Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17568
Rejestracja: 7 lata temu

yog 4 lata temu

Vexatus pisze:
4 lata temu


:twisted:
Vans? Co to, black metal dla skejtów? :P
Destroy their modern metal and bang your fucking head

Tagi:
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6345
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus 4 lata temu

yog pisze:
4 lata temu
Vans? Co to, black metal dla skejtów? :P
Jako Sk8er Boi powinieneś być zachwycony. ;)
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6099
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

Wędrowycz 3 lata temu

Akurat mnie coś natchnęło na różne szwedzkie black metale, których rzadko słucham, bądź lata nie odpalałem. Padło też na czorne futerały, które to jak już zapodaję sobie to głównie pierwszą epkę i "The Secrets Of The Black Arts". Tymczasem poleciałem dalej i obecnie leci już "Attera Totus Sanctus" i o dziwo dość dobrze mi się tego słucha.

Mając na uwadze, że ten zespół jest ewidentnie pozerski, plastikowy, zaś okładki, sesje zdjęciowe i klipy bawią, czy wręcz żenują, spodziewałem się, że utwierdzę się w przekonaniu jakie miałem jeszcze parę lat temu (zresztą pisałem o tym już w tym temacie swego czasu). Tymczasem wygląda, że mój gust płata mi czasem figle z wiekiem. Jedne rzeczy mocno się dezaktualizują, inne natomiast zdecydowanie przyjemniej łechtają moje ucho.

W przypadku rzeczonego zespołu jest obecnie tak, że muzycznie naprawdę mi to pasuje. Bo panowie przy tym całym norsecore napierdalaniu opartym na ciągłych uber szybkich tremolach i blastach z prędkością światła robią to jednak ciekawie mimo wszystko. Spytacie dlaczego? Ano dlatego, że w tym zgiełku dźwiękowym tworzą się często bardzo klimatyczne, wściekłe i zarazem bardzo melodyjne pasaże, które jakby się skupić stricte na samej muzyce wybrzmiewają bardzo przyjemnie. Panowie mają jednak łeb do komponowania, szkoda tylko że w tym co robią nie są bardziej szczerzy. Gdyby zadbali o otoczkę i teksty, to myślę że mniej osób by tak na ich twórczość narzekała.

Poza tym choć w ten sposób gra co najmniej kilka innych zespołów, co by wymienić np. Ragnarok, Enthroned, Setherial czy Marduk, to jednak słuchając Dark Funeral słyszę, że to oni lecą, a nie któryś z powyższych zespołów. Jest zatem coś czym się odróżniają. Moim zdaniem chodzi właśnie o konstrukcję riffów. Problem jest jednak tej natury, że bardzo często brzmi to jak granie na jedno kopyto.

Podsumowując, o dziwo nie jest aż tak źle jak przez lata sądziłem. Da się ich słuchać, tylko faktycznie nie jest to nic z górnej półki. Ot średniak, w dodatku z mankamentami o których wyżej pisałem. Jeżeli natomiast nie jest ktoś wymagającym słuchaczem to spokojnie można odpalić.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3813
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

Zsamot 3 lata temu

Przecież debiut to konkretny album, świetnie brzmiący, z klimatyczną okładką i bez tej błazenady. Potem poszli w agresję i nieco klimatu ubyło, ale zawsze ten swój poziom mieli. Po prostu w pewnym momencie Setherial, czy D.F. był passe, bo każdy się zrobił taki kurna awangardowy, że takich prymitywów nikt nie podawał jako swoje preferencje...
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Gesundrian
Posty: 26
Rejestracja: 3 lata temu

Gesundrian 3 lata temu

Moim nic nie znaczącym zdaniem niedoceniany zespół. Tak jak wspomniał kolega wyżej, debiut to doskonały album, ze świetnym klimatem surowej, mroźnej północy. Szkoda, że na późniejszych albumach nie zachowali tego brudnego brzmienia, a na kolejnych okładkach, zamiast równie dobrych motywów, co na The Secrets of the Black Arts, pojawiły się plastikowe diabły. Co by jednak nie mówić, każdy kolejny album grają wiernie w swoim stylu, wszystkie trzymają poziom, mimo to żaden z nich nie jest nawet w połowie tak dobry jak wspomniany debiut.
Awatar użytkownika
Okkultist
Master Of Puppets
Posty: 130
Rejestracja: 3 lata temu

