Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17552
Rejestracja: 7 lata temu

yog 2 lata temu

Na Satanist to Behemoth dopiero wypłynął na szeroki przestwór oceanu, a wy mu po ILYAYD wróżycie bolesną klęskę. Wątpię. Artystyczny sukces jest jak najbardziej, czy muzyczny - nie dla mnie.
Destroy their modern metal and bang your fucking head

Tagi:
Awatar użytkownika
TheAbhorrent
Tormentor
Posty: 592
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Midian

TheAbhorrent 2 lata temu

Ja też nie wiem skąd przekonanie, że Behemoth przestanie osiągać sukcesy. Wypalony, bez pasji? Popatrzcie na headlinerów największych festiwalów. Tam są także zespoły, które od dekad nagrywają wtóre płyty. I co z tego? Jak już wychodzi nowa, to chociażby miała paskudnego samuraja na okładce, który jest tam chyba tylko po to, żeby nawiązywał do gierki na smartfony, to następuje tsunami fotek na Metal Collectors.

Nergal umie w media społecznościowe i w marketing. Średnio śledzę Behemoth, ale imponuje mi, jak ten kolo potrafi wypełnić rynek ciuchami, fantami, reedycjami, rzeczami z podpisem... Jego fani wciąż mają co kupować, a on umie podgrzewać wokół tego atmosferę. A jak niedawno zauważył mój kumpel, to pomimo tej bufonady wciąż ma aurę ziomka z pozytywnym pierdolcem. Widzieliście filmik nagrany, tak to wygląda, na spontana gdzieś w Gdańsku promujący ostatnie wznowienie? Gościu mógłby robić szkolenia z kreowania wizerunku w necie.
Obrazek
Red Right Hand
Posty: 74
Rejestracja: 4 lata temu

Red Right Hand 2 lata temu

@TheAbhorrent Dokładnie, Nergal zna się na biznesie, a Behemoth będzie jeszcze przez lata osiągać sukcesy komercyjne. Nie wiem, co by się musiało stać, żeby ta marka upadła, bo praktycznie każdy skandal wyszedłby jej ostatecznie na dobre. Co prawda, tutaj na forum, jak i w innych miejscach, gdzie ludzie zaangażowani mocno w muzykę metalową i jako taką dyskutują między sobą, krytycznie spogląda się na działalność Nergala i ocenia się na trzeźwo jego muzykę. Jednak ludzi, którzy te kwestie ignorują albo mają zgoła inne, pozytywne zdanie na temat Behemotha i jego lidera, jest pewnie znacznie więcej. Czemu? Chodzi o to zaangażowanie w słuchanie danego gatunku. Behemoth to w końcu entry level band, dla takich co chcą dowiedzieć się czym jest ta cała ekstrema albo mieć kilka mocniejszych płyt w kolekcji. Tacy więc wybiorą ten zespół jako jedną z najprzystępniejszych opcji.

Nie wróżę raczej Behemothowi jakieś niesamowitej, zaskakującej płyty, która będzie objawieniem zarówno w podziemiu jak i mainstreamie, bo jednak zapotrzebowania słuchaczy z obu tych stref się rozjeżdżają, więc trzeba ostatecznie wybrać komu się chce dogodzić. A dla Behemotha wygodniej rozsiąść się w głównym nurcie muzyki metalowej, no bo w końcu ciężko zapracował na swoją pozycję.

Co do samej muzyki, to jak próbował wrócić do płyt takich jak Satanica, Zos Kia Cultus, Demigod to trudno znaleźć tam cokolwiek interesującego. Raczej proste, chwytliwe granie jak na blackened death metal, będące miksem pomysłów, które kiedyś już zrealizował Nile, czy też Morbid Angel. The Satanist to jest raczej ich szczytowe osiągnięcie muzyczne, najdojrzalsze, nadal dobrze się tego słucha. Jest to mimo wszystko dobrej jakości muzyka, tyle że, jeśli ktoś odsłuchał kilkadziesiąt innych death i black metalowych zespołów, to w Behemoth nie ma za bardzo czego szukać.
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2724
Rejestracja: 7 lata temu

