Awatar użytkownika
KorgullExterminator
Master Of Reality

Re: Emperor

KorgullExterminator 2 lata temu

Polowa to kryminaly po wyrokach z ich bylego i obecnego skladu. Muzycznie lubie, jako ludzi nie szanuje, chociazby za odpierdalanie dziwnych akcji w przeszlosci. Szatan im wiadomo gdzie skoro kogos tam skrzywdzili w przeszlosci.

Tagi:
Awatar użytkownika
EdusPospolitus
Tormentor

EdusPospolitus 2 lata temu

Dawno postów tu nie było to coś skrobnę

Najbardziej podoba mi się z dyski Emperora oczywiście "In the Nightside Eclipse", ale też..."Prometheus". Myślę, że to jednak kwestia tego, że mocno te płyty katowałem grając kiedyś godzinami w Spellforce'a i gdzieś tam pozostała nostalgia. Dziś jak wracam, też się tego fajnie słucha :D

Zdecydowanie później poznałem "Anthems to the Welkin at Dysk", i tutaj niby było ciekawiej i bardziej różnorodnie niż na debiucie, ale po dziś dzień nie mogę zdzierżyć produkcji tego krążka (i ja wiem że to black metyl :D ). Na samym końcu zakupiłem "IX Equilibrium", ale tutaj wrażenia jeszcze słabsze, poza fajną okładką nic mi nie utkwiło w pamięci, chyba muszę odświeżyć. Tylko, że jak biorę się za Emperora to wybór pada na "jedynkę" albo "czwórkę", więc raczej to prędko nie nastąpi ;)
I don't know
I just took that knife
And I cut her from her neck
Down to anus
And I cut out the vagina
And I ate it
Awatar użytkownika
Nebiros
Tormentor

Nebiros rok temu

NIe wiem czy było :)

Belzebóbr pisze: a ja jak najbardziej słucham muzyki z tidala i spotifaja, o wiele lepsze to i poręczniejsze niż słuchanie z jakichś śmiesznych CDków. Przynajmniej można się do głośnika na bluetooth podłączyć
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog rok temu

To ma z 10 lat przecież, 5 lat temu było "stare".
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Nebiros
Tormentor

Nebiros rok temu

No ja to jestem do tyłu z takimi internetowymi perełkami, dopiero na to natrafiłem i mnie porwało :P
Belzebóbr pisze: a ja jak najbardziej słucham muzyki z tidala i spotifaja, o wiele lepsze to i poręczniejsze niż słuchanie z jakichś śmiesznych CDków. Przynajmniej można się do głośnika na bluetooth podłączyć
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor

Szajtan 4 mies. temu

23 maja o 20.00 CET odbędzie się specjalny live stream Emperor. Zespół przygotował setlisę złożoną z utworów z całej swojej twórczości. Jako goście wystąpią z grupą jej byli członkowie, czyli Faust i (po raz pierwszy od jesieni 1992!) Mortiis, także tworzy się historia. Poniżej zdjęcie z próby do koncertu, na którym widać Fausta, Mortiisa oraz Ihsahna. Samoth się w kadr nie załapał.

Obrazek

Bilety: https://munin.live/x-event/emperial_wrath/
Awatar użytkownika
mork
Tormentor

mork 4 mies. temu

Z Prometeusza pewnie znowu max jeden numer zagrają, taka to setlista z całej ich twórczości będzie...
It is time after miracles
and I am its prophet
I have not come to cure
but to bear witness decease
Awatar użytkownika
Zsamot
Moderator globalny

Zsamot 4 mies. temu

A ja czekam na ten koncert, fajny skład, zatem może wyjść coś ciekawego. A skoro konsekwentnie odmawiają nowych nagrań studyjnych, to chociaż nowy koncert.
Allah jest wielki, ale B-52 też jest duży.
Awatar użytkownika
TheAbhorrent

TheAbhorrent 4 mies. temu

Prometeusz to solowy Ihsahn, więc jeden numer to i tak za dużo ;) Jak dla mnie mogliby zagrać całe "In The Nightside Eclipse", a skoro jest Mortiis to liczę na jakiś materiał z demo i EP.
Nie cierpię pisać postów.
Awatar użytkownika
mork
Tormentor

mork 4 mies. temu

Póki jeszcze nie usunęli to można zobaczyć zajawkę jak prezentował się stream:

It is time after miracles
and I am its prophet
I have not come to cure
but to bear witness decease
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor

Vexatus 4 mies. temu

Mortiis wydaje się być jakiś taki zagubiony w tym wszystkim. :)
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog 4 mies. temu

Pewnie nikt mu nie powiedział, że grają bez corpsepaintu. Sam cover, jak to u Emperora, bardzo wierny oryginałowi.
deathwhore
Tormentor

deathwhore 4 mies. temu

Przecież on gra w tej swojej masce, to nie corpsepaint. Cover jak cover, autorskie też zagrane bez życia i sensu.
Nebiros pisze:
rok temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor

Vexatus 4 mies. temu

yog pisze:
4 mies. temu
Sam cover, jak to u Emperora, bardzo wierny oryginałowi.
Solo trochę zmienione. ;)
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog 4 mies. temu

Chyba tyle zmienione, że Emperor to gładko zagrał, a w Bathory jest wykoślawiony jeden fragment, a tak poza tym to nieco śmieszne, że nie udało im się symfonicznego brzmienia gitarki z oryginału uchwycić ;)
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor

Vexatus 4 mies. temu

yog pisze:
4 mies. temu
Chyba tyle zmienione, że Emperor to gładko zagrał, a w Bathory jest wykoślawiony jeden fragment
Po pierwsze solo jest zagrane trochę inaczej, a po drugie Ihsahn tak spierdolił wejście i początek, że aż dziw bierze na takie coś w przypadku muzyka tej klasy... Chyba dawno u laryngologa na płukaniu uszu nie byłeś. ;)
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog 4 mies. temu

Nie wiem, jak dla mnie wejście to akurat najlepsze co jest w tym coverze i tam akurat najbardziej Ihsahn jak Quorthon brzmi, więc może sam nie byłeś dawno u lekarza.
deathwhore
Tormentor

deathwhore 4 mies. temu

No na początku solówki zaliczył lekką wyjebkę. Chyba zwyczajnie w strunę nie trafił. Mortiis prawie gra cały czas chujowo i jakoś nikomu to nie przeszkadza :D
Nebiros pisze:
rok temu
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor

Vexatus 4 mies. temu

Chodzi mi o początek partii solowej, a nie całego kawałka - zaspała śpiąca królewna i nie dało się tego uratować.
deathwhore
Tormentor

deathwhore 4 mies. temu

No pewnie starał się dostosować do basisty!
Nebiros pisze:
rok temu
Awatar użytkownika
TheAbhorrent

TheAbhorrent 4 mies. temu

Mortiis chciał być rozpoznany, od lat przecież nie nosił już tej swojej maski trolla. Ogólnie koncert słaby. Kilka streamingów widziałem i ten był jakiś na siłę, bez energii. Świeże porównanie mam z Cradle Of Filth, którzy niecałe dwa tygodnie temu wypadli dużo lepiej. Było wręcz widać, że są głodni koncertów. EmperoR chyba nie jest.
Nie cierpię pisać postów.
Awatar użytkownika
Nekroskop
Tormentor

Nekroskop 4 mies. temu

Bez życia to, podobnie jak "Wrath of the Tyrant", który to kawałek też można posłuchać na yt. Takie granie dla grania.

Wróć do „Black Metal”