Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny
Posty: 1726
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: LIPSK

Over the Voids...

#1

Nucleator 6 lata temu

Obrazek
No proszę jaka fajna niespodzianka się po świętach trafiła. Projekt to niby tajemniczy, ale wiadomo, że odpowiedzialny za niego ludź udziela się w Mgle, Medico Peste czy Owls Wood Graves. No i jakoś miesiąc temu udostępnił debiut zatytułowany tak jak zespół, tylko bez tego wielokropku na końcu. Zawarte na nim 4 utwory składają się na 34 minuty prostego black metalu, który nie boi się melodii i kreowania atmosfery. W riffach czuć ducha Mgły, ale też norweskich klasyków jak Darkthrone choćby. Słucha się tego bardzo przyjemnie i mam nadzieję, że coś pod tym szyldem się jeszcze ukaże.

Skład:
The Fall - All instruments Medico Peste, Owls Woods Graves, Mgła (live), ex-Mord'A'Stigmata, ex-Clandestine Blaze (live), ex-Odraza (live), ex-Arachos

Dyskografia:
2017 - Never Again Will They Hunger [single]
2017 - Over the Voids
2020 - Hadal



MA: https://www.metal-archives.com/bands/Ov ... 3540434042
BC: https://overthevoids.bandcamp.com/music
Ryszard pisze:
5 lata temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha

Tagi:
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6053
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#2

Wędrowycz 6 lata temu

Zawiodłem się, bo w opisach i polecankach kumpli tegoś muzyka było coś o lesie/starym Ulver itp. itd. a tu srogi zawód. Nie ma nic, jest za to nuda, przeciętniactwo i grzązkie bajoro, a nie las. Od tego jegomościa wolę zdecydowanie projekt Owls Woods Graves.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6053
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#3

Wędrowycz 6 lata temu



Jakby kogoś to interesowało, to Over The Voids także wypuściło swój pierwszy oficjalny klip.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#4

yog 5 lata temu

Nawet spoko atmo blacki, czasem pod Bathory z czasów krwi, ognia i śmierci, czasem pod leśny Ulver, ale nigdy nie tracące własnego charakteru. Nic odkrywczego to nie jest, ale czas z płytką upłynął całkiem przyjemnie na sprzątaniu ;) A sobie puszczę raz jeszcze, co mi tam... Przyjemnie bujają tutejsze rytmy.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#5

yog 3 lata temu

Drugi krążek Over the Voids ukaże się 28 sierpnia w Malignant Voices, a tytułem jego będzie Hadal, zaś okładkę zdobi fotka z jakiejś jaskini, w której pewnie i kiedyś byłem, ale nie pamiętam jaka to, bo one prawie wszystkie takie same. Prócz Jaskini Lodowej w Lewoczy, bo tam piździ trochę bardziej. Tytuł płyciwa natomiast oznacza najgłębsze przestwory oceanu, więc materiał zapowiada się bardzo podziemnie.

Obrazek
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6053
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#6

Wędrowycz 3 lata temu

Okładka i dość enigmatyczny tytuł (już widzę, że @yogi ogarnął w wujku google co oznacza) zachęcają do sprawdzenia. Wygląda zatem, że nie las będzie tym razem zwiedzany, a dna oceanów. Liczę, że będzie ciekawiej niż na "jedynce".
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#7

yog 3 lata temu

Glacjalne korytarze:

Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3693
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#8

Zsamot 3 lata temu

Nie jest źle, ale chyba fizyczniaka nie zakupię. Jeszcze muszę sobie poprzednią odświeżyć i sprawdzić to razem. Klip nieco chaotyczny. Nie za bardzo mnie ujął, raczej znudził.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Astral
Fallen Angel Of Doom
Posty: 336
Rejestracja: 5 lata temu

#9

Astral 3 lata temu

Pierwsza płyta ujęła mnie świetnie uchwyconym klimatem black metalu lat 90-tych, więc na dwójkę czekam mocno. I liczę, że nadal będzie sporo melancholii, która robiła robotę na debiucie.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#10

yog 3 lata temu

Drugi kawałek z nadchodzącej płyty - Witchfuck:

Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#11

yog 3 lata temu

Drugi album - Hadal - ma dziś premierę:

Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6053
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#12

Wędrowycz 3 lata temu

Przesłuchałem i jestem pod wrażeniem, bo debiut projektu był dla mnie taki sobie. Tutaj mamy naprawdę fajny atmosferyk, z dobrymi riffami, bajerami, a przy tym bardzo chwytliwy. No no, widać, że Michał Stępień ma podobnie jak Mikołaj łeb do tworzenia dźwięków i potrafi zaskoczyć pozytywnie. Napewno topka w tegorocznym rodzimym black metalu. A czy do topki roku trafi, się zobaczy, ale całkiem prawdopodobne.

Dodam tylko jedno, choć jest to atmosferyk co zaznaczyłem wyżej, to ani nie pachnie mi przesadnie mocno lasem, jak i jaskiniami z okładki ;)
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3693
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#13

Zsamot 3 lata temu

Pierwsze odsłuchy za mną. Jest dobrze, jeżeli ktoś lubi black z półki Mgły, Kriegsmachine i całej tej klimatycznej półki nie będzie zawiedziony. Ja sobie biorę na warsztat i sprawdzę, co i jak. Niewątpliwie będę do tego wracał, ale czy to płyta do podsumowania roku??? Nie, chyba nie.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.

Wróć do „Black Metal”