dj zakrystian 2 lata temu

Ale mylicie pojęcia. Nikt nie twierdzi, że Behemoth przestanie się dobrze sprzedawać. Będzie nawet lepiej, tylko kolejne wydawnictwa będą miałkie i bez tej iskry bożej czy diabelskiej. Metallica debiutuje na 1 miejscu Billboard od roku 2003 i sprzedaje więcej płyt jak w latach 80-90. Czy to z automatu oznacza, że St Anger deklasuje Ride the Lightning? Teraz jaśniej? Behemoth będzie się sprzedawał choćby Nergal nagrywał pod tym szyldem duety z Zenkiem. Tylko czy świadomy odbiorca tego oczekuje? Fajnie, że potrafi w marketing, tylko ja marketingu i skandalików nie oczekuję a płyt na poziomie choćby Apostasy czy Evangelion. Tego już nie będzie.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17552
Rejestracja: 7 lata temu

yog 2 lata temu

No, ja bym płyt na poziomie Apostasy czy Evangelion tym bardziej nie słuchał, niż tych nowych blackowo-rockowych wypustów, a od Satanisty to jakoś diametralnie się Nergal nie zmienił, a to zdecydowanie ich najbardziej doceniony album jak do tej pory, plasujący się nierzadko wśród topowych metali XXI wieku, czego o Apostasy czy Evangelion obiektywnie powiedzieć niestety nie można.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2724
Rejestracja: 7 lata temu

dj zakrystian 2 lata temu

Serio nie słyszysz różnicy między Satanist a ILYAYD? Ta druga brzmi jak suplement Satanist. Jest jeszcze bardziej black rockowo i nie ma tej świeżości co Satanist. Brzmi momentami jak wymęczone granie. O ile Satanist był udanym odświeżeniem stylistyki i czuć tam muzę stworzoną z autentycznym pomysłem, pasją, tak na następczyni mamy podobnie, bez efektu wow. Za to sporo męczenia buły i niestety średnio to poniewiera. To jak rozcieńczanie dobrej gorzoły. Coraz więcej zapitki kosztem esencji😉
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Red Right Hand
Posty: 74
Rejestracja: 4 lata temu

Red Right Hand 2 lata temu

Mam wrażenie, że wszyscy się tutaj w gruncie rzeczy zgadzamy. Behemoth nie jest jakimś wybitnym zespołem pod względem wartości samej muzyki, a sukcesu komercyjnego nikt mu nie odmawia i odmawiać nie zamierza, bo to fakt, a nie opinia. Chyba nikt też tutaj nie pisał, że upadnie marka Behemoth, głównie rozchodzi się przecież o poziom samych płyt.

Trochę zastanawia, że Behemoth ma już 20 stron dyskusji na tym forum. Chyba przy żadnym zespole aż tylu nie widziałem, co jest dość bezsensowne, biorąc pod uwagę, że chyba mało kto tutaj darzy Behemoth jakimś większym uwielbieniem. Jest z kolei wiele niszowych tematów o dużo bardziej wartościowych zespołów, które tylko czekają na odkrycie, a brak pod nimi większego odzewu.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17552
Rejestracja: 7 lata temu

yog 2 lata temu

Szczerze powiem - nie słuchałem całej ostatniej płyty, nasyciłem się z jednym, dwoma czy trzema teledyskami, które brzmiały jak kontynuacja obranej drogi, tak jak i to A Forest było dalszą kontynuacją i takiego mniej więcej granka bym się spodziewał. A czy będę sprawdzał kolejne wydawnictwa to nie sądzę, bo się moje preferencje z Behemotem raczej rozmijają.

Odnośnie powyższego posta - Behemota i Batuszkę znają wszyscy, nawet Ci, co black czy death metalu nie słuchają, to i postów najwięcej, bo i kontrowersji nie braknie.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2724
Rejestracja: 7 lata temu

dj zakrystian 2 lata temu

Tyle stron o Hehemoth i Bartuszce potwierdza dwie rzeczy: wszyscy tego słuchają ale mało się przyznaje. Dwa: to właśnie efekt marketingu, tak dobrego, że nawet jak nie lubisz to popełnisz post o grubasie czy Nergeju. Behemoth lubię od początków piwnicznych po Satanist, nawet ta ostatnia ma kilka przebłysków, ale to już chyba koniec dobrej kapeli a zaczyna się jechanie na nazwie. A o niszowych zakładałem tematy. Czasem jedna, czy dwie osoby coś dopisały. Bo marketing słaby.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
kyu
Master Of Reality
Posty: 283
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: bory tucholskie

kyu 2 lata temu

Temat znów wypłynął, to może i dorzucę swoje trzy grosze..

