Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4183
Rejestracja: 7 lata temu

Nocternity

#1

DiabelskiDom 7 lata temu

Obrazek

Obrazek

Jedna z najlepszych rzeczy z helleńskiej krainy. Szereg splitów, EPek i trzy albumy w tym maksymalnie orający "Onyx". Wspaniale surowy i zimny materiał, absolutny TOP wydawnictw z greckiej sceny BM. Dodatkowo w moim prywatnym rankingu chciałem też umieścić EPkę "Harps of the Ancient Temples" (nie mylić z zeszłorocznym albumem o tym samym tytule), z coverem tematu z "Łowcy Androidów".

<---proponuję rychło się zapoznać!

Dyskografia:
2001 - En Oria
2001 - Crucify Him [EP]
2002 - Kawir / Nocternity [split]
2003 - Onyx
2004 - En Oria / Crucify Him [kompilacja]
2004 - Cold Wings of Noctisis / Akitsa [split]
2004 - A Fallen Unicorn [EP]
2004 - A Celtic / Hellenic Alliance [split]
2005 - Times of Mist / Vargtid [split]
2007 - Harps of the Ancient Temples [EP]
2012 - Nocternity [EP]
2015 - Harps of the Ancient Temples

Pozostałe dwa albumy:



Skład:
Khal Drogo - Vocals, Guitars, Bass (1997-present), Drums (2004) ex-Vorphalack
W. - Vocals (2006-present) ex-Lunar Aurora
N. S. - Drums (2015-present) ex-Naissant, ex-Sickness, ex-Deviser, ex-Kawir, ex-Sadistic Noise, ex-Throes of Agony
▼ Byli muzycy
Archon Vorskaath - Drums Agatus, Stone Cold Dead, Zemial, ex-Nocturnal Death, Alpha Centauri, The Watcher, ex-Crimson Moon, ex-Equimanthorn, ex-Varathron
Ravn Harjar Raumr - Guitars Strid, ex-Raumr
Acherontas - Vocals Acherontas, ex-Nihasa, ex-Seventh Xul, ex-Stutthof, ex-Worship, Shibalba, ex-Acrimonious, ex-Virus of Koch, ex-Chaosbaphomet (live), ex-Legion of Doom (live), ex-Nightbringer (live)
Daemon - Vocals Limbonic Art, ex-Infinite Decay, ex-Sarcoma Inc., ex-Zyklon
Merkaal - Bass, Vocals (1997-2004) Order of the Ebon Hand, ex-Mournblade, ex-Primeval Mass, ex-Naer Mataron (live)
Queen of Hades - Keyboards (1997) Folkearth, Folkodia, Hildr Valkyrie, Karkav, ex-Lloth, ex-Worship, ex-Beyond the Forests, ex-Ego Drama, ex-Morgan the Bard
MA: https://www.metal-archives.com/bands/Nocternity/10090
BC: https://nocternity.bandcamp.com/music
Panzer Division Nightwish

Tagi:
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17531
Rejestracja: 7 lata temu

#2

yog 5 lata temu

Duży respekt mam do kolesi. W sumie muzę grają bardzo dobrą, niebywale klimatyczną, szczególnie na wskazanym przez kolegę powyżej strzałką Onyx, ale też prowadzą wytwórnię rękodzieł muzycznych Kyrck Productions i tam wspaniałe artefakty wydają, pokroju ciut zapomnianych norweskich demówek - w kunsztownych wydaniach, oprawione w skórę, z tłoczonymi okładkami i tak dalej, a przy tym przy ogromnej wierności brzmieniom oryginału. Oczywiście bieda wersje też są, ale również solidnie wydane. Bardzo, ale to bardzo szanuję.

A prócz tego, to też mają jakąś kuźnię, czy coś i te zbroje, w których tak dumnie na okładkach paradują tam sobie kują własnoręcznie. Zresztą, jak grecka kapela w zbroi na focie, to pewnie przez nich była robiona. Trzeba przyznać, że się chyba i na tym fachu znają goście.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4183
Rejestracja: 7 lata temu

#3

DiabelskiDom 9 mies. temu

Onyx to absolutny cios, nic a nic się nie zestarzał. Sam jeden numer Secret Aura (The Key) rozwala większość greckiej sceny black metal. A przecież na płycie są jeszcze takie niszczyciele jak Valyrian Steel (Blood of the Dragon). Miałem sprzątać przed przyjazdem teściów, a siedzę zadumany ze ścierką i słucham lodowatych hymnów ku chwale prawdawnych bitew. Niesamowicie zajebista płyta. Gorąco zachęcam niezaznajomionych do sprawdzenia.
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
Jakub
Master Of Puppets
Posty: 171
Rejestracja: 2 lata temu

#4

Jakub 5 mies. temu

Obrazek

Listopadowy niedzielny wieczór, za oknem ciemno i zimno, solna lampka nieśmiało rozświetla pokój tworząc idealne warunki do odsłuchu Onyx. Dokładnie tak, gdy pierwszy raz słuchałem tej płyty. Można odpłynąć, dumnie pożegnać ciężko przepracowany tydzień i nastawić się na kolejny.
Awatar użytkownika
darnoksss
Master Of Reality
Posty: 215
Rejestracja: 7 mies. temu

