Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6326
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Bethel

Vexatus 6 lata temu

Obrazek
Bethel to efemeryczny twór wyrosły na fińskiej scenie BM w połowie lat 90-tych XX wieku. Zespół nagrał tylko jedno demo i zniknął, a szkoda. Grali bardzo melodyjny Black Metal, czyli coś, czego zwykle nie trawię, ale Bethel wyróżnia się ciekawymi konstrukcjami i rozbudowanymi kawałkami, które składają się z wielu fajnie zaaranżowanych części. Muzyka jest ciekawie zaaranżowana, do tego panowie wykorzystują także dość zróżnicowane wokale. Demo "Northern Supremacy" składa się niestety tylko z krótkiego instrumentalnego intro i dwóch 7-minutowyck kawałków. Polecam się zapoznać.

PS - Często się zastanawiałem od kogo Satanic Warmaster pożyczył sobie główny riff do "A New Black Order" z płyty "Strength & Honour". Po usłyszeniu "Wandering in the Lands of Dark and Frost" już wiem. :)

Obrazek

Obrazek

Dyskografia:
1997 - Northern Supremacy [demo]
2017 - Northern Despondency [demo]

Skład:
Sir Holm - Drums, Vocals (1994-present) Devilry
▼ Byli muzycy
Sir Salminen - Guitars, Keyboards (1995-1997)


MA: https://www.metal-archives.com/bands/Bethel/12552
Raw Black Metal w rowie!!!

Tagi:
Endymion
Master Of Reality
Posty: 296
Rejestracja: 6 lata temu

Endymion 6 lata temu

Tylko jedno demo? Wielka szkoda, bo to co udostępniłeś, to bardzo dobry black metal z melodyjnymi wstawkami, bez popeliny i zmiękczania. Również polecam przesłuchać to demko.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17551
Rejestracja: 7 lata temu

yog 6 lata temu

Nie od dziś wiadomo, że jak się o czymś pisze na brutallandzie, to zaraz się kapela reaktywuje i nowe materiały wydaje.

W październiku 2017 roku wyszło po dwudziestu latach przerwy drugie demko, o tytule Northern Despondency:

Obrazek
https://www.discogs.com/Bethel-Northern ... e/10999399

Nie mam pojęcia, gdzie to znaleźć.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6326
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus 6 lata temu

Wyszedł po długiej przerwie nowy pełniak Devilry i gość sobie przypomniał o starszym projekcie. :)
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6096
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

Wędrowycz 6 lata temu

No i super, niby nie przepadam zbytnio za melodyjnym black metalem, ale okres wydania, kraj, fota i okładka demka mnie zachęcają do sprawdzenia ;) trzeba wrzucić do kolejki.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3981
Rejestracja: 7 lata temu

Pioniere 6 lata temu

yog pisze:
6 lata temu
Nie od dziś wiadomo, że jak się o czymś pisze na brutallandzie, to zaraz się kapela reaktywuje i nowe materiały wydaje.

W październiku 2017 roku wyszło po dwudziestu latach przerwy drugie demko, o tytule Northern Despondency:

Obrazek
https://www.discogs.com/Bethel-Northern ... e/10999399

Nie mam pojęcia, gdzie to znaleźć.
Kaseta za 7€ dostępna jest tu: http://www.nhfastore.net/bethel
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6326
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus 6 lata temu

yog pisze:
6 lata temu
Nie od dziś wiadomo, że jak się o czymś pisze na brutallandzie, to zaraz się kapela reaktywuje i nowe materiały wydaje.
To nie do końca tak było - dowiedzieli się z forum, że lubię Bethel i nagrali drugie demo specjalnie dla mnie. ;)
Raw Black Metal w rowie!!!
deathwhore
Tormentor
Posty: 4466
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

deathwhore 6 lata temu

Ja bardzo lubię Devilry, to podobne? Taki zacny nazizm się tam odbywa, taka trzecia rzesza i totalitaryzm, że aż słodko.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17551
Rejestracja: 7 lata temu

yog 6 lata temu

Leci z 5-6 raz dziś, bo uznałem, że sobie sprawdzę i przypadło do gustu. Przeraźliwie melodyjny jest ten ich black metal i brzmi, jakby grecka kapela postanowiła grać norweski melodyjny black (tak, wiem, kolesie są z Finlandii :) ). Czasami to w lekkie symfonikowanie wkracza, ale przede wszystkim to taki pozytywny, energiczny i melodyjny black na powietrzu. Niektóre melodie są tu w zasadzie rockowe, żeby nie powiedzieć, że i pop-rockowe. Riff po otwarciu Wandering In the Lands of Dark and Frost to przebój totalny. Świetna sprawa ten nieledwie 16-minutowy materiał. O, z Kvist mi się to kojarzy. Tylko basu mniej, a klawisza więcej ;p I bardziej melodyjnie.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6326
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus 6 lata temu

deathwhore pisze:
6 lata temu
Ja bardzo lubię Devilry, to podobne?
Nie.
yog pisze: Leci z 5-6 raz dziś, bo uznałem, że sobie sprawdzę i przypadło do gustu.
Skoro taki stary rawblackmetalowy pierdziel jak ja poleca melodyjny BM, to już musi być przynajmniej bardzo dobry materiał. :) Wielka szkoda, że im się nie chciało czy tam nie udało zainwestować więcej czasu i energii w ten zespół...
Raw Black Metal w rowie!!!

Wróć do „Black Metal”