Okkultist 3 lata temu

Akurat Dark Funeral jest jednym tym zespołem, które ze Szwecji lubię najmniej. Chyba tylko The Secrets of the Black Arts jeat warty uwagi, bo to bardzo dobry album. Jakoś nigdy ich fanem nie byłem, ale pamiętam, że Vobiscum Satanas też daje radę. Natomiast wszystkie następne to nuda. Trzeba im przyznać, że mają swój styl, melodyjnie i szybko odegrać black metal, ale ta muzyka jest kompletnie bezduszna i plastikowa.
World Without End
pitbull
Master Of Reality
Posty: 220
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Rzeszów

pitbull 3 lata temu

:) Zespołu nigdy nie słuchałem na poważnie, może jakieś pojedyncze kawałki mi się obiły o uszy. Dzisiaj zapodałem sobie najnowszy album i jestem pod dużym wrażeniem. Brutalne, klimatyczne granie, jest tremolo-młócenie, ale wszystko to takie zharmonizowane i przemyślane. Zwłaszcza inne strojenie bębnów sprawiło, że album nabrał ciężaru i bardziej death-metalowego charakteru. Bardzo mi się podoba album - moje ulubione wałki to Unchain My Heart, Nail Them To The Cross i nastrojowy As I Ascend. Generalnie album zrobił mi bardzo dobrze, bardzo miłe reminescencje z Dissection z okresu Storm Of The Lights Bane mi się nasunęły. Oby więcej takiego grania z ich strony, widać zmiany personalne przyniosły rezultat. Aha, a co ta za postać z okładki Attera Totus Sanctus? Czyżby Tom Araya?
KRZYSZTOF KAROŃ: www.historiasztuki.com.pl www.wiedzaspoleczna.pl kanał www.youtube.com/HISTORIASZTUKI2011 oraz czwartkowe programy z Krzysztofem Karoniem o 19:00 w telewizji wRealu24.pl https://www.youtube.com/channel/UCiwsDg ... Q/featured
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 3014
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

Szajtan 2 lata temu

I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17568
Rejestracja: 7 lata temu

yog 2 lata temu

Century Media / Sony - Dark Funeral na swoim miejscu.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6345
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus 2 lata temu

Obrazek

Ktoś wie o co chodzi z tym wydawnictwem? Wygląda na to, że to po prostu dwa kawałki wzięte wprost z pełniaka "Where Shadows Forever Reign" i wydane na winylu jako EPka. Sam pełniak wyszedł w... hm... 2016 roku, a więc 5 lat wcześniej. Chyba jednak głupi jestem, bo kompletnie tego nie rozumiem. :)
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17568
Rejestracja: 7 lata temu

yog 2 lata temu

Z tym wydawnictwem chodzi o to, że niejakie Church of Vinyl zauważyło że takie shaped picture diski ze starymi hitami się sprzedają zajebiście jak na 2-3 kawałki po 150 zeta, no i teraz tak sobie trzaskają kolejne wydawnictwa, to tam Gaia, to jakiś Baphomet's Throne, to zaraz Do You Dream of Me? etc.

Tutaj masz resztę ich produktów. Nie wiem czy się ludzie nie znudzili, ale jeśli chodzi o te pierwsze ich wydawnictwa, to dość rychły sold out następował.

https://shop.season-of-mist.com/label/church-of-vinyl

Był też ostatnio Ceremony of Opposites z rozkładaną główką z gwoździami po otwarciu gatefolda. Takie tam cuda robią i potem taki album Samael kosztuje w FT 175 zeta i i tak musieli domówić bo poszły im prędziutko.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2736
Rejestracja: 7 lata temu

dj zakrystian 2 lata temu

Jak nie wiadomo o co chodzi, to o piniendze.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
EdusPospolitus
Tormentor
Posty: 838
Rejestracja: 7 lata temu

EdusPospolitus 2 lata temu

Nowy album w drodze. Owy "We Are the Apocalypse" ukaże się 18 marca 2022 roku:

Obrazek

1. Nightfall
2. Let the Devil In
3. When Our Vengeance Is Done
4. Nosferatu
5. When I'm Gone
6. Beyond the Grave
7. A Beast to Praise
8. Leviathan
9. We Are the Apocalypse
I don't know
I just took that knife
And I cut her from her neck
Down to anus
And I cut out the vagina
And I ate it
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2736
Rejestracja: 7 lata temu

dj zakrystian 2 lata temu

Nawet niezła okładka. Nawiązuje nieco do debiutu, ale zapewne będzie plastic bm.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Kosynier
Posty: 87
Rejestracja: 5 lata temu

Kosynier 2 lata temu

mini i 2 pierwze albumy bardzo dobre, pozniej niestety poszli w plastik i tandete. Szczegolnie plastikowa perkusja Dominatora mnie skutecznie zniecheca do kolejnych plyt. Ostatni byl juz lepszy. Jestem ciekawy nowego.
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 3014
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

Szajtan 2 lata temu

Dzisiaj w sieci udostępniono teledysk do singla Let the Devil In, który zarejestrowano we Wrocławiu we współpracy z Grupa13.
Ostatnio zmieniony 07 sty 2022, 14:03 przez Szajtan, łącznie zmieniany 1 raz.
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 3014
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

