Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6133
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vemod

#1

Vexatus 6 lata temu

Obrazek
Vemod został założony przez muzyków udzielających się w innych dość dobrze znanych zespołach. Panowie postanowili pograc sobie dość atmosferyczny Black Metal, który może przypaść do gustu zarówno zwolennikom typowych atmosferyków jak i dźwięków rodem z Quebec czy też nawet Mgły. Projekt został utworzony już w 2000 roku, ale na koncie mają tylko dwa demka, splicik i jednego świetnego pełaniaka "Venter på stormene" z 2012 roku.

Obrazek
Skład:
E. Kalstad - Bass
J.E. Åsli - Guitars, Bass One Tail, One Head, Black Majesty (live), Astral Winds, ex-Jammerskrik
E. Blix - Vocals, Drums (studio), Guitars (live) Black Majesty, Dark Sonority, Mare, ex-Castrum Doloris, ex-Grenjar, ex-Mørkekunst, ex-Kaosritual, Solstorm, ex-One Tail, One Head (live), ex-Selvhat, ex-Celestial Bloodshed (live)
▼ Muzycy koncertowi
C. Warrack - Drums Sortilegia, ex-Abyssal Throne, ex-Archaeon, ex-The Great Collapse, Azothyst

E. Kalstad - Bass
Dyskografia:
2004 - Kringom fjell og skog [demo]
2011 - Moestæ Qverelæ [split]
2011 - Vinterilden [demo]
2012 - Venter på stormene



MA: https://www.metal-archives.com/bands/Vemod/7031
BC: https://vemod.bandcamp.com/music

Tagi:
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6053
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#2

Wędrowycz 6 lata temu

Pełniak najlepszy, zaś pozostałe materiały już nie zrobiły na mnie takiego wrażenia. Z norweskich black metali jedna z ciekawszych kapel z ostatniej dekady. Dużo dobrego klimatycznego black metalu tu mamy, słychać także odpowiednie zdolności kompozytorskie. Czekam z niecierpliwością na drugi album nad którym prace trwają, z tego co mi się obiło o ucho.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Nikt
Posty: 54
Rejestracja: 6 lata temu

#3

Nikt 6 lata temu

Te prace trwają już od ładnych paru lat, ale śmiem wątpić, by nowy album zawitał wkrótce, a szkoda, bo to chyba jedna z kilku najbardziej norge kapel z tamtych rejonów.
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2890
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#4

Szajtan 2 mies. temu

Vemod powrócił po dwunastu latach milczenia z albumem "The Deepening".
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6053
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#5

Wędrowycz miesiąc temu

Tyle czekania, więc apetyt wzrósł, ale i wraz z nim oczekiwania co do tego materiału. Jest dobrze, klimatycznie, norwesko, ale czuję jednak rozczarowanie. Wiadomo, grają tu muzycy którzy staż mają niemały, umiejętności również, więc poziom jest odpowiedni, ale...

Oczekiwałem zdecydowanie więcej charakteru, ciekawszych riffów i pomysłów, a tu wyszedł zbiór tego co już znamy i niejednokrotnie słyszeliśmy. Być może z czasem podejdzie lepiej. Narazie stoi jednak co najmniej o poziom niżej od, w mojej opinii, doskonałego debiutu.
Odium Humani Generis

Wróć do „Black Metal”