ILYAYD = średniawka, mimo chęci od deski do deski przesłuchane może z dwa razy. Może trochę za szybko wyszedł na fali popularności po Sataniście, a może najzwyczajniej dłużej trzeba było marynować ten cały koncept, szczególnie jeśli chodzi o brzmienie

Satanist = produkcyjno-muzyczny peak, jak to mówi młodzież - istny "banger"

Grom (Lasy Pomorza!)/Zos Kia Cultus/Demigod/Apostasy = sentyment, klasyka

Wyróżnienie: kawa "Messe Noire" = za droga, ale tak pyszna, że reguralnie kupuję

Nergal = okiem casuala: Jeszcze tak do Apostasy (okolo 2007 roku) czytało / słuchało się wywiadów Darskiego z ochotą i żywym zainteresowaniem (w tym pierwsza wizyta u wojewódzkiego na polsacie jak jeszcze miał długie włosy). Po erze z chorobą/dodą coś się stało, czego efektem motyla jest teraz nagrywanie toastów z urodzin Piaska albo siedzenie z nogą na nodze, wyzywanie i wrzucanie ukraińskiego kierowcy ubera na instagram dla setek tysięcy obserwujących. Jestem chyba za głupi, żeby rozumieć kryjącą się za tym motywację. Zaryzykuję nawet tezę, że Darski używa pokaźnych zasięgów (social) medialnych jako osobistej tuby do nagłaśniania osobistych grymasów i żartów. Niech sobie wydziara w wolnym miejscu "Instastory ist krieg".

TL;DR / W skrócie: Ostatnio za sprawą frontmana więcej wychodzi spod szyldu Behemoth szarlatana niż szatana. Niemniej, zespół to formacja, a reszta ekipy, czyli Inferno, Seth i Orion to klasa i bardzo w porządku panowie, tak jak ich "poboczne" zespoły, np. Azarath.

Tak czy owak, z chęcią przesłucham kolejny album. Z tym, że po tych ostatnich wybrykach pana Adama - może lepiej później niż wcześniej. Nie spieszy się.
Awatar użytkownika
hellpanzer
Master Of Reality
Posty: 208
Rejestracja: 3 lata temu

hellpanzer 2 lata temu

kyu pisze:
2 lata temu
Temat znów wypłynął, to może i dorzucę swoje trzy grosze..

ILYAYD = średniawka, mimo chęci od deski do deski przesłuchane może z dwa razy. Może trochę za szybko wyszedł na fali popularności po Sataniście, a może najzwyczajniej dłużej trzeba było marynować ten cały koncept, szczególnie jeśli chodzi o brzmienie

Satanist = produkcyjno-muzyczny peak, jak to mówi młodzież - istny "banger"

Grom (Lasy Pomorza!)/Zos Kia Cultus/Demigod/Apostasy = sentyment, klasyka

Wyróżnienie: kawa "Messe Noire" = za droga, ale tak pyszna, że reguralnie kupuję

Nergal = okiem casuala: Jeszcze tak do Apostasy (okolo 2007 roku) czytało / słuchało się wywiadów Darskiego z ochotą i żywym zainteresowaniem (w tym pierwsza wizyta u wojewódzkiego na polsacie jak jeszcze miał długie włosy). Po erze z chorobą/dodą coś się stało, czego efektem motyla jest teraz nagrywanie toastów z urodzin Piaska albo siedzenie z nogą na nodze, wyzywanie i wrzucanie ukraińskiego kierowcy ubera na instagram dla setek tysięcy obserwujących. Jestem chyba za głupi, żeby rozumieć kryjącą się za tym motywację. Zaryzykuję nawet tezę, że Darski używa pokaźnych zasięgów (social) medialnych jako osobistej tuby do nagłaśniania osobistych grymasów i żartów. Niech sobie wydziara w wolnym miejscu "Instastory ist krieg".