Szajtan 2 lata temu

Ciekawe czy w Polsce by przeszło
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17568
Rejestracja: 7 lata temu

yog 2 lata temu

W Polsce by nie przeszło, bo mamy lepszy black metal od śmiesznego Dark Funeral.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor
Posty: 1698
Rejestracja: 6 lata temu

porwanie w satanistanie 2 lata temu

Szajtan pisze:
2 lata temu
Dzisiaj w sieci udostępniono teledysk do singla Let the Devil In, który zarejestrowano we Wrocławiu we współpracy z Grupa13.
No i spoko, mamy komplet: gówniana i sztampowa okładka z wypisnym na niej gównianym i sztampowym tytułem została uzupełniona gównianym i sztampowym klipem do gównianego i sztapowego utworu.
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2736
Rejestracja: 7 lata temu

dj zakrystian 2 lata temu

Mnie to Dimmu Burger przypomina. Nawet wokalnie. Ale amatorzy takiego grania pewno się znajdą.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
pitbull
Master Of Reality
Posty: 220
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Rzeszów

pitbull 2 lata temu

Czekam z niecierpliwością, kurczę, zapuściłem sobie Let The Devil In i od razu banan na ustach. Czuję klimat Dimmu Borgis, Dissection. Jak można nie kochać tak wspaniałej muzy. Skąd w Was tyle jadu i zgryźliwości? Z miłą chęcią zapodam sobie nowy album - Tak samo poprzedni.

EdusPospolitus pisze:
2 lata temu
Nowy album w drodze. Owy "We Are the Apocalypse" ukaże się 18 marca 2022 roku:

Obrazek

1. Nightfall
2. Let the Devil In
3. When Our Vengeance Is Done
4. Nosferatu
5. When I'm Gone
6. Beyond the Grave
7. A Beast to Praise
8. Leviathan
9. We Are the Apocalypse
KRZYSZTOF KAROŃ: www.historiasztuki.com.pl www.wiedzaspoleczna.pl kanał www.youtube.com/HISTORIASZTUKI2011 oraz czwartkowe programy z Krzysztofem Karoniem o 19:00 w telewizji wRealu24.pl https://www.youtube.com/channel/UCiwsDg ... Q/featured
Awatar użytkownika
Nathas
Tormentor
Posty: 923
Rejestracja: 7 lata temu

Nathas 2 lata temu

pitbull pisze:
2 lata temu
Czekam z niecierpliwością, kurczę, zapuściłem sobie Let The Devil In i od razu banan na ustach. Czuję klimat Dimmu Borgis, Dissection. Jak można nie kochać tak wspaniałej muzy. Skąd w Was tyle jadu i zgryźliwości?
Przecież to atrybuty polskości wysysane z mlekiem matki ;) Kawałek nawet ok, do dokonań kapeli za często nie wracam ale jak leci to jest przyjemnie. Słucham wtedy z taką samą frajdą jak jakiegoś Belphegora czy Sargeist. Z tym ostatnim to nawet tytuł mają wspólny :)
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4211
Rejestracja: 7 lata temu

DiabelskiDom 2 lata temu

Nathas pisze:
2 lata temu
Słucham wtedy z taką samą frajdą jak jakiegoś Belphegora czy Sargeist
O, idealne dopełnienie. Jeszcze Taake dorzuć :twisted:
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6345
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus 2 lata temu

Jaki jest i zawsze był Dark Funeral to chyba każdy widzi... Wideło jak zwykle kiczowate, brzmienie jak zwykle plastikowe. 100% Dark Funeral w Dark Funeral i wszystko się zgadza. :) Ja tam ich lubię posłuchać z różnych względów i wcale się tego nie wstydzę. :)
Szajtan pisze: Ciekawe czy w Polsce by przeszło
No faktycznie, billboard wywiesili na budynku... wstrząsające! Szok i niedowierzanie! No jak tak można?!? :)
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
TheAbhorrent
Tormentor
Posty: 600
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Midian

TheAbhorrent 2 lata temu

DF jest "spoko". Z pewnością zapuszczę sobie nowy album na Spotify. Czy kupię w postaci fizycznej to już nie wiem. Poprzedni mam, złapali mnie już na premierę okładką nawiązującą do swojego klasyka :D Co do singla to jak już napisaliście, skojarzenia z Dimmu Borgir są nieuniknione. Gorzej (lepiej?), że brzmi to bardziej jak Dimmu Borgir niż ostatnie płyty Dimmu Borgir :D

