Awatar użytkownika
Pogan696
Tormentor

Re: Enslaved

Pogan696 11 mies. temu

Cóż można rzec więcej. Nuclear Blast jak toksyczna baba. Ucina jaja, pudruje i ciągnie do hajsu. Nie dojechałem do końca.

Tagi:
Awatar użytkownika
bogusz

bogusz 11 mies. temu

Nie dotrwałem do końca tego albumu, dla mnie momentami tak przesłodzony melodyjkami, że aż mi cukier skoczył :P
o.p.v.e.a
Awatar użytkownika
mork
Tormentor

mork 9 mies. temu

Albumy albumami ale Enslaved pod względem streamingu koncertów to najwyższa jakość, tym razem w dodatku za darmo (Panowie z Katatonia uczyć się urwa!)

It is time after miracles
and I am its prophet
I have not come to cure
but to bear witness decease
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog 8 mies. temu

Niejaki pan Dag Olav Husås nakręcił dla norweskiej TV Haugaland dwunastoczęściowy dokument o Enslaved pod tytułem Heimvegen. Można go znaleźć na jutubie z angielskimi napisami (linki poniżej). Do tej pory wrzucono 10 z 12 części (od 14 do 30 minut każda).

Reszta:
► Pokaż

Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Nebiros
Tormentor

Nebiros 8 mies. temu

Że też się ludziom chce takie coś oglądać...
Belzebóbr pisze: a ja jak najbardziej słucham muzyki z tidala i spotifaja, o wiele lepsze to i poręczniejsze niż słuchanie z jakichś śmiesznych CDków. Przynajmniej można się do głośnika na bluetooth podłączyć
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog 7 mies. temu

To i ostatnie 2 części dorzucam, skoro się pokazały:
► Pokaż

Awatar użytkownika
mork
Tormentor

mork 4 mies. temu

Szykuje się live DVD:

It is time after miracles
and I am its prophet
I have not come to cure
but to bear witness decease
pitbull
Master Of Puppets

pitbull 3 mies. temu

:) jeśli chodzi o Enslaved, to zacząłem ich poznawać od albumu RITTIR i Axiomy. Te albumy mi najlepiej weszły i do dziś je słucham. Reszta wydawnictw jakoś jeszcze mnie nie zaobsorbowała.
KRZYSZTOF KAROŃ: www.historiasztuki.com.pl www.wiedzaspoleczna.pl kanał www.youtube.com/HISTORIASZTUKI2011 oraz czwartkowe programy z Krzysztofem Karoniem o 19:00 w telewizji wRealu24.pl https://www.youtube.com/channel/UCiwsDg ... Q/featured
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator

Wędrowycz 3 mies. temu

Troszkę szok, bo słuchasz od momentu kiedy panowie zaczęli przynudzać :D jak to Ci wchodzi to sprawdzaj @pitbull wstecz, zdecydowanie!

PS: poprawione ;)
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny

DiabelskiDom 3 mies. temu

Nie tego koleżkę oznaczyłeś, Jasiu :)
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny

CzłowiekMłot 3 mies. temu

Widać, że piątunio pokonuje najsilniejsze jednostki heh. Skoro już tu jestem w temacie napiszę, że kiedyś lubiłem bardzo album "Isa", niestety dalej nie zachwyciło i już nie śledzę, a i początków nie znam jak i się nie znam na black metalu.
Awatar użytkownika
Pogan696
Tormentor

Pogan696 3 mies. temu

Enslaved to, ta z nielicznych kapel, której twórczość trzeba poznać od początku do końca, żeby zrozumieć progres. Od początków mieli dość niekonwencjonalne podjecie do gatunku. W pewnym momencie za bardzo chcieli być Pink Floyd z Norwegii w konwekcji black/viking. O ile brnęło to w stronę black to miało to ręce i nogi, to później rozjechały im się im giry. Po Vertebrae to norweskie Grammy i kupa z wąsem. Od lat czekam na ich wpierdol w stylu Monumension czy Mardraum (Beyond the Within), ale dostaje plastik z metro chórkami. Byłem turbo fanem przez lata.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog 3 mies. temu

Enslaved dziś wydaje koncertówkę, a w sumie to cztery.

1. The Rise of Ymir
2. Chronicles of the Northbound
3. Below the Lights
4. Utgard – The Journey Within

Box 4CD + 4DVD albo 7 winyli, bez boxa.
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor

Szajtan miesiąc temu

Obrazek

01. pażdziernika dzięki stajni Nuclear Blast ukaże się nowa ep-ka o tytule Caravans to the Outer Worlds.

Oto jej zawartość:
1. Caravans to the Outer Worlds
2. Intermezzo I – Lönnlig Gudlig
3. Ruun II – The Epitaph
4. Intermezzo II – The Navigator

Video clip do tytułowego utworu.

Awatar użytkownika
Pogan696
Tormentor

Pogan696 miesiąc temu

Fajne. Nic więcej. Płytkie brzmienie, które mogło być głębsze, czyste wokale, których mogłoby nie być, growl Grutle, który ratuje kawałek. Nie ma mocy, ale można tupać nóżką przy oprawianiu śledzi w mrozie.
PanLisek
Moderator globalny

PanLisek miesiąc temu

Nie ma tragedii z tymi czystymi wokalami, bywało gorzej. Nawet dobry ten nowy utwór, no i dla samej Islandii warto obejrzeć video, no i miecz diaksem szlifowany ;)

Marzy mi się żeby zrobili całą płytę w klimacie Thorn, dla mnie to najlepsze co kiedykolwiek nagrali.
Awatar użytkownika
Pogan696
Tormentor

Pogan696 miesiąc temu

Nie no, bez przesady. Thorn czy The Sleeping Gods, było czymś dobrym i naprawdę żałuję, że nie poszli dalej z tym konceptem. Trzymam teraz w łapach wznowione demo Yggdrasill od Peaceville z 2011 i naprawdę czuję smutek. Po Vertebrae, lecą dla mnie w konkretną kołomyję. Śledzę, ale tylko ze względu na sentyment i resztki nadziei.
necronomicon

necronomicon miesiąc temu

Teledysk do bani, co ta panna tam robi?? Jeszcze ta scena jak sie zamachuje mieczem, żenada. Mogli zostawić widoki Islandii i byłoby znacznie lepiej.

A muza niczego sobie, dobry ten riff główny na gitach, fajnie buja, dynamiczny. A ostatnie 2 minuty, zastanawia mnie wybór brzmień instrumentów, po pierwszym przesłuchaniu myślałem ze lipa, ale następne odsłuchy coraz bardziej mi sie podobały, całkiem ciekawe to brzmienie.

Wróć do „Black Metal”