Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 4593
Rejestracja: 5 lata temu
Lokalizacja: Opole

Pagan Forest

Hajasz 5 lata temu

Obrazek

Obrazek

Pagan Forest z Kwidzyna tuła się już wiele lat po scenie black metal ale ciągle nie dorobił się debiutanckiego albumu.

Istnieją od 1995 roku do dzisiaj ale ostatnie nagrania pochodzą z 2005 roku. Muzycznie jest to black metal ze sporą dozą atmosfery, natury i klawiszowych wstawek. Przez zespół przewinęło się sporo ludzi i obecnie zespół działa jako trio.

Na koncie tylko cztery demosy ale ostatnie dwie taśmy Pośród złowieszczej ciszy z 1999 roku i ostatnie demo nagrane po angielsku w 2004 Pure Harmony of the Night to całkiem fajny black metal z różnorodnymi wokalami i quasi symfonicznymi wstawkami.

Czasem jest fajnie czasem śmiesznie kiedy idą w czyste zaśpiewy ale można to im wybaczyć bo większość materiałów została nagrana w latach 1996-99.

Skład:
Młody - Drums Morowe, Night of the World, Obskkvlt, ex-Sonheillon, ex-Strandhogg, ex-Pleroms Gate, ex-Access Denied, ex-Decapitated, ex-Norden, ex-Driller (live), ex-Melechesh (live)
Sonoath - Guitars, Keyboards ex-Painful Joy, ex-Pleroms Gate, ex-Pure Pagan Craft
Bakis - Vocals Hunger, Goathorns, ex-Pure Pagan Craft, ex-Norden
▼ Byli muzycy
Grooby - Bass Like a Helmet Rising, ex-Mess Age, ex-Dead by Dawn, ex-Age Crisis
S. - Bass
Arkadiusz Tomaszewski - Drums Adder, ex-Bastard, ex-Armagedon, ex-Overload, ex-Granite Monster
Wojciech - Drums
Weles - Guitars
Gryszard - Guitars
Northflame - Guitars Norden, ex-Astral Forest, ex-Sonheillon, ex-Łza Zeschniętej Róży (live), ex-Bathuel, ex-Diavolopera
Nahald - Keyboards Hesperus Dimension, ex-Nocturn, ex-Northland, ex-Mess Age, ex-Painful Joy, ex-Ailment, ex-Hawthron, ex-Kaer Morhen, ex-Let Me Introduce You to The End, ex-Mystify, ex-Pantheon
Saintsinner - Vocals ex-Overload, ex-Sonheillon
Dyskografia:
1996 - A Forest [demo]
1997 - U stóp księżyca me ciało utkwiło [demo]
1999 - Pośród złowieszczej ciszy [demo]
2004 - Pure Harmony of the Night [demo]
2005 - Pure Harmony of the Night / Pośród złowieszczej ciszy [kompilacja]
2018 - Pure Pagan Art [split]
2021 - BoguMA: https://www.metal-archives.com/bands/Pagan_Forest/19169
BC: https://paganforest.bandcamp.com/music
GRINDCORE FOR LIFE

Tagi:
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 1503
Rejestracja: 2 lata temu

Szajtan rok temu

1 stycznia ukazał się debiutancki album Pagan Forest ,pt. "Bogu". Płyta w formacie DigiCD wydana została przez Werewolf Promotion. Ponad 40 minut muzyki przesiąkniętej rdzenną duchowością i atmosferą czasów przedchrzescijanskich na ziemiach Słowiańszczyzny, połączenie muzyki metalowej z tradycyjnymi, folkowymi i etnicznymi dźwiękami. Gościnnie zespół na płycie wspomogła grupa "Drewno", wykonująca tradycyjną metodę "śpiewu białego". Liryki na albumie zaczerpnięto z utworów takich poetów i pisarzy jak: Tadeusz Miciński, Kazimiera Iłłakowiczówna, Ryszard Danecki, Janka Kupała (Iwan Łucewicz) czy Szakalis. Album zmiksował i zmasterował Haldor Grunberg, a oprawą graficzną zajął się Kuba Sokólski.

Only Death is Real
Awatar użytkownika
Pogan696
Tormentor
Posty: 617
Rejestracja: 5 lata temu

Pogan696 rok temu

O taki pagan metal walczono. Świetny, zróżnicowany materiał. Pamiętam jak katowałem kiedyś Pure Harmony of the Night. Dzisiaj brzmi to dość biednie, szczególnie przy nowym krążku, który naprawdę zaskakuje. Czuć w nim ducha polskiego naiwnego black'u lat 90', ale ten materiał to już jednak profeska. Super patent z "białym śpiewem". Doświadczeni pomezanie dali radę.
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 3800
Rejestracja: 5 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

TITELITURY rok temu

Gdyby cały album był utrzymany w duchu ostatniego utworu, mógłbym napisać, że oto na polskiej scenie pojawił się naprawdę zajebisty kawałek black metalu. Taki z ikrą i zagrany z głową. Gdybym chciał być złośliwy, powiedziałbym że śmiejecie się ze mnie za słuchanie disco - polo metalu z Czech, podczas gdy sami zakładacie tematy o zespołach uprawiających cepelię, gdzie kicz myli się z folklorem i przedstawia się taki cepelio - metal słuchaczowi jako wielkie odkrycie muzyczne. Gdybym chciał jakoś podsumować, co słyszałem przez ostatnie czterdzieści minut, napisałbym że jest to materiał, któremu niewiele brakuje do bycia bardzo dobrym, ale wmieszanie tych folkowych śpiewów a la Cleo i Donatan z black metalem psuje cały efekt, sprawiając że muzyka "Pagan Forest" jest kolejnym przykładem modnej u nas od kilku lat etno - "awangardy", w której wydawaniu specjalizuje się chyba Pagan Records, a która w moim odczuciu jest nieudolną próbą ucieczki od wypracowanego przez cały ten nurt "pagan BM" paradygmatu. Z drugiej strony, album pokazuje jak chłonny jest black metal pomimo swojej zdawałoby się wtórności oraz wąskich ram gatunkowych. Ile tu można upchnąć, żeby stworzyć coś nowego. W tym przypadku prawie udanego.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
Pogan696
Tormentor
Posty: 617
Rejestracja: 5 lata temu

Pogan696 rok temu

No nie pierdol, że czeski black Ci przeszkadza? :) przecież to klasyka :). Sam nie sądzę, że to ma znamiona cepelii od Donatana. Wręcz przeciwnie... sugeruję, że pierdolisz waść.

Wróć do „Black Metal”