Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 4684
Rejestracja: 5 lata temu
Lokalizacja: Opole

Absque Cor

Hajasz 5 lata temu

Obrazek

Obrazek

Absque Cor to jednoosobowy twór, na czele którego stoi ten smutny pan spoglądający przez okno niejaki Vos. Spogląda i dziwi się jaki piękny jest ten świat, tylko czarne i białe. Zespół pochodzi z Mielca i gra od 2015 roku a miesiąc temu raczył wydać pierwszy oficjalny materiał, debiutancki album „Wędrówkę Haniebnie Zakończyć”.

Ten półgodzinny album zawiera cztery kawałki zaśpiewane w ojczystym języku, które na całe szczęście nie są kolejnym klonem ekip z teamu Niech Spłonie Świat. Wokalnie intrygująco i ciekawie, choć nie powiem, abym wszystko zrozumiał od razu.

Muzycznie, choć da się wyczuć inspiracje współczesną sceną black metal w Polsce, to jednak jest to ukłon w stronę tego, co było, ale zagrane tu i teraz. Z nowych słychać trochę Odrazy i Morowe, które zostały wymieszane z Arkoną. Ciężko coś napisać więcej po to raptem debiut, ale są widoki na fajną muzę.

Dyskografia:
2017 - Wędrówkę haniebnie zakończyćSkład:
Vos - Everything (2015-present) Apatheia

MA: https://www.metal-archives.com/bands/Ab ... 3540433210
BC: https://absquecor.bandcamp.com/music
GRINDCORE FOR LIFE

Tagi:
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 15954
Rejestracja: 6 lata temu

yog 5 lata temu

Bardzo niezłe granie to jest, trochę pod nowoczesne black metalowanie z ciągotą pod depresyjne atmosferyki, trochę to śmierdzi Martwą Polską Jesienią. Dobry wokal i wyraźnie swoje słowa krzyczy wśród tych wszystkich melancholijnych nutek ten potępieniec. Mnie się to podoba.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
borsuk
Master Of Puppets
Posty: 151
Rejestracja: 6 lata temu

borsuk 4 lata temu

Wczoraj odpaliłem to z jutuba, przemówiło do mnie - czekam już na swój egzemplarz.
Widzew Łódź-Bałuty Pany
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 5623
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

Wędrowycz 4 lata temu

Mnie się też podobało "Wędrówkę Haniebnie Zakończyć", a sprawdziłem niedawno, po przeczytaniu wywiadu w Musick Magazine. Ta płyta to w sumie taki mariaż klasycznego polskiego black metalu z obecnym graniem. Słychać inspiracje kolektywem LTWB.
Odium Humani Generis

Wróć do „Black Metal”