Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

Belial

#1

Hajasz 6 lata temu

Obrazek

Obrazek

Fiński Belial założony w 1991 już po pierwszym demosie zyskał status kultowego. Owe demo The Gods of the Pit zostało wyprzedane ponoć już w pierwszych dwóch tygodniach, a biorąc pod uwagę fakt, że było tego raptem 500 szt jest to możliwe. Ciekawe połączenie black metalu z death metalem nad, którym górował oryginalny charczący wokal. Chłopaki szybko załapali się do złodziejskiej Lethal Records, dla której nagrali nie mniej kultowy mały albumik "Wisdom Of Darkness" oraz przede wszystkim pieprzony debiutancki album "Never Again", od którego zaczęły się wszystkie kłopoty.

Ich przyczyną była słynna okładka zdobiąca ów album. Szefostwo Lethal wymiękło widząc obraz i zgodziło się na wydanie płyty, tylko pod warunkiem innej okładki. Jako, że cała szata graficzna była już w trakcie druku, płyta ukazała się na całe szczęście tylko dlatego, że w szacie graficznej była czarna strona z logo Belial i tytułem płyty więc inaczej tylko złożono wkładkę i album poszedł w świat. Co ciekawe pierwotna okładka i tak była "okrojona", bo oryginalny cały obraz do "Never Again" ukazywał się naszym oczom po rozłożeniu wkładki w całość. Z jednej strony były teksty i inne duperele, a z drugiej plakat z oryginalnym obrazem, na którym widać co kończyło ów krzyżyk.

Nawet na wydanych wiele lat później wznowieniach tej płyty nigdy nie było oryginalnego obrazu, a i obecnie w internecie też go nie znalazłem.

Po całym tym cyrku Belial wyleciał z Lethal, a chłopakom poryło się w głowach i zaczęli grać rock połączony z punkiem. W takim stylu jest druga a zarazem ostatnia płyta zespołu "3".

Skład:
Reima Kellokoski - Drums, Vocals Impaled Nazarene, ex-Shadow Cut, ex-The Rocking Dildos, ex-Sargo Fvck, ex-Draugnim, ex-Survivors Zero, ex-Plan E
Jarno Koskinen - Vocals
Jarno Anttila - Vocals, Guitars ex-The Rocking Dildos, ex-Impaled Nazarene
Jani Lehtosaari - Vocals, Guitars, Bass Obfuscation, ex-The Rocking Dildos, Plan E, ex-Impaled Nazarene, ex-Torture Pulse, ex-Mordskog, ex-Kinetik Control
▼ Byli muzycy
Jukka Valppu - Guitars ex-Mythos, ex-Violent Hammer
Reetta Säisä - Keyboards
Dyskografia:
1991 - Rehearsal [demo]
1991 - The Gods of the Pit [demo]
1992 - Wisdom of Darkness [EP]
1993 - Never Again
1993 - The Gods of the Pit pt. II (Paragon So Below) [EP]
1994 - Aftertaste [single]
1994 - Aftertaste 1 1/2 [single]
1994 - 3




MA: https://www.metal-archives.com/bands/Belial/716
GRINDCORE FOR LIFE

Tagi:
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3967
Rejestracja: 7 lata temu

#2

Pioniere 6 lata temu

Debiutanckiej płyty na oryginale nie mam, ale posiadam za to dwie zajebiste EP-ki. O ile dobrze pamiętam i nic mi się nie pojebało, to z bohaterami wątku kojarzy mi się jeszcze inna historia, niż ta przedstawiona przez @Hajasza. Mianowicie Finowie mieli dość nietypowe poglądy, rzekłbym kontrowersyjne, jak na muzyków parających się BM-em, gdyż wyraźnie odcinali się od tego nurtu, który tek na prawdę przecież samo się wykłuwał, mało tego stanowili opozycję do całego norweskiego BM-u, co rusz podkreślając, że pieprzą norweski BM i tamtejsze kapele.
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#3

Hajasz 6 lata temu

Hehe, no mogło tak być bo i generalnie wywiady z nimi były "ciężkie" do czytania.

Dzisiaj trochę żałuję, że kiedyś sprzedałem Never Again w oryginalnym pierwszym wydaniu.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#4

yog 6 lata temu

I co tam takiego strasznego jest na tej rozkładanej okładce? Bo winyl to ma ten obrazek "przefotoshopowany" na jakiegoś demona i zaciemniony bardzo ten krzyż, wiec co, laska jest demonem w ogryginale? ;p
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#5

Hajasz 6 lata temu

yog pisze:
6 lata temu
I co tam takiego strasznego jest na tej rozkładanej okładce?
Nic strasznego tam nie było.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6054
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#6

Wędrowycz 6 lata temu

Znam tylko "Wisdom Of Darkness" i jest to zajebiste połączenie death metalu z black metalem. Zgadzam się też z jakimś gostkiem, który napisał że jest to jedna z najlepszych epek z tzw. dark metalem. Bo w sumie gdyby się głębiej zastanowić to chyba pod ten styl można spokojnie tą epkę podciągnąć.

@Hajasz, dalej nie odpowiedziałeś na pytanie yogiego, a sam jestem ciekaw co takiego tam było ;)
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#7

Hajasz 6 lata temu

Obrazek

Oto cały powód zamieszania. Pikanterii dodawał fakt, że w wywiadach muzycy twierdzili, że postać z plakatu to Matka Boska.
GRINDCORE FOR LIFE

Wróć do „Black Metal”