Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor

Pogrom 1147

Vexatus 3 lata temu

Obrazek
Byłem pewien, że temat o Pogrom 1147 już jest, ale najwidoczniej coś mi się pomyliło... Pogrom 1147 to szczeciński blackmetalowy potworek działający w latach 2001-2013. Mają na koncie dema, EPkę i jednego bardzo udanego pełniaka "Black Metal Complete" z 2005 roku. Tytuł pełniaka dość dobrze oddaje zawartość muzyczną - mamy tutaj do czynienia z prostym, surowym i syfiastym Black Metalem. Płyta powinna się spodobać maniakom czarnej surowizny.

Obrazek
Dyskografia:
2001 - Rehearsal 2001 [demo]
2003 - Execution 666 [demo]
2003 - Blind Fury [EP]
2005 - Black Metal Complete

Skład:
Aeshtir - Bass
Ubyr - Drums
Graven - Guitars
Usurper - Vocals ex-Katedra Patologii
▼ Byli muzycy
Maciek - Drums
Wojciech - Guitars
Carnifex - Guitars, Programming Nuklear Antikrist, ex-Katedra Patologii
Nepharius - Vocals
▼ Muzycy koncertowi
Kruen - Bass Cruentus
MA: https://www.metal-archives.com/bands/Pogrom_1147/14482
BC: https://oldtemple.bandcamp.com/music

Tagi:
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor

TITELITURY 3 lata temu

Jeden z muzyków gra grind w kapeli Painball, drugi pracuje w hotelu w Hamburgu, trzeci jest już statecznym ojcem rodziny, a czwartego nie znam lub nie wiem, że znam. Dzisiaj ci ludzie podchodzą z dużym dystansem do tego, co kiedyś grali i traktują to jako zabawę z czasów buntowniczej młodości. Zresztą trudno się dziwić, bo przecież nie jest to muzyka najwyższych lotów, choć nie jest też zła, bo czuć w niej tę agresję, którą czuć się powinno w black metalu. Pamiętam, że byłem na jednym z dwóch bodajże koncertów, które zagrali i cover Nadruk "Jesus Christ... Sodomized" mnie wtedy mile połechtał uszęta. Wiem, że koleś, który tam bębnił, coś chciałby ożywić z ducha projektu i przypomina sobie obsługę garów, ale to raczej hobbystycznie, choć zdaje się wspominał, że może kiedyś będzie z tego jakieś demko.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
Metalized
Tormentor

Metalized 3 lata temu

Jakowyś materiał mam, nawet i do posłuchania, czemu nie. Kapela to kojarzy mi się z plotką, która tam sobie krążyła w kuluarach, że komuś z kapeli Pogrom pogrom zrobił jakiś ksiądz. W sumie jaka tam prawda nie wiem i średnie przejawiam tym zainteresowanie, chociaż jak dobrze kojarzę to z kolegą @ Titelitury kiedyś ten temat poruszalismy przy %% przed lub po jakimś koncercie heh.
deathwhore
Tormentor

deathwhore 3 lata temu

Ja pamiętam ich z wywiadów w których starali się być najgorsi z najgorszych. W sumie to sympatyczne czasy, gdy muzyk kapeli black metalowej był łobuzem i chujem z klapkami, a nie opowiadał o wiewiórkach na ramieniu. Chociaż oczywiście sam chętniej porozmawiałbym z człowiekiem z wiewiórką na ramieniu, bo z takim chujem łobuzem pewnie wspólnego tematu bym nie znalazł. Muzyki zespołu Pogrom nie ruszałem, bo w czasie ich działalności miałem zdanie na temat black metalu nieco podobne jak teraz, tylko byłem w tym zdaniu bardziej radykalny, jak to dla młodzieży typowe bywa.
Nebiros pisze:
rok temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog 3 lata temu

Straszna nuda, bez przerwy to samo grają (szatan, blasty, benedykt xvi), nie polecam :P Jeśli tak ma wyglądać Kompletny Black Metal, to lepiej, żeby szwadrony antify nie pozwoliły mu rozwinąć pełni skrzydeł.

Edit: W ramach ciekawostki można dodać, że Black Metal Complete to pierwsza tłoczona płyta w historii Old Temple, więc jakiś mały wkład w rozwój polskiej sceny ten szacowny hord ma ;)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
borsuk
Master Of Puppets

borsuk 3 lata temu

z tej kapeli pamiętam tylko nietypowe i bardzo eleganckie wydanie krążka, ale nie słuchałem go od nie pamiętam kiedy, aż sobie odpalę.
Widzew Łódź-Bałuty Pany
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor

TITELITURY 3 lata temu

yog pisze:
3 lata temu
Straszna nuda, bez przerwy to samo grają (szatan, blasty, benedykt xvi), nie polecam :P Jeśli tak ma wyglądać Kompletny Black Metal, to lepiej, żeby szwadrony antify nie pozwoliły mu rozwinąć pełni skrzydeł.
Oj, bo Ty to byś chciał od razu jakiegoś drugiego DsO. Nie będę bronił kolegów, bo jaki jest koń, każdy widzi, ale to miało być od początku do końca nieprofesjonalne i więcej w tym było młodzieńczego zacięcia oraz buntu ludzi zafascynowanych 2. falą, niż umiejętności. Mam gdzieś ten krażek, ale się zgubił, ale jak sobie tego teraz słucham na YT, to nie wydaje się takie złe w całokształcie. No perka nudna, ale niektóre riffy przykuwają uwagę. Nie jest to takie złe, jeśli lubi się Tsjuder.
Ostatnio zmieniony 26 cze 2018, 23:29 przez TITELITURY, łącznie zmieniany 5 razy.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog 3 lata temu

Bo to nie jest złe, co gorzej - jest nudne do bólu :) Miliard razy zagrane, jednostajne w opór i tak dalej.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
borsuk
Master Of Puppets

borsuk 3 lata temu

odpaliłem- da się słuchać, przeleciało 3 razy i wróciło na półkę. ale całkiem sympatyczne granie.
Widzew Łódź-Bałuty Pany
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor

Vexatus 7 mies. temu

Raczej niezbyt często wracam do tego materiału, ale jeśli już wracam to zawsze słucha mi się tego całkiem przyjemnie...
yog pisze: Bo to nie jest złe, co gorzej - jest nudne do bólu :) Miliard razy zagrane, jednostajne w opór i tak dalej.
No i pięknie! :)
borsuk pisze: z tej kapeli pamiętam tylko nietypowe i bardzo eleganckie wydanie krążka, ale nie słuchałem go od nie pamiętam kiedy, aż sobie odpalę.
Obrazek

Ktoś to postanowił wydać w formie rozkładanego nie wiadomo czego w formacie mniej więcej A5. Dlaczego akurat w takiej formie to pojęcia nie mam. :)

Wróć do „Black Metal”