Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5362
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Opole

Seth (Francja)

Hajasz 6 lata temu

Obrazek

Obrazek

Francuski Seth był pierwszą black metalową załogą, która osiągnęła tzw. komercyjny sukces i stała się popularna na europejskiej scenie black metal. Powstali w 1995 roku w Bordeaux. Od samego początku największe inspiracje to Darkthrone i Gorgoroth. Jedyne demo Apocalyptic Desires z 1996 roku to właśnie taki hołd złożony zwłaszcza dla Gorgoroth, piekielny black metal i opętańczy wokal.

W 1998 roku Season Of Mist wydaje debiutancki album Les blessures de l'âme, który łączy mroczne liryczne motywy z potężnym brzmieniem. Seth tworzy black metal, który jest zarówno niesamowicie melodyjny, jak i szalenie agresywny. Bezapelacyjnie ich najlepsza płyta choć drugi album z 2000 roku wydany już dla Osmose Production to także kawał zajebistego black metalu choć już nie tak zły jak ten z debiutu. Zanim się zespół podzielił wydał jeszcze dwa albumy.

W 2011 reaktywowali się i wydali w 2013 ostatni jak dotąd album. Seth był jedynym francuskim zespołem, który poproszono o zagranie kawałka na Tribute To Mayhem a także pierwszym, który został zaproszony na festiwal Inferno w Oslo.

Skład:
Esx Vnr - Bass Vorkreist, Arkhon Infaustus (live), ex-Glorior Belli, ex-Merrimack, ex-Purge
Alsvid - Drums (1995-2005, 2011-present) Ad Patres, ex-Morning Rise, ex-Psalm, ex-Fornication, ex-Goatlord Corp., ex-Griffar, ex-Code, ex-E-Force, ex-Enthroned, ex-Asgard, ex-Monarchia Daemonium (live)
Heimoth - Keyboards, Guitars (1995-2005, 2011-present) Sinsaenum, ex-Decrepit Spectre, ex-Void, ex-Code (live), ex-Reverence (live), ex-Morning Rise
Saint Vincent - Vocals (2016-present) Blacklodge, The Arrival of Satan, Vorkreist, ex-Helegion, ex-Merrimack (live), ex-Faust
Drakhian - Guitars (2018-present) ex-Black Dementia, ex-Drakhian, ex-Fornication, ex-Griffar, ex-Loudblast, ex-Taake (live)
Pierre Le Pape - Keyboards (2018-present) Embryonic Cells, Melted Space, ex-Kim's over Silence, ex-Wormfood
▼ Byli muzycy
Faucon Noir - Bass (1995-2000)
Vicomte Vampyr Arkames - Vocals (1995-2001) Ad Inferna, ex-Morning Rise, My Love Kills
Helldryk - Bass (2001-2005, 2011-2012)
Nacht - Vocals, Guitars (2001-2003) Khaos-Dei, Hantaoma (live), ex-Nachthymnen, ex-Fornication, ex-Goatlord Corp.
Cyriex - Guitars (2003-2005, 2011-2018) Disowning, ex-Asmodée, ex-Decrepit Spectre, ex-Offending, ex-Voracious Gangrene
Black Messiah - Vocals (2003-2005, 2011-2014) Melted Space (live), ex-Legion Mortifere, ex-Monarchia Daemonium
Eguil Voisin - Bass (2012-2016) ex-Reverence, ex-Lyzanxia
Krig - Bass (2018-2019) Mhorn, Antaeus (live), ex-Como Muertos, ex-Dark Prophecy, ex-Impureza, ex-Ritualization, ex-Morbid Cult
▼ Muzycy koncertowi
Arnaud Pecoste - Bass (2012, 2016-present) In a Shroud, ex-I.O.S.T., ex-Ad Patres, ex-Evil Spells