TL;DR / W skrócie: Ostatnio za sprawą frontmana więcej wychodzi spod szyldu Behemoth szarlatana niż szatana. Niemniej, zespół to formacja, a reszta ekipy, czyli Inferno, Seth i Orion to klasa i bardzo w porządku panowie, tak jak ich "poboczne" zespoły, np. Azarath.

Tak czy owak, z chęcią przesłucham kolejny album. Z tym, że po tych ostatnich wybrykach pana Adama - może lepiej później niż wcześniej. Nie spieszy się.
nic dodać nic ująć. mimo wszystko nie spodziewałem się, że kawa sygnowana logiem jakiegokolwiek zespołu może być smaczna, małe zaskoczenie :lol:

Mimo fikołków Nergeja będę czekał na kolejne wydawnictwa. Ostatnie dokonania nie wróżą niczego dobrego, ale liczę na to, że jeszcze coś naprawdę dobrego od Behemotha usłyszymy.
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3809
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

Zsamot 2 lata temu

dj zakrystian pisze:
2 lata temu
Tyle stron o Hehemoth i Bartuszce potwierdza dwie rzeczy: wszyscy tego słuchają ale mało się przyznaje. Dwa: to właśnie efekt marketingu, tak dobrego, że nawet jak nie lubisz to popełnisz post o grubasie czy Nergeju. Behemoth lubię od początków piwnicznych po Satanist, nawet ta ostatnia ma kilka przebłysków, ale to już chyba koniec dobrej kapeli a zaczyna się jechanie na nazwie. A o niszowych zakładałem tematy. Czasem jedna, czy dwie osoby coś dopisały. Bo marketing słaby.
Wiesz, Polacy kochają narzekać. Pozytywnie o muzyce nie chce się pisać. Zresztą prześledź ten temat, o muzyce sensu stricto też będzie tu niewiele.

ps. Ciekawe podsumowanie. Nie ma co ukrywać, "Satanist" to był rewelacyjny krążek, kontynuacja niestety nie osiągnęła tego poziomu.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Pogan696
Tormentor
Posty: 691
Rejestracja: 7 lata temu

Pogan696 2 lata temu

dj zakrystian pisze: Tyle stron o Hehemoth i Bartuszce potwierdza dwie rzeczy: wszyscy tego słuchają ale mało się przyznaje. Dwa: to właśnie efekt marketingu, tak dobrego, że nawet jak nie lubisz to popełnisz post o grubasie czy Nergeju. Behemoth lubię od początków piwnicznych po Satanist, nawet ta ostatnia ma kilka przebłysków, ale to już chyba koniec dobrej kapeli a zaczyna się jechanie na nazwie. A o niszowych zakładałem tematy. Czasem jedna, czy dwie osoby coś dopisały. Bo marketing słaby.
Ja osobiście Behemoth nie słuchałem chyba ze 3 lata. Beh jest na etapie kapeli, o której się mówi przez pryzmat popularności. Muzycznie ciężko jest stwierdzić jednoznacznie, bo tak naprawdę nie mieli słabych albumów. Różnie bywało, ale jednak Nergal dba o to, aby było ekstremalnie mimo, że jako celebryta od paru ładnych lat mógłby zmusić to krytyki samej muzyki. Jednak tak się nie dzieje. Muzyka jednak może się sama obronić. Słuchanie Beha bez oglądania portali społecznościowych i teledysków może czasami sprawić przyjemność. Polecam.
pitbull
Master Of Reality
Posty: 220
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Rzeszów