#5

darnoksss 5 mies. temu

Zajebista kapela, zwłaszcza drugi album. Mają bardzo ambitne podejście do coverów, kowerowali między innymi Vangelisa i Bjork.
polki nie dawajcie polakom, dawajcie arabom
HUMAN
Tormentor
Posty: 1566
Rejestracja: 7 lata temu

#6

HUMAN 5 mies. temu

Sprawdzę koniecznie .
Awatar użytkownika
brzask
Tormentor
Posty: 1711
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Kalisz

#7

brzask 2 mies. temu

yog pisze:
5 lata temu
Duży respekt mam do kolesi. W sumie muzę grają bardzo dobrą, niebywale klimatyczną, szczególnie na wskazanym przez kolegę powyżej strzałką Onyx, ale też prowadzą wytwórnię rękodzieł muzycznych Kyrck Productions i tam wspaniałe artefakty wydają, pokroju ciut zapomnianych norweskich demówek - w kunsztownych wydaniach, oprawione w skórę, z tłoczonymi okładkami i tak dalej
Wydania konkretne,potwierdzam- sam zresztą nie tak dawno zakupiłem sobie takie jedno, tj. Thorns Stigma Diabolicum.... No i mam mały dylemat bo widzę preorder w ft (obok kilku innych dobrych rzeczy z Kyrck) na doskonały Onyx - czy brać winyl gdzie indziej czy właśnie piękne wydanie na cd.
There's something growing in the trees__Through time war prevails_____Wśród jeszcze żyjących kłamstw,
I think it's a different me
________Thoughts fears cast aside_____Gnębiących ten Biały Ląd..
____Face the consequence alone
____With honour - valour - pride
Awatar użytkownika
Wicih
Fallen Angel Of Doom
Posty: 306
Rejestracja: rok temu
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

#8

Wicih 2 mies. temu

Aż tak się na kowalstwie nie znam ale nie jestem pewien czy to są jakieś wybitne zbroje. Wyglądają raczej jak coś przystosowane do tych całych larpów, czyli grubość > 2mm, ale to tylko oko amatora
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17531
Rejestracja: 7 lata temu

#9

yog 2 mies. temu

A do czego by miały być przystosowane? Do wojny z Rzymianami?
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4645
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#10

TITELITURY 2 mies. temu

A chuj wie, co to. Hełm koryncki, lorica segmentata, dwuręczny miecz i kolczuga. Jakiś galaktgczny wojownik. Muzyka Zajebista, ale to nie jest grecki BM.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6278
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#11

Vexatus 2 mies. temu

TITELITURY pisze:
2 mies. temu
lorica segmentata
Chyba jednak nie? Kompletnie tych rzymskich wyglądem nie przypomina. Bardziej już wczesnośredniowieczne. :) Ogólnie jeśli ktoś ma minimalną wiedzę z zakresu historii wojskowości to ma z miejsca banana na ryju kiedy widzi takie srogie foty...
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
brzask
Tormentor
Posty: 1711
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Kalisz

#12

brzask 2 mies. temu

TITELITURY pisze:
2 mies. temu
Muzyka Zajebista, ale to nie jest grecki BM.
No w sumie sporo osób się przewinęło i tworzyło - m.in z Norwegii, z Niemiec krzykacz w białym swetrze znany z Lunar Aurora, a też patrzę sobie w MA i np taka pani miała też epizod na początku:) -

Obrazek
Queen of Hades 🤘
There's something growing in the trees__Through time war prevails_____Wśród jeszcze żyjących kłamstw,
I think it's a different me
________Thoughts fears cast aside_____Gnębiących ten Biały Ląd..
____Face the consequence alone
____With honour - valour - pride
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4183
Rejestracja: 7 lata temu

#13

DiabelskiDom 2 mies. temu

Titkowi to raczej chodziło, i ciężko się po części nie zgodzić, o samą muzykę. Bo jak też i ja wcześniej pisałem, Nocternity jedną nogą tylko stoi w helleńskim kraju a drugą już wśród lasów i szczytów Norge. W sumie też dlatego grają tak zajebiście, bo wzięli rdzeń greckiego blackowania i dodali coś innego, co spowodowało wysokie stężenie zajebistości.
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
brzask
Tormentor
Posty: 1711
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Kalisz

#14

brzask 2 mies. temu

No dokładnie i ja też myślałem tu o muzyce a nie o cyckach Królowej Hadesu kolego!:)
...jakby tak wyglądała grecka scena jak Nocternity brzmi na 'Onyx' i 'Harps...' to byłaby w top 3 Europy u mnie.
There's something growing in the trees__Through time war prevails_____Wśród jeszcze żyjących kłamstw,
I think it's a different me
________Thoughts fears cast aside_____Gnębiących ten Biały Ląd..
____Face the consequence alone
____With honour - valour - pride
HUMAN
Tormentor
Posty: 1566
Rejestracja: 7 lata temu

#15

HUMAN 2 mies. temu

Odpalam zatem "Onyx "niestety nie na pełnej bo sasiędzi , ale cicho też nie będzie w końcu metal a nie perfumeria .

Wróć do „Black Metal”