Kévin Paradis - Drums (2014) Agressor, Benighted, Death Lab, Mithridatic, Rejoice! The Light Has Come, Sepulchral Oath, Nader Sadek (live), ex-Dead Talking Mind, ex-The Arisen, ex-DeadlySins, ex-Gorsed Noctis, ex-Svart Crown, ex-Deathawaits (live), ex-Melechesh (live), ex-Shining (live), ex-The Seven Gates, ex-Gods of Hate
Saint Vincent - Vocals (2014-2016) Blacklodge, The Arrival of Satan, Vorkreist, ex-Helegion, ex-Merrimack (live), ex-Faust
Julien Helwin - Drums (2015-2016) Iron Flesh, Withdrawn, ex-Diskarial, Siberian XP, ex-Annthennath, ex-Horncrowned, ex-Otargos, ex-Agressor (live), ex-Mithras (live), ex-Monument of Misanthropy (live), ex-Malevolentia, ex-Dawn Chaos
Saroth - Bass (2019) Cruxifiction, Hell Militia, Temple of Baal, The Order of Apollyon, Antaeus (live), Pensées Nocturnes (live), Valhôll, ex-Goat Torment, ex-Nargaroth (live), ex-Aosoth (live)
Dyskografia:
1996 - Apocalyptic Desires [demo]
1997 - By Fire, Power Shall Be... [EP]
1998 - Les blessures de l'âme
2000 - War Vol. III [split]
2000 - The Excellence
2002 - Divine-X
2003 - Collateral Damage - Complete War Series [split]
2003 - Nastivity [kompilacja]
2004 - Era-Decay
2013 - The Howling Spirit
2019 - Les blessures de l'âme : XX ans de blasphème [live]
2021 - La morsure du Christ
MA: https://www.metal-archives.com/bands/Seth/469
BC: https://innomineseth.bandcamp.com/music
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17573
Rejestracja: 7 lata temu

yog 3 lata temu

Jedni z pionierów francuskiej sceny blaczurowej wydają w Season of Mist swój nowy album. Jest płonąca Notre Dame, także przynajmniej jeden z forumowiczów winien być ukontentowany. Pierwszego, tytułowego kawałka z mającego premierę 7 maja albumu La Morsure du Christ można posłuchać poniżej:

Destroy their modern metal and bang your fucking head
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

Pan Efilnikufesin 3 lata temu

Tak lekko moze odbiegne od tematu.......a moze nie...........????Płonąca Notre Dame.....Count lub Cunt Świstak.....zapalki......Zrobili jakis split z Burzum?
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17573
Rejestracja: 7 lata temu

yog 3 lata temu

Jeśli nie, to miejmy nadzieję, że wszystko przed nimi. I przed nim.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5362
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Opole

Hajasz 2 lata temu

Z tym Seth'em to już praktycznie było mi obojętne bo poza debiutem reszta albumów miała tzw. momenty więc i z najnowszym spodziewałem się, że po kilku minutach położę pręta i finito a tu taka dosyć miła niespodzianka bo płyta fajna jak na bardzo dobrze wyprodukowany black metal. Mocny powrót w stronę debiutu. Szkoda tylko, że czas uczciwy i weryfikuje bo obecnie logo SOM nie wróży nic dobrego ale chociaż okładka przykuwa wzrok.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17573
Rejestracja: 7 lata temu

yog 2 lata temu

Coś zapominam tego posłuchać wciąż, chyba ze względu na to, jak gromko została przyjęta (jakieś listy przebojów/sprzedaży we Francji obstawiała), a i u nas można ją w takim gandalf.pl kupić, więc chyba faktycznie przykuwa uwagę. Ogólnie kapelę znam bardzo pobieżnie i głównie kojarzy mi się z przechwałkami szefa Season of Mist, jak to ich debiut to nie była to pierwsza płyta z francuskim black metalem z normalną dystrybucją - w znaczeniu pewnie do kupienia w markecie, bo chyba jednak takie Impure Creations wydające Blut aus Nord to był totalny underground, nie wspominając o ówczesnym Drakkarze i debiucie Mutiilation.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Slayer
Posty: 36
Rejestracja: 4 lata temu

Slayer 2 lata temu

Płytka zagrała kilka razy i jest ok dobry Black z korzeniami który lubię co do wydawcy no cóż czasami może i tak trzeba aby wyjść z cienia 😁
necronomicon
Posty: 14
Rejestracja: 2 lata temu

necronomicon 2 lata temu

Bardzo przyjemny album, zawsze cieszy gębę taka jakość nagrania. Jak dla mnie troche jak dzwonki kościelne brzmią niektóre momenty z synthami czy wokalizy, z dupy. I wokale troche zbyt na pierwszym planie. A tak poza tym bardzo dobre kompozycje i ogólne brzmienie.
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 3025
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

Szajtan miesiąc temu

Seth zapowiada na 14 lipca swój siódmy album "La France des maudits", który ukaże się nakładem Season of Mist. W sklepie można zamówić album w specjalnej edycji z gilotyną w zestawie.Krążek promuje singiel/wideo "Et que Vive le Diable !"

I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4674
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

TITELITURY miesiąc temu

Sraka. Grają dokładnie tak, jak wyglądają.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.

Wróć do „Black Metal”