pitbull 2 lata temu

Pogan696 pisze:
2 lata temu
dj zakrystian pisze: Tyle stron o Hehemoth i Bartuszce potwierdza dwie rzeczy: wszyscy tego słuchają ale mało się przyznaje. Dwa: to właśnie efekt marketingu, tak dobrego, że nawet jak nie lubisz to popełnisz post o grubasie czy Nergeju. Behemoth lubię od początków piwnicznych po Satanist, nawet ta ostatnia ma kilka przebłysków, ale to już chyba koniec dobrej kapeli a zaczyna się jechanie na nazwie. A o niszowych zakładałem tematy. Czasem jedna, czy dwie osoby coś dopisały. Bo marketing słaby.
Ja osobiście Behemoth nie słuchałem chyba ze 3 lata. Beh jest na etapie kapeli, o której się mówi przez pryzmat popularności. Muzycznie ciężko jest stwierdzić jednoznacznie, bo tak naprawdę nie mieli słabych albumów. Różnie bywało, ale jednak Nergal dba o to, aby było ekstremalnie mimo, że jako celebryta od paru ładnych lat mógłby zmusić to krytyki samej muzyki. Jednak tak się nie dzieje. Muzyka jednak może się sama obronić. Słuchanie Beha bez oglądania portali społecznościowych i teledysków może czasami sprawić przyjemność. Polecam.
:) Zgadzam się, mam nadzieję, że Nergal jeszcze coś na poziomie zagra. Jest jeszcze młody, w pełni sił?, do tego to tytan pracy. Gdyby tylko to błaznowanie sobie darował. Finansowo też jest ustawiony, więc ma idealne warunki do tego, by bez wielkiego ciśnienia iść do przodu. Niech więc ten komfort wykorzysta na przemyślenie swojej obecnej sytuacji i już teraz myśli o zarysie kolejnego albumu, by nie wyszedł z tego kolejny album na poziomie ostatniego, choć sorry, ostatni cenię za fenomenalny Bartzabel.
Ostatnio zmieniony 10 wrz 2021, 23:21 przez pitbull, łącznie zmieniany 1 raz.
KRZYSZTOF KAROŃ: www.historiasztuki.com.pl www.wiedzaspoleczna.pl kanał www.youtube.com/HISTORIASZTUKI2011 oraz czwartkowe programy z Krzysztofem Karoniem o 19:00 w telewizji wRealu24.pl https://www.youtube.com/channel/UCiwsDg ... Q/featured
Awatar użytkownika
Belzebóbr
Tormentor
Posty: 1334
Rejestracja: 6 lata temu

Belzebóbr 2 lata temu

Tak, Bartzabel fenomenalne!

O kurwa miałem tego nie pisać.
Awatar użytkownika
Pogan696
Tormentor
Posty: 691
Rejestracja: 7 lata temu

Pogan696 2 lata temu

Nergal jest w fazie kryzysu wieku średniego, który czeka Nas wszystkich. Do 50-tki odjebie wszystkie błazenady i myślę, że wtedy uzna, że czas zapuścić klasową siwiznę jak Asphyx. Kibicuję Adasiowi, żeby uznał, że na Zanzibarze urodził się Freddie Mercury ;).
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 3004
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

Szajtan 2 lata temu

In Absentia Dei zostanie wydany w fizycznych formatach 17 grudnia 2021 roku.

I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
TheAbhorrent
Tormentor
Posty: 592
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Midian

TheAbhorrent 2 lata temu

Większość wersji w ich sklepie jest już "out of stock", to byłoby na tyle jeżeli ktoś myślał, że akcje z ubera i inne zaszkodzą sprzedaży ich płyt ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3168
Rejestracja: 5 lata temu

kurz 2 lata temu

Maszyna do robienia kasy. Cały ten sceniczny image jest skierowany do głównego nurtu odbiorców, i to się sprzedaje, i jak sądzę, będzie się wciąż sprzedawało, no chyba że pojawi się na firmamencie ktoś nowy, kto ich przebije w tym groteskowym, pseudogroźnym obliczu. Muzycznie bez jaj, bez jebnięcia, tak akuratnie. Nie kupuję tego, ale pisząc ten komentarz, w jakiś tam pośredni sposób przyczyniam się do sprzedaży. Spirala sprzężenia zwrotnego. Cóż Nergal jest świetnym biznesmenem, i tego mu nie można odmówić.
Awatar użytkownika
TheAbhorrent
Tormentor
Posty: 592
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Midian

TheAbhorrent 2 lata temu

To swoje kopyto z Ubera jeszcze zrobi swoim znakiem rozpoznawczym ;) Autor prawdopodobnego albumu dekady, tacy to potrafią :twisted:

Obrazek
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6098
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

Wędrowycz 2 lata temu

Chujowe buty.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5348
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

Hajasz 2 lata temu

Właśnie, że zajebiste. Sam sobie takie zamówiłem.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17552
Rejestracja: 7 lata temu

yog 2 lata temu

Taka ciekawa inicjatywa a 30-lecie - trzy koncerty w iście filmowych lokacjach w streamingu, jeśli dobrze rozumiem:


Tickets & merch on sale now at https://www.momenthouse.com/behemoth

Celebrating 3 DECADES of blasphemy the only way we know how: 3 spine-chilling live sets in 3 unique locations, The Scorched Forest, The Path of Via Dolorosa & The Desecrated Temple. New life breathed into ancient songs spanning ‘…From The Pagan Vastlands’ to ‘I Loved You At Your Darkest’, we take you all the way to back to the spark that set about the blaze. Journey with us through the years!

