Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17627
Rejestracja: 7 lata temu

Carpathian Full Moon

yog 6 lata temu

Obrazek

Obrazek

Carpathian Full Moon to wybitny jednostrzałowiec z norweskich lasów pierwszej połowy lat 90. Formacja grała black metal z silnymi wpływami doom metalu i sowitą dawką podfolkowujących melodii oraz progresywno-awangardowych zapędach. Kompozycyjnie zespół tworzył raczej rozbudowane utwory o licznych zmianach tempa i bogatej aranżacji. Trzonem jest tutaj bardziej atmosferyczna odsłona blacku z Norwegii okolic lat 1993/94.

Zespół powstaje jeszcze w 1991 roku jako Pendulum we Fredrikstad. Po wypuszczeniu dwóch demówek, w 1992 roku nagrywają materiał na EP, która wychodzi w następnym roku już pod nowym szyldem - Carpathian Full Moon. Tytuł świadczy o gorliwym oddaniu Karpatom - przywołuje niesławną węgierską księżną i brzmi Caedes Sacrilegae (Alzbety). Podobno wydali jeszcze w tym samym roku jakieś demo.

Klimat jedynego albumu kapeli, Serenades in Blood Minor nie jest co prawda szczególnie spowity mrokiem, jednak pod względem artystycznym jest zajebiście. Są zarówno wypasione, zapamiętywalne riffy, jak i świetnie prowadzone melodie. Perka dosyć klasyczna, by nie powiedzieć rockowa. Wokal bdb+. Jak słychać bas to jest cudowny jak na For Kunsten Maa Vi Evig Vike. Generalnie morze riffu. Zachęcam do zanurzenia się w nim, jeśli ktoś jeszcze nie próbował. Mnie np. pewnie kiedyś nazwa odstraszyła, bo trudno o bardziej wtórną. Jest black, jest thrashyk, jest doom. Są momenty prawie jak z Dziecka Rosemary Komedy. Jest kurwa Bela Lugosi zachęcający do posłuchania dzieci nocy. Norwegia pełną gębą.

Po tej płycie dwóch panów gra, co nie dziwi, jakieś prog-rocki.

Polecam bardzo, bo riffy srogie i głębokie.

Skład:
Frode Lie - Keyboards
Lars Kristian Holt - Vocals ex-Skabb, ex-Disgusting, ex-Julia Dream
Lars Lie - Bass (1992-?) ex-Balvaz, ex-Braindead, ex-Pendulum
Henrik Pettersen - Drums, Vocals (1992-?) ex-Pendulum, ex-Godsend
Jørgen Hansen - Guitars (1992-?) ex-Pendulum, ex-Julia Dream
Endre Begby - Guitars (1993-?) ex-Abysmal, ex-Julia Dream
▼ Byli muzycy
Jon Bakker - Keyboards (1993-?) Fester, Kampfar, ex-Balvaz, ex-Gruesome, ex-Necro-Sentient Mortis Feed, ex-Braindead, ex-Cremator
Dyskografia:
1991 - Reh. Tape '91 [demo jako Pendulum]
1992 - Hecate [demo jako Pendulum]
1993 - Caedes Sacrilegae (Alzbety) [EP]
1994 - Serenades in Blood MinorMA: https://www.metal-archives.com/bands/Ca ... _Moon/4266
Destroy their modern metal and bang your fucking head

Tagi:

Wróć do „Black Metal”