Też nie rozumiem jechania po nich, bo włączając ich muzykę każdy chyba wie czego może się spodziewać. Dziwnie jest zamówić świadomie kubełek Kej-eF-Ci i marudzić, że nie smakuje jak jadło w dobrej restauracji.
Obrazek
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2736
Rejestracja: 7 lata temu

dj zakrystian 2 lata temu

DF zastąpi DB, który zastąpił Nightwish. Ja tam nie hejtuję. Posłucham całości i pewno zapomnę.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
Jakub
Master Of Puppets
Posty: 176
Rejestracja: 2 lata temu

Jakub 2 lata temu



Nowy singiel Szwedów
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 3014
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

Szajtan 2 lata temu

Video clip do premierowego utworu Leviathan.
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2997
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

Vortex 2 lata temu

Fakt czasy "Puritanical Euphoric Misanthropia" mocno wchodzą przy tej nowej płycie.
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3813
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

Zsamot 2 lata temu

Teraz każdy taki wysublimowany. A pamiętam w liceum był ostry szał na Marduk i Dark Funeral. Plakaty i estetyka podobna. Tylko Marduk poszedł w świetne albumy, a D.F. pozostał na tym... poziomie. Fajnie, że grają, nie trzeba kupować, słuchać. A i święty billboard jest poza granicami kraj to ni e będzie "tru" oczek kalał.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4668
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

TITELITURY 2 lata temu

Z tego bilbordu zrozumiałem, żeby pozwolić diabłu wejść do sklepu Adidasa. To jakaś kampania antykorporacyjna?
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2736
Rejestracja: 7 lata temu

dj zakrystian 2 lata temu

Zsamot pisze:
2 lata temu
Teraz każdy taki wysublimowany. A pamiętam w liceum był ostry szał na Marduk i Dark Funeral. Plakaty i estetyka podobna. Tylko Marduk poszedł w świetne albumy, a D.F. pozostał na tym... poziomie. Fajnie, że grają, nie trzeba kupować, słuchać. A i święty billboard jest poza granicami kraj to ni e będzie "tru" oczek kalał.
No ale Dark Futerał te 20 lat temu grał inaczej, gdyby zostali przy stylistyce debiutu i Vobiscum Satanas, to byłoby lepiej, niż brnięcie z każdą kolejną płytą w plastik sound. Jak już napisałem, z ciekawości słucham wszystkiego co wypuszczają, ale bez jakichś uniesień. No i cenię zajebiście Dominatora, ten typ to prawdziwa bestia za perką.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3813
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

Zsamot 2 lata temu

Dostali lepsze studio, inny sposób nagrywania obecnie, sami też są innymi muzykami.
Ja ich źle nie oceniam.
Mam debiut na półce i ... chyba jeszcze bym EPkę z coverami kupił.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
pitbull
Master Of Reality
Posty: 220
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Rzeszów

pitbull 2 lata temu

Vortex pisze:
2 lata temu
Fakt czasy "Puritanical Euphoric Misanthropia" mocno wchodzą przy tej nowej płycie.
:D Czyli przeczucie mnie nie zawiodło, mamy orbitowanie wokół Dimmu Borgir. W sumie mnie to cieszy, bo jestem wielkim fanem Dimmu i wcale mi nie wadzi ich (Dark Funeral) niby "kiczowatość" i inne bałamutne zarzuty od niby "true" autorytetów w tematyce black-metal. Muzyka robi mi b, dobrze i nie zamierzam psuć sobie samopoczucia jakimiś filozoficznymi tyradami teoretyków/krytyków black-metalu.
KRZYSZTOF KAROŃ: www.historiasztuki.com.pl www.wiedzaspoleczna.pl kanał www.youtube.com/HISTORIASZTUKI2011 oraz czwartkowe programy z Krzysztofem Karoniem o 19:00 w telewizji wRealu24.pl https://www.youtube.com/channel/UCiwsDg ... Q/featured
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3813
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

Zsamot 2 lata temu

Nie warto, ale i ...nie powinno się. Wszak idea black metalu stawia za naczelne bycie sobą. Zatem co mi po opinii malkontentów? ;-)
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
pitbull
Master Of Reality
Posty: 220
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Rzeszów

pitbull 2 lata temu

Vortex pisze:
2 lata temu
Fakt czasy "Puritanical Euphoric Misanthropia" mocno wchodzą przy tej nowej płycie.
:D A aj na Leviathan słyszę reminescencje z Revocation od The Legion - zwłaszcza bębny od Dragutinovicia mi nasunęły mocne skojarzenia.
KRZYSZTOF KAROŃ: www.historiasztuki.com.pl www.wiedzaspoleczna.pl kanał www.youtube.com/HISTORIASZTUKI2011 oraz czwartkowe programy z Krzysztofem Karoniem o 19:00 w telewizji wRealu24.pl https://www.youtube.com/channel/UCiwsDg ... Q/featured

Wróć do „Black Metal”