Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator

Judas Iscariot

Wędrowycz 3 lata temu

Obrazek
Założony w 1992 r. w DeKalb w Stanach Zjednoczonych jednoosobowy projekt Judas Iscariot tworzył od początku do końca klasyczny black metal, oparty głównie na tremolach, typowy dla II fali black metalu, mocno inspirowany twórczością Darkthrone między innymi. Ciężko w sumie dopowiedzieć coś więcej, bo nie ma tu jakiś fascynujących historii na temat samego harcmistrza Akhenatena, może poza tym że swego czasu kumplował się z Kanwulfem z Nargaroth (tfu!) z który utworzył krótkotrwały projekt poboczny o nazwie Torrent (wydali epkę), ani niczym wyjątkowym się w swojej twórczości nie popisał. Mimo wszystko dobrze się tego słucha moim zdaniem, poza pierwszym albumem i epką "Arise My Lord", bo te materiały przynudzają moim zdaniem mocno.

Skład:
Akhenaten - All instruments, Vocals (1992-2002) ex-Debauchery, ex-Desolation Hymn, ex-Flagellator, ex-Homage to Morpheus, ex-Sarcophagus, ex-The Glory of Hell and Death, ex-Torrent, ex-Weltmacht, ex-Hidden, ex-Krieg, ex-Maniac Butcher (live), ex-Nargaroth (live), ex-Seeds of Hate, ex-Jesus Fucking Christ
▼ Muzycy koncertowi
Lord Imperial - Bass (1999-2000) Hidden, Imperial, Krieg, Le Chant Funebre, N.I.L., Poison Blood, The Royal Arch Blaspheme, ex-Abominus, ex-Angelkunt, ex-Lithotome, ex-Twilight, ex-Weltmacht, ex-Esoterica (live), ex-Devotee, ex-March into the Sea, ex-Nachtmystium, ex-Kult ov Azazel (live), ex-Loss (live), ex-House of the Void
P. M. - Drums (1999) Absu, Proscriptor, Zemial (live), ex-Magus, ex-Ossuarist, Starchaser Network, ex-Equimanthorn, ex-Equitant, ex-Melechesh, ex-Blood Storm (live), ex-Karnage
Butcher - Drums (2000) After Rain, Dark Angels, Impuritum, Master's Hammer, Murder, Radiolokátor, ex-Avenger, ex-Black Rain, Bohemyst, ex-Krieg, ex-Maniac Butcher, ex-Nargaroth, ex-Panychida, ex-The Stone (live), ex-Blasphemic Lust, ex-Dark Storm, ex-Moriorr
Kanwulf - Guitars (2000) Nargaroth, ex-Homage to Morpheus, ex-Torrent

Dyskografia:
1992 - Heidegger [demo]
1993 - Demo [demo]
1996 - The Cold Earth Slept Below...
1996 - Thy Dying Light
1996 - Arise, My Lord... [EP]
1997 - Of Great Eternity
1999 - Distant in Solitary Night
1999 - Heaven in Flames
1999 - Judas Iscariot / Weltmacht [split]
2000 - None Shall Escape the Wrath [split]
2000 - From Hateful Visions [kompilacja]
2000 - Under the Black Sun [live]
2000 - Dethroned, Conquered and Forgotten [EP]
2001 - To the Coming Age of Intolerance [split]
2002 - The Cold Earth Slept Below...
2002 - To Embrace the Corpses Bleeding
2002 - March of the Apocalypse [EP]
2002 - Аветињски плес сабласти [kompilacja]
2002 - Moonlight Butchery [EP]
2003 - Midnight Frost (To Rest with Eternity) [EP]

MA: https://www.metal-archives.com/bands/Judas_Iscariot/915
BC: https://moribundrecords.bandcamp.com/music
BC: https://metalhit.bandcamp.com/music
Odium Humani Generis

Tagi:
Awatar użytkownika
pp3088
Moderator globalny

pp3088 3 lata temu

Heidegger to jedno z najgorszych demówek w historii black metalu.

Potem mamy całkiem fajny debiut. Black metal w wolniejszych tempach, pamiętam że mi się podobało.

Najbardziej lubię jednak dwójkę - The Dying Light to świetny album. Przy pierwszym odsłuchu "His Eternal Life, Like a Dream, Was Obliterated" pozamiatało mną konkretnie. Jako młody chłopak gustowałem praktycznie w wolnych tempach, a doom był dla mnie wyznacznikiem dobroci w metalu. Gdy zacząłem się wgłębiać w black to wkurwiało mnie to niesamowite szybkie tempo w każdym kawałku. No, a tutaj jak pięknie połączono black z powolnymi riffami. Najgorszym mankamentem płyty są chujowe bębny. Chociaż dodają one pewnego uroku temu wydawnictwu to i tak chciałbym wysłuchać tego materiału z kimś poważnym za zestawem perkusyjnym.

Do najlepszych zaliczę - Of Great Eternity, Distant In The Solitary Nights (głównie Portions Of Eternity Too Great For The Eye Of Man, w którym mamy coś na kształt melorecytacji Williama Blake) oraz To Embrace the Corpses Bleeding (genialna okładka, "ukradziona" od Gustave Doré - Illustration for The Rime of the Ancient Mariner)

Akhenaten jawi mi się jako gość który miał wizję i świetne pomysły, ale nie wszystko wyszło tak jak należy. Szkoda, bo gdyby zatrudnił wtedy porządnego perkusistę, czy odważył się na więcej melorecytacji to dziś byłby znacznie bardziej poważany w świecie black metalu.

Jest jeszcze jedna ciekawa kwestia - pamiętam, że kiedyś bardzo negatywnie się wypowiadano o tym projekcie, że pozerka i głupota. Wiem, że moda na hejtowanie USBM była kilka lat temu powszechnie obecna (do czasu aż kilka projektów zamknęło krytykom ryja) ale powie mi ktoś o co chodzi?
Screaming Into The Blackness, Needing No God But Himself

Beneath the Veil of Sanity Beats the Throbbing Process of Decay

"ja pierdolę przeczytałem cały temat Kid Rock i muszę się napić"
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog 3 lata temu

Hejtowanie Judas Iscariot wynika z paru rzeczy:
  • nic oryginalnego
  • ziomki Kanwulfa
  • bycie na siłę true
  • wyzywanie lepszych od siebie
To jest ten najgorszy sort kapel przełomu wieków, podających się za naocznych świadków wstrząsających wydarzeń norweskich i kreujących się na jedyną nadzieję blacku, wtórnych do bólu, smutnych jak samotna panda w zoo. Połowa blackmetalowych stereotypów powstała za sprawą takich właśnie zespolików.

Muza te 15 lat temu mi się całkiem podobała, ale widać nie na tyle, by do niej wracać, bo już nie pamiętam kiedy ostatni raz słuchałem.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator

Wędrowycz 2 lata temu

Właśnie słucham sobie "Thy Dying Light" tej n-tej black metalowej ligi i świetnie mi się tego słucha. Riffy np. w "Helpless It Lay, Like a Worm in His Frozen Track" eleganckie i faktycznie gdyby była tu dobra perkusja, to byłoby miodnie, a tak jest lipa, bo gość za bębnami gubi rytm i ma częste potknięcia...szkoda.

Btw:

Odium Humani Generis

Wróć do „Black Metal”