Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6328
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Slagmaur

Vexatus 6 lata temu

Obrazek
Slagmaur to norweski zespół grający dość dziwna i awangardową odmianę Black Metalu. Działają pod obecną nazwą od 2006 roku i mają na koncie kilka demówek i 3 pełniaki. Przed zmiana nazwy na Slagmaur przez prawie 10 lat grali pod inna nazwą, ale wydali tylko kilka demówek.

Styl zespołu trochę trudno określić - lepiej jest posłuchać i samemu wyrobić sobie zdanie. Dominują ślamazarne, rozlewające się gitary, wolne tempa, proste rytmy i różne dziwne dźwięki. :) Dość ciekawy i charakterystyczny jest również wokal - idealnie pasuje do tego typu muzyki.

Obrazek
Skład:
General Gribbsphiiser - Guitars, Bass (2006-present) ex-Norske Synder, ex-Tragediens Trone, ex-Division X
Aatselgribb - Vocals (2006-present) Anarhichas, Tragediens Trone
Dr. Von Hellreich - Vocals (lead) (2016-present) ex-Division X, ex-Norske Synder
▼ Byli muzycy
Lt. Wardr - Drums, Keyboards (2006-?) Tragediens Trone
Mehimoloth - Vocals (2007-2009) (R.I.P. 2009) ex-Castrum Doloris, ex-Celestial Bloodshed, ex-Grenjar, ex-Selvhat, ex-Kaosritual, ex-Miseria X, ex-One Tail, One Head, ex-Unbeing, ex-Jammerskrik
▼ Muzycy koncertowi
Mr. Unt Zilla - Bass, Guitars, Programming (2006-present)
Dyskografia:
2006 - Helvette [demo]
2006 - Svin [demo]
2006 - Skrekk [demo]
2007 - Domfeldt [demo]
2007 - Skrekk Lich Kunstler
2009 - Von Rov Shelter
2017 - Thill Smitts Terror
2017 - Three Protocols of Fosen [boxed set]
2019 - Wildkatze [single]

Wybrane utwory:





MA: https://www.metal-archives.com/bands/Slagmaur/73422
BC: https://osmoseproductions.bandcamp.com/music
Raw Black Metal w rowie!!!

Tagi:
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4663
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

TITELITURY 6 lata temu

Bardzo dobry i niedoceniany hord. Wielu poszukuje negatywnych emocji w jakichś popłuczynach po Burzum, czy nawet Xasthur, a tu mają przykład całkiem popierdolonego, hipnotycznego grania. Tak sobie teraz patrzę na MA i wychodzi, że mam jakieś ich wydawnictwo, którego tam nie zaznaczono. Bodajże kompilacja dem Skrekk i Svin. Kawał pokurwionego grania, choć sądzę, że niektórym może wydać się monotonne. Mnie łapie, podobnie jak pierwszy długograj. Reszty wciąż nie słyszałem. W każdym bądź razie mogę polecić przynajmniej pierwsze wydawnictwa.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6098
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

Wędrowycz 6 lata temu

Bardzo fajna i stosunkowo oryginalna kapela, jedna z ciekawszych na współczesnej, dość skostniałej, scenie norweskiego black metalu. Niepokojące dźwięki, image czy oprawy koncertów mnie przekonywały od początku. Polecam sprawdzić tegoroczny pełniak, bo to kawał ciekawego grania.

Jak wychodziły pierwsze demka, to oni jakoś swoje granie opisywali jako horror black metal czy jakoś tak i w sumie jest to dość trafne określenie. Może nie horror, ale taki klimacik grozy/niepokoju jest tu obecny od czasów pierwszej demówki.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17553
Rejestracja: 7 lata temu

yog 5 lata temu

Sądząc po demku Domfeldt to może być bardzo ciekawa kapela w hipnotyczno-piwnicznych klimatach z arystokratycznym sznytem ;) Chętnie zasięgnę po albumy.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6098
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

Wędrowycz 4 lata temu



Post potencjalnie zainteresuje fanów Slagmaur, ale i Thorns.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17553
Rejestracja: 7 lata temu

yog 4 lata temu

3 kwietnia ten album Slagmaur zdaje się wyjdzie, jeśli jego tytułem jest Hulders Ritualet. W minionym roku z kolei wyszedł taki singielek Wildkatze:



Co do samej muzy, to przerobiłem jakiś czas temu dyskografię Slagmaur i o ile początki podobają mi się i zaintrygowały, o tyle dwie kolejne płyty już mi się znacznie dłużyły.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6098
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

Wędrowycz 3 lata temu

Taki post z ich strony pejsbukowej:



Edit: A tak jeszcze odnośnie Slagmaur, to właśnie leciało przed chwilą demko "Svin" i sobie przypomniałem jaki bardzo przyjemny z jednej strony, a nieco upiorny i niepokojący jest kawałek "Skrell Skjær Svin".
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Nathas
Tormentor
Posty: 919
Rejestracja: 7 lata temu

Nathas 2 lata temu

Kolejny singielek, a płyta to już się kurła dobrych kilka lat robi..

Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6098
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

Wędrowycz 2 lata temu

Bardzo fajny ten nowy wałek, robią smaka bo faktycznie lata lecą a nowej płyty nie widać...Jednocześnie na swoich profilach społecznościowych zespół jest mocno aktywny i co rusz na zdjęciach otaczają się w prominentnym towarzystwie znanych i lubianych muzyków z głównie norweskiej sceny.

Myślę, że już bliżej niż dalej do nowego pełniaka.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
brzask
Tormentor
Posty: 1731
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Kalisz

brzask 2 lata temu

świetny kawałek z pięknymi tremolami
z Belusem Varga mi się kojarzy mocno
czekam na coś więcej!
There's something growing in the trees__Through time war prevails_____Wśród jeszcze żyjących kłamstw,
I think it's a different me
________Thoughts fears cast aside_____Gnębiących ten Biały Ląd..
____Face the consequence alone
____With honour - valour - pride
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6328
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus 2 lata temu

No mogliby faktycznie już coś konkretniejszego wypuścić, bo od ostatniego pełniaka minęło ładnych kilka lat... Skoro pojedyncze kawałki juz latają po jutubach to pewnie płyta jest na ukończeniu.
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6098
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

Wędrowycz 2 lata temu

Obrazek
Dobrze się chłopaki bawią :)
Odium Humani Generis

Wróć do „Black Metal”