadly Sunset, Warlords
Dyskografia:
2004 - Мщеньем дышит лес [demo]
2008 - We Are War
2010 - Кровь земли моей
2012 - Forest's Revenge Breath

MA: https://www.metal-archives.com/bands/My ... mar/102276
BC: https://vaculaproductions.bandcamp.com/music