Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor

Kaevum

Vexatus 3 lata temu

Obrazek
Kaevum to utworzony w 2007 roku norweski twór tworzący prosty Black Metal z bardzo specyficznym klimatem. Zespół rezyduje za kołem podbiegunowym w Tromsø po sąsiedzku z Geirem Jenssenem z Biosphere, ale tworzą za pośrednictwem swojej muzyki zupełnie inną atmosferę. :) Na koncie dwa demka, pełniak "Natur" oraz kompilacja demek wzbogacona o dodatkowy kawałek. Polecam szczególnie pełniaka - prosty i surowy Black Metal z bardzo dobrymi wokalami (dodatkowo w kilku miejscach czyste zaśpiewy). Demka też są całkiem niezłe. Zespół wybitnie mało znany i szkoda, bo budują na tym jedynym pełniaku całkiem ciekawy klimat.

Obrazek
Skład:
Overgrep - Drums (2007-present)
Nekrosoldat - Guitars (2007-present) Nordvrede, ex-Ilse Koch, ex-Sultedöd
Nordhauk - Vocals (2007-present)
▼ Byli muzycy
Haerfar - Guitars (2007-2012) Knust, ex-Antaios, ex-Nordvrede
Dyskografia:
2008 - Prakt [demo]
2010 - Nordnorsk hatmusikk [demo]
2012 - Natur
2013 - Kosmos erwache [kompilacja]

MA: https://www.metal-archives.com/bands/Kaevum/3540269450

Tagi:
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator

Wędrowycz 3 lata temu

Bardzo lubię, zarówno Kaevum, jak i drugi zespół tych gości czyli Nordvrede. Moim skromnym zdaniem obok zespołów z Trondheim są to jedne z ciekawszych na współczesnej norweskiej scenie black metalowej. Zgadzam się również, że jest to mało znany zespół, aczkolwiek wiem, że i na masterfulu się o nich wzmianki pojawiały swego czasu, jak również np. na forum NWN!

Nawet nie pamiętam czy to nie ja zakładałem ich profil na RYM ;), na pewno współtworzyłem go.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor

Vexatus 3 lata temu

Materiał z demosów jest całkiem niezły, ale dupy nie urywa. Za to pełniak jest po prostu świetny - sam nie wiem z czego to wynika. :)
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator

Wędrowycz 3 lata temu

Ja mam jeszcze dziwniej, bo "Prakt" i "Nordnorsk Hattmusikk" oddzielnie słabiej oceniłem, niż kompilację "Kosmos Erwache" :D Natomiast pełniak "Natur" wydaje się być odrobinę lepszy od składaka.

U mnie występuje skrzywienie w kierunku norweskiej sceny black metalowej tak ogólnie, stąd i tak pewnie oceny są wygórowane w stosunku do tego jak inni ludzie to słyszą.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog 3 lata temu

Kapela jest myślę mało znana z tego powodu też, że mają, jak by nie było, mocno totalitarny, żeby nie powiedzieć, że neonazi image, o którym @Vexatus skrupulatnie nigdy nie wspomina przy zakładaniu wątków :D Tzn. osobiście nie jestem w pełni przekonany, co do tego neonazizmu, ale jest to taki dość militarny black ojczyźniany ;) Muzycznie wysoki poziom, niewątpliwie.

Zakładam, że kto wydaje Darker Than Black, ten w oczach wielu jest neonazista, bo Bracia Absurdowczy nie mają innych znajomych ;)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Metalized
Tormentor

Metalized 3 lata temu

bardzo przyjemnie się tego słucha - pełniak zdarza się że i ze dwa razy się z rzędu zakręci( rzadko słucham czegoś dwa razy, chyba,że to 7''EP), bo to klawa rzecz jest. Kto nie zna myrsz nadrabiać zaległe ości i poznawać, słuchać.
Wędrowycz pisze:
3 lata temu
Zgadzam się również, że jest to mało znany zespół, aczkolwiek wiem, że i na masterfulu się o nich wzmianki pojawiały swego czasu, jak również np. na forum NWN!

Nawet nie pamiętam czy to nie ja zakładałem ich profil na RYM ;), napewno współtworzyłem go.
A to szybkie tropienie śledzenie - zatem niejaki Ordinance Waść jest? :D

Dobra załoga to się przewija na wszelkich forach.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog 3 lata temu

@Metalized poprzedni adres forum po zaoraniu starego to był ordinance.5v.pl, więc raczej tak :P
Awatar użytkownika
Metalized
Tormentor

Metalized 3 lata temu

yog pisze:
3 lata temu
@Metalized poprzedni adres forum po zaoraniu starego to był ordinance.5v.pl, więc raczej tak :P
Nie wiem, nie znam się, ze wsi jestem, ja nietutejszy :D Nie wiedziałem tegoż ale już wiem :D
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor

Vexatus 3 lata temu

yog pisze:
3 lata temu
Kapela jest myślę mało znana z tego powodu też, że mają, jak by nie było, mocno totalitarny, żeby nie powiedzieć, że neonazi image, o którym @Vexatus skrupulatnie nigdy nie wspomina przy zakładaniu wątków :D
Gdzie Ty tam widzisz jakieś totalitaryzmy i neonazizmy? Poza tym tak to napisałeś jakbym sam był neonazistą i cichaczem na forum promował jakieś ideologie - z poglądami leśnych debili z Waffel SS o których jest ostatnio głośno nie mam nic wspólnego.
yog pisze:
3 lata temu
Tzn. osobiście nie jestem w pełni przekonany, co do tego neonazizmu, ale jest to taki dość militarny black ojczyźniany ;) Muzycznie wysoki poziom, niewątpliwie.
Pomyliło Ci się zapewne z innym projektem powiązanym personalnie, czyli Nordvrede.
Awatar użytkownika
Metalized
Tormentor

Metalized 3 lata temu

Na pierwszy oka rzut na okładki to i może takie wrażenie da rady odnieść. Orły jakieś, babsko jak z plakatu reklamującego nabór do Lebensborn. Liryki chlorella wi, bo norweski nie znaju a nigdy nie wpadłem, aby wrzucic teksty do gugl translejta.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog 3 lata temu

Może te okładki, bo laska aryjska do bólu. Dwa inne wydawnictwa też poganki/chłopki/aryjki. Kult krwi jak się patrzy. Okładka z krukiem militarna w chuj. Dla mnie to tytuły + arty już dość mocno kierują w klimaty filmów Leni Riefenstahl ;)

@Vexatus raczej w drugą stronę, cichaczem nie wspominał, aby nikt się z forumowego lewactwa nie zraził i dał szansę muzyce.
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator

Wędrowycz 3 lata temu

Metalized pisze:
3 lata temu
A to szybkie tropienie śledzenie - zatem niejaki Ordinance Waść jest? :D

Dobra załoga to się przewija na wszelkich forach.
Dobry z Ciebie Sherlock :D tak jest
Odium Humani Generis

Wróć do „Black Metal”