Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5280
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

Neasit

#1

Hajasz 6 lata temu

Obrazek

Obrazek

Toruński Neasit to przedstawiciel black metalu reprezentującego północ Polski. Zespół powstał w 1994 roku, a założyli go byli muzycy North.

Wydali jedno demko w 1995 roku i praktycznie słuch o zespole zaginął. Po kolejnych pięciu latach owe demo zostaje wznowione na kasetowym splicie razem z Sacrilegium i North. Dopiero po blisko 10 latach, bo w 2009 roku ukazuje się debiutancki album Neasit i ogólnie jedna z najlepszych polskich płyt z pogańskim black metalem "Przedświt w ramionach bezkresnej nocy". Na materiał ten składa się sześć utworów przeplatanych siedmioma instrumentalnymi intro. Całość to 48 min świetnego black metalu z polskimi tekstami zagranymi w średnich tempach i nie pozbawionych dobrych melodii.

Tak na prawdę to do dzisiaj nie jest pewne czy Neasit istniał kiedy powstawała ta płyta. Jedno jest pewne, że pozostawili po sobie legendarny album, którego świetnie się słucha.

Skład:
Comes Radost Vermighor - Bass, Guitars, Vocals ex-North
Pomeran Nithramous - Drums Eteritus, ex-North
Thorn Chors - Guitars, Keyboards ex-My Infinite Kingdom, ex-North

Dyskografia:
1995 - Przedświt... [demo]
2000 - Jesienne szepty / Przedświt... [split]
2009 - Przedświt w ramionach bezkresnej nocy

Obrazek
MA: https://www.metal-archives.com/bands/Neasit/22205
GRINDCORE FOR LIFE

Tagi:
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17501
Rejestracja: 7 lata temu

#2

yog 5 lata temu

Akurat pora nadeszła na Przedświt w Ramionach Bezkresnej Nocy, o 6:30 nad ranem.

I to jest kurwa zajebista opcja, a nie jakieś smutne pierdolenie. Feeling ciut nie z magicznego strumienia Hefeystosa zaczerpnięty w tym jest, Misterium nocy ma wokale niczym falsety z Destroyers, ale słychać, że dużo dobrej zabawy mieli przy nagrywaniu tych melodyjek. Wokale idzie na pełnym luzie odczytać, więc i u mnie za to - wzorem Hajasza - plusik dla hordy.

Bardzo dobry czarci pagan bez wstrętu do melodii, będzie wracane z pewnością. Słychać, że budżetu Światowid wie jakiego nie mieli, ale kogo to obchodzi w pogańskich plumkach. Chyba Ryśka. Bardzo mi się podoba, że się nie pierdolą, tylko odlatują nagle z jakąś solówką w kosmos podczas niby typiarskiej black/thrashowej pogańskiej młócki.

Wybornie, że panowie ewidentnie na pierwszym miejscu stawiają heavy metal, a dopiero na drugim modlitwę do słońca ;) ;)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor
Posty: 1689
Rejestracja: 6 lata temu

#3

porwanie w satanistanie 5 lata temu

O kurde, posłuchałem jednego kawałka i jednak postoję, a w kwestii wybrzmiewania heavy metalu w pogańskich sadybach zostanę przy Retrze...
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#4

Ryszard 5 lata temu

Chuja a nie Ryska!
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17501
Rejestracja: 7 lata temu

#5

yog 5 lata temu

porwanie w satanistanie pisze:
5 lata temu
O kurde, posłuchałem jednego kawałka i jednak postoję, a w kwestii wybrzmiewania heavy metalu w pogańskich sadybach zostanę przy Retrze...
No wiesz, kicz tu sowity, niewątpliwie, jeszcze tam na 7 kawałków jest 7 introsów z melodeklamacją historii Trygława czy innego cudaka z Dagome Iudex Zbigniewa Nienackiego :D Syta zabawa. Ja tam z przyjemnością przy takiej muzie, która czasami balansuje na krawędzi disco polo, nie przestając przy tym na chwilę być metalem, wznoszę pięść ku niebiosom ;) Przebojowe to jest niemożebnie.

Srebrzysty znak rozświetla niebo-skłony tysiącem gwiaaaaaaazd!!!
Drapieżny ptak obnaża ostre szpony!
Powstańcie bracia, już CZAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAS!


Hahahahahahaha

Destroy their modern metal and bang your fucking head
deathwhore
Tormentor
Posty: 4438
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#6

deathwhore 5 lata temu

Sorry, wolę reggae.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17501
Rejestracja: 7 lata temu

#7

yog 5 lata temu

Nie dajecie się po prostu ponieść historii czarnego dębu, który wiele wieków przeleżał w wodzie i był tak twardy, że tępiło się na nim każde żelazne ostrze.

Wasza strata :P
Destroy their modern metal and bang your fucking head
deathwhore
Tormentor
Posty: 4438
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#8

deathwhore 5 lata temu

Może jakbym posłuchał, to by mi się spodobało, ale nie posłuchałem, bo nie włączyłem! Ha!
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17501
Rejestracja: 7 lata temu

#9

yog 5 lata temu

No to powiem Ci, że Neasit to połączenie Hefeystosa, Absu i disco polo z introsami jak z jakiegoś starego RPG-a :D
Destroy their modern metal and bang your fucking head
deathwhore
Tormentor
Posty: 4438
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#10

deathwhore 5 lata temu

Przekonałeś mnie. Jak skończy się Orkiestra Na Zdrowie to może włączę.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Molotow 666
Tormentor
Posty: 1005
Rejestracja: 6 lata temu

#11

Molotow 666 5 lata temu

A ja posiadam ten album i chwale sobie bardzo... Ma to klimat i urok....
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17501
Rejestracja: 7 lata temu

#12

yog 5 lata temu

A i w kawałku Mgły... (zdaje się) mają zimnofalowy basik jak z jakiej Siekiery ;) Totalnie bez spiny zagrany, luzacki pagan.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor
Posty: 1689
Rejestracja: 6 lata temu

#13

porwanie w satanistanie 5 lata temu

yog pisze:
5 lata temu
Srebrzysty znak rozświetla niebo-skłony tysiącem gwiaaaaaaazd!!!
Drapieżny ptak obnaża ostre szpony!
Powstańcie bracia, już CZAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAS!


Hahahahahahaha
:) Skąd wiedziałeś, że słuchałem właśnie tego?

... i nawet odpadłem dokładnie w tym momencie, żona zaś słysząc owo wokalne apogeum spytała, czy mi gorzej.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17501
Rejestracja: 7 lata temu

#14

yog 5 lata temu

No jednak ten diamondowski nieudany falset się tu dość wybija swoim podejściem "balls to the wall" :D Słyszę tu też liczne kontrapunkty w melodiach, skoro jesteśmy przy temacie :D Ja jestem jebnięty, więc cały dzień niemalże słucham Przedświtu W Ramionach Bezkresnej Nocy i no nie wiem, jak się może nie podobać tak hiciorski pogański blaczur z audiobookiem autora Pana kurwa Samochodzika o Prasłowianach w pakiecie :D Czego chcieć więcej? Christophera Lee jako lektora? :P

Swaroga ogień spali krzyż,
Kościoły w popiół zmieni.
Zdławić ten plugawy chwast,
na lubej naszej ziemi!
Destroy their modern metal and bang your fucking head

Wróć do „Black Metal”