Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 4689
Rejestracja: 5 lata temu
Lokalizacja: Opole

Halgadom

Hajasz 5 lata temu

Obrazek

Obrazek

Germański Halgadom to jeszcze jeden zespół, który uwielbiam bo grają podobnie do późniejszych płyt Absurd. Zresztą nie ma się co dziwić skoro przez skład przewinęło się sporo ciekawych person z różnych mocno kontrowersyjnych zespołów.

Zadebiutowali w 1999 roku albumem bez tytułu, który zawierał zajebisty pogański black metal z wpływami neofolk. Obskurne brzmienie, teksty w większości po niemiecku odśpiewane w stylu Absurd. Od czasu do czasu udzieli się niejaka Lü w neofolkowych momentach.

Wokalista Frank Krämer po założeniu własnej wytwórni Sonnenkreuz postanawia resztę materiałów Halgadom wydawać właśnie u siebie.

W 2002 pierwsza płyta Halgadom w barwach Sonnenkreuz to praktycznie w całości neofolkowy pogański album Verdunkelung des Göttlichen zagrany na gitarach akustycznych z czystymi wokalami Franka w towarzystwie dwóch pań. W 2004 kolejny album Sein und Werden to ponownie mariaż pogańskiego black metalu z neofolkowymi zagrywkami. Cios nadszedł w 2006 kiedy to ukazuje się płyta Sturmwoge z nowym wokalistą Paulem. Cały album to pogańskie granie w niemieckim stylu, jest "radośnie", "przebojowo" i brudno. Chamskie brzmienie dopełnia całość tego albumu oraz mocny ciężki wokal, któremu od czasu do czasu akompaniują chóralne śpiewy na wskroś przypominające dzisiejsze oblicze Absurd.

Jako, że prawie po każdej płycie sypie się skład tak i po Sturmwoge ludki się porozchodziły więc ponownie Frank pozbierał co lepszych grajków i w 2008 nagrywa jedną z najlepszych neofolkowych płyt jakie słyszałem. Heimstatt bo o niej mowa mimo, że zagrana na gitarach akustycznych ale towarzyszy im perkusja oraz i kompletnie pozbawiona jest żeńskich wokaliz. Czyste pogańskie granie.

Ostatni album jak na razie ukazał się w 2009 i był ponownie powrotem do grania black metalu z pogańskimi elementami. Za mikrofonem ponownie stanął Paul a chłopaki przyśpieszyli tempo. Całość brzmi jak połączenie wczesnego Adorned Brood z Menhir i Absurd.

Dwa lata temu ukazał się split z Tears Of Othila, a część zajmowana przez Halgadom to ponownie akustyczne granie.

Skład:
Marcel - Bass, Cello Ill Sanity, ex-Svarrogh (live), Allerseelen, Fahl, Tyr-Kreis, ex-A Challenge of Honour, ex-Sagittarius, ex-The Days of The Trumpet Call, ex-Von Thronstahl
Stefan - Drums Deinonychus, Imperia, Disörder (live), ex-Angel, ex-Dakria, ex-Bethlehem, ex-Kingdom of Salvation, ex-A-Rise, ex-Sahara Dust
Frank - Vocals, Guitars Stahlgewitter
▼ Byli muzycy
Oliver - Bass Frostkrieg
Jan - Drums
Paul - Vocals Camulos, Eviscerated, Leichenzug, ex-Aeveron, ex-Endless Vision, ex-Frozen Abyss, ex-Dunkelgrafen, ex-Dusken (live), ex-Baltak
Michaela - Vocals (female)
Lü - Vocals (female)
Eva - Vocals (female), Violin Tyr-Kreis
Michel - Vocals, Guitars (acoustic)
Sebastian - Vocals (1999-2006) Wolfsmond, ex-In Ketten, In Acht und Bann, Wicked Toad, ex-Absurd
Dyskografia:
1999 - Halgadom
2002 - Verdunkelung des Göttlichen
2004 - Sein und Werden
2004 - Ahnenland [split]
2006 - Sturmwoge
2008 - Heimstatt
2009 - Wille : Tatkraft : Potential
2015 - Äon des Hammers [split]
MA: https://www.metal-archives.com/bands/Halgadom/6164
GRINDCORE FOR LIFE

Wróć do „Black Metal”