Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6241
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Quintessenz

#1

Vexatus 6 lata temu

Obrazek
Quintessenz to jednoosobowy niemiecki hord uskuteczniający surowy i ordynarny OS Black/Thrash Metal. Na koncie demko, EPka i 2 pełniaki. Za projekt odpowiedzialny jest niejaki Genözider, który jest znany z kilku innych zespołów/projektów. Świetny OS i Bathory Worship. :)

Obrazek
Dyskografia:
2011 - Über Metal [demo]
2012 - Okkult Metal Spell [EP]
2013 - Back to the Kult of the Tyrants
2016 - To the Gallows



Skład:
Genözider - Vocals, Guitars, Drums (2010-present) Bulldozing Bastard, Luzifer, Vulture, ex-Beer Pressure, ex-Genocide, ex-Hellhunt, ex-Obsessör, ex-Omega (live)
▼ Muzycy koncertowi
Irön Kommander - Bass (2012-present) Bulldozing Bastard, Vulture, ex-Beer Pressure
Nerrath - Drums (2012-present) Cross Vault, Horn, Latitude Egress, Shrine, ex-Chemosh, ex-Hamarr, ex-Zerstörer, ex-Licht erlischt..., ex-Bulldozing Bastard, ex-Hetaeria
MA: https://www.metal-archives.com/bands/Qu ... 3540330143
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
Nebiros
Tormentor
Posty: 655
Rejestracja: 7 lata temu

#2

Nebiros 6 lata temu

A żeś mnie ubiegł :D Do koneserów 1 fali zbytnio nie należę, ale muza śmierdzi Hellhammerem i latami 80' - fanom polecam debiut, siarczyste umpa umpa z bardzo Tom Warrior'owym wokalem.
Belzebóbr pisze: a ja jak najbardziej słucham muzyki z tidala i spotifaja, o wiele lepsze to i poręczniejsze niż słuchanie z jakichś śmiesznych CDków. Przynajmniej można się do głośnika na bluetooth podłączyć
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6091
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#3

Wędrowycz 6 lata temu

Łohoho, Bathory i Hellhammer worship? To coś dla mnie :) muszę obadać zatem.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6241
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#4

Vexatus 6 lata temu

Nebiros pisze:
6 lata temu
A żeś mnie ubiegł :D
Jak tylko wrzuciłeś to do SB to przesłuchałem EP i wrzuciłem temat. Bardzo fajna muza.
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3977
Rejestracja: 7 lata temu

#5

Pioniere 6 lata temu

Posłuchałem dziś z ciekawości. Debiut bardzo dobry. Dwójka to już częściowo zanikające Hellhammer-owanie i znacznie mniej surowa muza, stanowiąca raczej ukłon późniejszemu Bathory, lub inaczej powiedziałbym, że poszła nieco w klimaty heavymetalowego Darkthrone, choć to też niezbyt trafne porównanie.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6241
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#6

Vexatus 6 lata temu

Ja na razie tylko EPkę kilka razy obróciłem i wrażenia mam jak na razie na maxa pozytywne. :) Pełniaki sobie potem odsłucham. Na "Back to the Kult of the Tyrants" jest kawałek "D-Beat Hammer", więc to nie może być słabe. :twisted:
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6241
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#7

Vexatus 6 lata temu

Przesłuchałem dokładnie oba pełniaki i wnioski są takie, że "Back to the Kult of the Tyrants" to świetny prymitywny materiał z fajnym brzmieniem i świetnymi kawałkami, ale niestety z "To the Gallows" to się już nie zaprzyjaźnimy - zmiana stylistyki na zorientowaną bardziej na Heavy Metal nie wyszła temu projektowi na dobre. Na jedynce D-Beatowy młot rozkruszał wszystko w drobny maczek, a na dwójce atakują jakieś jakieś pseudo-arabizmy i rycerskie hymny. Nie żeby to była sama w sobie jakoś szczególnie zła muzyka, ale spodziewałem się kontynuacji świetnej jedynki, a tu dupa...
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17505
Rejestracja: 7 lata temu

#8

yog 6 lata temu

Ładnych kilka razy na przestrzeni tygodni poleciał Okkult Metal Spell i jak bardzo bym chciał to jakoś mocniej polubić, tak z tych 4 kawałków na ep-ce, poza pierwszym i ostatnim, dwa pozostałe mogłyby nigdy nie zostać nagrana. Niby granie jak lubię, pod Darkthrone koło Circle the Wagons i Syphilitic Vaginas, ale się to rozłazi okrutnie i niewiele w tym punktów zaczepienia (tzw. riffów na przykład).
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17505
Rejestracja: 7 lata temu

#9

yog 5 lata temu

Jak tak czytam powyższe opinie, to się nawet już nie dziwię, że mi akurat wchodzi najlepiej biwakowy black metal z ostatniego albumu. Nauczył się koleś grać to i bardziej rzewnymi melodyjkami na To The Gallows sypie, normalna kolej rzeczy przecież ;) Skojarzenia z nowym Darkthrone jak najbardziej na miejscu, Bathory w tym jakoś wiele nie wyczuwam.
Destroy their modern metal and bang your fucking head

Wróć do „Black Metal”