Join us this Halloween, October 31st on Moment House and celebrate this unholy spectacle. We’ll see you in the forest…
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
kyu
Master Of Reality
Posty: 283
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: bory tucholskie

kyu 2 lata temu

Przez jeszcze dwie godziny z hakiem cena z tytułu "Early Bird" z opłatami to niecałe (65 zł + opłaty płatności internetowej) 75 zika, nie wiem o ile potem wzrośnie ale informuje potencjalnych zainteresowanych, a zarazem równie skąpych dziadów! ;)
Awatar użytkownika
Epoxx
Tormentor
Posty: 814
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Bydgoszcz

Epoxx 2 lata temu

No nie powiem teasery oglądałem i ładnie to wygląda, ale jestem skąpym chujem i wolę iść na Mgłę w bdg za 80 zł na żywca. Co do behe to ładne płyty dla świeżaków, którym sam byłem kiedyś. Mnie już ta muzyka totalnie nie chwyta. Ost album jakiego słuchałem bez nudy to Evangelion. Sam zebrałem sobie wszystko od Return... do Grom. Chociaż jak tego obecne słucham to mam przed oczami obecny podejscie Nergala, który co tu dużo mówić jest chujowe.
if you can find it on the internet, it's not underground.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17552
Rejestracja: 7 lata temu

yog 2 lata temu

Takie tam bartzabelowango:

Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2724
Rejestracja: 7 lata temu

dj zakrystian 2 lata temu

Na jewtube jest chyba cały koncert ale w kiepskiej jakości. Nieźle to wyszło. Oglądałem też jakiś wywiad z Darskim odnośnie tego wydarzenia i o dziwo nie pierdolił głupot i nie zachowywał się jak dziecko z adhd. Być może midlife crisis już go minął? Koncertowo Behemocz nadal robi wrażenie.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
Pogan696
Tormentor
Posty: 691
Rejestracja: 7 lata temu

Pogan696 2 lata temu

Dużo jest pierdolenia w tym wątku w stylu plotkarskiego rozkminiania. Jednak trzeba pewne rzeczy rozgraniczyć. To, że Nergal ma parcie na szkło to wiadomo od lat. Ma to też jakieś konotację marketingowe, ale... Behemoth jako "firma" rozgrywa wszelką promocję wzorowo. Beh jako kapela nigdy nie zmiękła, szuka nowych możliwości i w tym wszystkim jest jednak "brutalna". Widać w tym wszystkim hajs,... hajs, który jest wydawany w słusznym celu. Mimo, że Nergal jest typem, który wydymał Dodę, to jednak jest fanem metalu z krwi i kości i uważam też, że gdyby nie Zbychu, który jest metalowym kotem i Orion, który robi za sumienie całej kapeli, to wyglądałoby, to zupełnie inaczej. Beh nigdy nie nagrał złego albumu,... mimo wszystko.
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3809
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

Zsamot 2 lata temu

A ja za sprawą Spotify odbiłem w środkowy okres kapeli, po Zos... i ten okres odpoczynku dobrze mi zrobił. Stanowczo znów mam mega frajdę z tych płyt. słucha mi się ich świetnie. Po prostu super sprawnie zagrane, z pewnym klimatem. Malkontenckie głosy mam w dupie. A koncert Behemotha chętnie bym sobie zaaplikował. Na żywo nie zawodzą nigdy.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
kyu
Master Of Reality
Posty: 283
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: bory tucholskie

kyu 2 lata temu

Cały ten "streaming" z okazji 30-lecia był "okej", ale trzeba przyznać, że wykon "Lasy Pomorza" w 1 akcie był cudny. Mi osobiście zabrakło jednak "Conquer All" w środkowym akcie.

