Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor

Re: Sigh

TITELITURY rok temu

Bardzo dobra, ale na okoliczność nowej płyty w odtwarzaczu pokręciły się trochę te wcześniejsze, które mam, a w empechujkach te, których jeszcze nie mam i moim zdaniem nie jest to płyta znacząco lepsza od In Somnaphobia oraz dwóch następnych z naciskiem na Graveward, którą bardzo lubię, a o której nie wiem zupełnie dlaczego Mirai powiedział gdzieś, że uważa za jeden ze słabszych materiałów w dyskografii swojej kapeli. Jest inna, czuć tę świeżość, ale aż do Gallows Gallery bym się nie cofał. W mojej opinii ten zespół cały czas wydaje dobre płyty, więc nie patrzę na Shiki w kategoriach jakiegoś powrotu do formy po mniej udanych wydawnictwach.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.

Tagi:
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny

DiabelskiDom rok temu

Oczywiście, dlatego podkreśliłem, że te pomiędzy nową a Gallows Gallery są również bardzo dobre, i skupiłem się na tym, że odświeżyli formułę wracając mocniej do metalu. Sam bardzo lubię w zasadzie każdy album, ale jednak nie wszystkie w równym stopniu, stąd też opinia taka, a nie inna. Moim zdaniem nówka to czołówka, powiedzmy pierwsza czwórka, może piątka najlepszych płyt.
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor

kurz rok temu

Nowa płytka przesłuchana ze trzy razy. Pierwsze wrażenie dobre, następne odsłuchy nie powiększyły pozytywnego odbioru, ale i nie zepsuły. Wpierdolu dla powyższych panów @DD/T nie będzie. Saksofon, jeżeli to saksofon, nie w moim guście, melancholijnie coś tam sobie przygrywa. Japońce nadal mają pazur, robią to kosztem szaleństwa.
Według mojej oceny to nowoczesny metal. Hipotetycznego pedalstwa nie zauważono.
Ocena 3+/4- według normalnej szkolnej skali sprzed 35 lat.
Awatar użytkownika
brzask
Tormentor

brzask rok temu

Kurz miałeś się odnieść do projektu Pestek czyli Vouivre a nie pierdolić o saksofonie:)
Przepraszam za pisanie nie na temat, jestem pasażerem i degustuję
There's something growing in the trees__Through time war prevails_____Wśród jeszcze żyjących kłamstw,
I think it's a different me
________Thoughts fears cast aside_____Gnębiących ten Biały Ląd..
____Face the consequence alone
____With honour - valour - pride
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny

DiabelskiDom rok temu

yog pisze:
rok temu
Sigh z In Somniphobia to średnio pierwsza fala
Nie tylko stamtąd bo, używając Twojego trybu rozumowania, to także wszystko od Ghastly Funeral Theatre, (bo od niej na wszystkich lecą mniej lub bardziej symfonicznie blackowo), ale tak jak pisałem w wątku o Silesii swoją definicję "fal" tak tutaj:
yog pisze:
rok temu
ale ze Scorn Defeat - z pewnością.
również się nie zgadzam, bo nie uważam starego Pandemonium, starego Samaela itp grania za pierwszą falę, ani też za drugą, tylko za coś jeszcze innego. A debiut Sigh jak najbardziej można zestawiać z tymi matexami
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog rok temu

No to błędnie uważasz, moim zdaniem i chyba nie tylko moim, bo Samael nawet na wikipedii jest wymieniany jako pierwsza fala. Sigh zresztą jak widzę też.
https://en.wikipedia.org/wiki/Black_metal pisze:In 1987, in the fifth issue of his Slayer fanzine, Jon 'Metalion' Kristiansen wrote that "the latest fad of black/Satanic bands seems to be over", the tradition being continued by a few bands like Incubus and Morbid Angel (from the United States), Sabbat (from Great Britain), Tormentor (from Hungary), Sarcófago (from Brazil), Grotesque, Treblinka and early Tiamat (from Sweden). Other early black metal bands include Sabbat (formed 1983 in Japan), Parabellum (formed 1983 in Colombia), Salem (formed 1985 in Israel) and Mortuary Drape (formed 1986 in Italy). Japanese band Sigh formed in 1990 and was in regular contact with key members of the Norwegian scene. Their debut album, Scorn Defeat, became "a cult classic in the black metal world". In the years before the Norwegian black metal scene arose, important recordings were released by Root and Master's Hammer (from Czechoslovakia), Von (from the United States), Rotting Christ (from Greece), Samael (from Switzerland) and Blasphemy (from Canada), whose debut album Fallen Angel of Doom (1990) is considered one of the most influential records for the war metal style. Fenriz of the Norwegian band Darkthrone called Master's Hammer's debut album Ritual "the first Norwegian black metal album, even though they are from Czechoslovakia".
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter

