Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 4593
Rejestracja: 5 lata temu
Lokalizacja: Opole

War

Hajasz 5 lata temu

Obrazek

Obrazek

W Szwecji chyba też pozazdrościli tego cudaka jakim był Zyklon-B i stworzyli swojego, który działał dokładnie w tym samym okresie co Norwegowie ale w przypadku War nagrali więcej materiału. W 1997 roku wychodzi EP'ka Total War, której okładkę także zdobi grzybek atomowy a we wkładce takie asy jak All, It, Blackmoon, Mikael Hedlund i Peter Tägtgren. Skład ten okazał się być jednorazowy i nigdy nie ukazało się żadne wspólne zdjęcie. W 1999 wyszedł debiutancki album We Are War, na którym zagrali z pierwszego składu tylko All i Blackmoon oraz perkusista Lars Szöke. Na zdjęciach promocyjnych do tego albumu widnieje jeszcze basista Impious, który nigdy nie zagrał na tej płycie. Na okładce znowu atomowy grzyb a muzycznie to prostacki black metal, napierdalator, gdzie słowo satan i war jest odmieniane przez wszystkie możliwe przypadki. Bardzo podobne to do Zyklon-B lecz brak klawiszy oraz do nuklearnych wyziewów rodem od Impaled Nazarene.

W tym samym roku War zakończył działalność. W 2001 ukazała się jeszcze kompilacja, na której zespół musiał zmienić nazwę na Total War zawierająca kawałki z EP'ki i płyty.

Skład:
Blackmoon - Guitars (1997-1999) (R.I.P. 2013) ex-Blackmoon, ex-Infernal, ex-Dark Funeral, ex-Necrophobic, ex-Blackmoon's Darkwinds, ex-Maiden Disciples
All - Vocals (1997-1999) ex-Ophthalamia, ex-Vondur, ex-Abruptum
Impious - Guitars, Vocals (1998-1999) In Aeternum, ex-Adversary, ex-Behemoth, ex-Infernal
▼ Byli muzycy
Mikael Hedlund - Bass (1997) Hypocrisy, ex-The Abyss, ex-Repugnance
Peter Tägtgren - Drums (1997) Hypocrisy, Pain, ex-The Abyss, Lindemann, ex-Bloodbath, ex-Lock Up, ex-Malevolent Creation (live), ex-Marduk (live), ex-Conquest, ex-Roadhouse Diet, ex-Seditious, ex-E-Type (live)
Lars Szöke - Drums (1997-1999) ex-Epitaph, ex-The Abyss, ex-Hypocrisy
It - Guitars (1997) (R.I.P. 2017) ex-Brejn Dedd, ex-Incision, ex-Ophthalamia, ex-Vondur, ex-Abruptum, ex-8th Sin
Dyskografia:
1997 - Total War [EP]
1997 - Threshold of the Usurper / Total War [split]
1999 - We Are War
2001 - We Are... Total War [kompilacja]

MA: https://www.metal-archives.com/bands/War/4876
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Rujewit
Posty: 7
Rejestracja: 5 lata temu

Rujewit 5 lata temu

Myślałem, że to o polski War chodzi..
- Kill Yourself or Die -

Wróć do „Black Metal”