Mam nadzieję, że jak minie czas (można oglądać do 72h od dziś jak co) to wrzucą gdzieś całość albo po kawałkach na jutuby.

edit: jakby ktoś się jeszcze zastanawiał czy warto wydać około 7 dych i obejrzeć: nie warto.
Awatar użytkownika
hellpanzer
Master Of Reality
Posty: 208
Rejestracja: 3 lata temu

hellpanzer 2 lata temu



no i pokazali co nieco na jutubach. Swoją drogą płacić za to siedem dych... no trochę dużo jednak
Awatar użytkownika
Blind
Tormentor
Posty: 1870
Rejestracja: 7 lata temu

Blind 2 lata temu

Ten piach, krzyże to mi się kojarzy nieco z teledyskiem do "Arise" Sepultury. Wokale Nergala coraz słabsze. Wiek chyba już doskwiera powoli. Niemniej, pomysł nie taki zły.
UP THE VERONICAS
KIERWA TAKE ME ON THE FLOOR TARARATA TARARARA
yog pisze:
rok temu
polerowanie niemca to kwestia zdrowotna!
Awatar użytkownika
kyu
Master Of Reality
Posty: 283
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: bory tucholskie

kyu 2 lata temu

Mam nadzieję, że na dniach wrzucą na jutuby "Lasy Pomorza", zdecydowanie najlepszy wykon z całego eventu.
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2724
Rejestracja: 7 lata temu

dj zakrystian 2 lata temu

Blind pisze:
2 lata temu
Ten piach, krzyże to mi się kojarzy nieco z teledyskiem do "Arise" Sepultury. Wokale Nergala coraz słabsze. Wiek chyba już doskwiera powoli. Niemniej, pomysł nie taki zły.
Typ jest tylko rok starszy ode mnie. To więc i może wiek a może oszczędza wokal by anioła głosem dowalić na nowym Me in that Man? W 2018 dali świetny koncert w Danzig. A wydaje się tak niedawno...
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6326
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus 2 lata temu

Blind pisze:
2 lata temu
Ten piach, krzyże to mi się kojarzy nieco z teledyskiem do "Arise" Sepultury. Wokale Nergala coraz słabsze. Wiek chyba już doskwiera powoli. Niemniej, pomysł nie taki zły.
Panowie z Marduk na 30-lecie zapakowali dupy w autobus i robią trasę po Europie. Nergal na 30-lecie woli jakieś streamy urządzać... Choć z biznesowego punktu widzenia zapewne doskonale się ta koncepcja sprawdzi, bo cena prawie jak za normalny wjazd na koncert w klubie, a koszty wielokrotnie niższe, niż w przypadku regularnej trasy.
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3809
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

Zsamot 2 lata temu

Patrząc na obecne pokolenie, co im przeszkadza, że ktoś macha włosami na koncercie, że jest ścisk, to wieszczę sukces Nergalowi...
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Blind
Tormentor
Posty: 1870
Rejestracja: 7 lata temu

Blind 2 lata temu

A nie jest może tak, że Nerdżi z racji faktu, że przeszedł białaczkę to teraz może obawiać się zbyt dużych podróży w dobie covida?

No a co do Marduka, skoro już tutaj został wspomniany to zgoda, zgoda. Im się regularnie chce jeździć w trasy i wydawać płyty na dobrym poziomie. Nie mam żadnych zahamowań przed stwierdzeniem, że to najciężej pracujący zespół black metalowy.
UP THE VERONICAS
KIERWA TAKE ME ON THE FLOOR TARARATA TARARARA
yog pisze:
rok temu
polerowanie niemca to kwestia zdrowotna!
Awatar użytkownika
TheAbhorrent
Tormentor
Posty: 592
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Midian

TheAbhorrent 2 lata temu

Blind pisze:
2 lata temu
A nie jest może tak, że Nerdżi z racji faktu, że przeszedł białaczkę to teraz może obawiać się zbyt dużych podróży w dobie covida?
Szczególnie teraz, fala, dużo zakażeń itd. Ale polskie wyrocznie już wydały wyrok w postach wyżej :mrgreen:
Obrazek
Awatar użytkownika
Nekroskop
Tormentor
Posty: 1068
Rejestracja: 4 lata temu

Nekroskop 2 lata temu

Kurwa!

Nergal to łysy kondor!
Obrazek

Wielu spekulowało, że miał przeszczep, a w rzeczywistości jest to "system włosów" (nie mylić z Windows czy Linux), w dawnych czasach nazywany peruczką czy tupecikiem. Mindblown.

Też nosicie systemy?
Elementw
Master Of Puppets
Posty: 199
Rejestracja: 5 lata temu

Elementw 2 lata temu

Bardzo przykro nie mieć włosów. Sprawdzić czy nie rude.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6326
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus 2 lata temu

Nekroskop pisze:
2 lata temu
Nergal to łysy kondor!
Chyba raczej kogucik na druciku...
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5348
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

Hajasz 2 lata temu

Nekroskop pisze:
2 lata temu
Kurwa!

Nergal to łysy kondor!
Obrazek

Wielu spekulowało, że miał przeszczep, a w rzeczywistości jest to "system włosów" (nie mylić z Windows czy Linux), w dawnych czasach nazywany peruczką czy tupecikiem. Mindblown.

Też nosicie systemy?
Poważnie?!!! Jesteś też tak ułomny, że nie rozpoznajesz zdjęć, które dzieli kilka lat?
Nawet Maciek z Klanu wie, że po białaczce i wszystkimi z nią związanymi gównami włosy są słabe jak słomki.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Nekroskop
Tormentor
Posty: 1068
Rejestracja: 4 lata temu

Nekroskop 2 lata temu

Hajasz pisze:
2 lata temu
nie rozpoznajesz zdjęć, które dzieli kilka lat?
1. Wyobraź sobie, że rozpoznaję.
2. Na wcześniejszym zdjęciu widać klasyczne łysienie androgenowe.
3. Napisałem tego posta po pijaku.
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3809
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

Zsamot 2 lata temu

To Ty po pijaku oglądasz mężczyzn i ANALizujesz ich wygląd? ;-)
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Nekroskop
Tormentor
Posty: 1068
Rejestracja: 4 lata temu

Nekroskop 2 lata temu

Ja wszystko analizuję, tylko na trzeźwo nie wszystkimi odkryciami się dzielę.
Lis
Moderator globalny
Posty: 1923
Rejestracja: 7 lata temu

Lis 2 lata temu

Elementw pisze:
2 lata temu
Bardzo przykro nie mieć włosów. Sprawdzić czy nie rude.
Rude dziewczyny są zajebiste. Tak tylko mówię.


Ten Wini to jest bardzo sympatyczny chłop
Awatar użytkownika
Pogan696
Tormentor
Posty: 691
Rejestracja: 7 lata temu

Pogan696 2 lata temu

Wini ma umiejętność gaszenia ego w każdym. Konkretny gość. Wywiad naprawdę spoko.

Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6098
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

Wędrowycz 2 lata temu

PanLisek pisze:
2 lata temu
Ten Wini to jest bardzo sympatyczny chłop
Owszem, Wini bardzo przyjemny i sympatyczny gość. Przez kumpli poznałem, posłuchałem co nieco jego wywodów i mogę śmiało to potwierdzić. Wywiadu z Nergalem wysłuchałem do końca i choć były momenty kiedy nawet z sensem coś mówił, ale zasadniczo to dalej jest to jednak w mojej opinii cep i miękka faja :D
Odium Humani Generis
Kosynier
Posty: 87
Rejestracja: 4 lata temu

Kosynier 2 lata temu

Przeczytalem ostatnia strone Waszych wypocin, wiecej mi sie nie chcialo i generalnie madrych az milo poczytac, generalnie kazdy z was ma racje.
Dla mnie jak i wielu z was szczytowym osiagnieciem jest plyta The Satanist, szczegolnie znakomity utwor "O Father, O Satan, O Sun".
Nowa plyta juz nagrana pare miesiecy temu, kreca teraz nowy teleydsk, takze ciekawy jestem w jakim kierunku pojda, ale obawiam sie, ze bedzie to kontynuacja raczej przecietnej i mialkiej "I Loved You At Your Darkest".
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 3004
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

Szajtan 2 lata temu

Inferno udowadnia, że jest nie tylko świetnym perkusistą ale i kompozytorem.

I am Satan's generation and I don't give a fukk.

Wróć do „Black Metal”