Hajasz rok temu

Kierwa jak już wiki jest stawiana jako nieomylne źródło to pora się napić a w kwestii samego debiutu Sigh to tylko napomnę, że Mirai nie chciał aby Euro promował go jako black metal ale, że też stawiał pierwsze szlify to poszedł na ustępstwa w kwestii image i szufladek bo pierwotna wersja Scorn Defeat zawierała tak popierdoloną muzę, że Euro lasowało mózg.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog rok temu

No i właśnie Ełro chciał żeby brzmiało jak wszystko inne, a Sigh był zespołem oryginalnym. Potem wszyscy naśladownicy Euro też chcieli brzmieć tak samo. Ten tekst z wiki to chyba się opiera na cytatach z różnorakich źródeł, bo są przy każdej kapeli numerki, które pousuwałem, żeby się lepiej czytało, więc nie jest to farmazon wymyślony przez jedną osobę, jak to drzewiej bywało, a jakieś tam opracowanie para-naukowe, odwołujące się do zinów, wywiadów i chuj wie czego, przede wszystkim Metalion: The Slayer Mag Diaries, które jako true 1st wave'owiec, posiadam, Black Metal: Ewolucja Kultu, które również posiadam i Szwedzki Death Metal, którego nie posiadam, bo jebać life metal, itp. literatury.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
brzask
Tormentor

brzask rok temu

Ja najbardziej lubię ich początki i pierwsze dwie duże płyty
Jakby ktoś chciał się zaopatrzyć to wyszła całkiem nie tak dawno kompilacja Eastern Darkness na cd i lp a na niej:
Desolation Demo
Tragedies Demo
Requiem For Fools EP
Split z Kawir
To Hell And Back - Sigh's Tribute To Venom
Rare Recordings
There's something growing in the trees__Through time war prevails_____Wśród jeszcze żyjących kłamstw,
I think it's a different me
________Thoughts fears cast aside_____Gnębiących ten Biały Ląd..
____Face the consequence alone
____With honour - valour - pride
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny

Pioniere rok temu

Dziś premiera albumu koncertowego Live: The Eastern Force Of Evil 2022

Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter

Hajasz 8 mies. temu

Jakie to jest śmieszne a zarazem zabawne kiedy black metalowcy płaczą, że poszli na koncert Sigh a tam nie było Miki?! To tylko króciutkie słowo wyjaśnienia, że ów panienka Miki gardzi europą środkową i wschodnią i zjawia się tu tylko wtedy kiedy zapłacą jej za pożądne pranie.
P.S. Jebać Sigh kiedy nie grają Scorn Defeat!!! Ja wiem, że to boli bo przecież nikt z was nie widział Sigh grający black metal. Tak kierwaigh kiedyś grał black metal z wymalowanymi japami i buchającymi ogniami. Tak nawet się cieli od katany.
GRINDCORE FOR LIFE
HUMAN
Tormentor

HUMAN 8 mies. temu

up. zagrali Mega Dnia Panie a w temacie po prostu lubie Sigh .
Bede polował na tę koncertówkę muszę ją mieć na Cd . Koncert w 2Progach mega .
Awatar użytkownika
Odin Quincannon
Master Of Puppets

Odin Quincannon 8 mies. temu

Uwielbiam tych kicajców. Może ktoś mi wyjaśnić czemu ich płyty wydawane przez Season of The Mist są tak ciężko dostępne w Polsce?! Yeap, kompletuje w znojach.
HUMAN pisze:
8 mies. temu
Masz ją w Mystic czy Fallen Angel.
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor

Zsamot 8 mies. temu

HUMAN pisze:
8 mies. temu
up. zagrali Mega Dnia Panie a w temacie po prostu lubie Sigh .
Mocno żałuje, ale nie mogłem być. Jak się okazało mój znajomy tam pracuje przy nagłośnieniu. Mocno chwalił występ Sigh. Cóż, bywa...
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor

TITELITURY 8 mies. temu

To tylko króciutkie słowo wyjaśnienia, że ów panienka Miki gardzi europą środkową i wschodnią i zjawia się tu tylko wtedy kiedy zapłacą jej za pożądne pranie.
Nie rozmawia z jewuropejczykami? I wypraszam sobie, nie jestem metalowcem!
TaktycznyPingwin

TaktycznyPingwin 8 mies. temu

Hajasz pisze:
8 mies. temu
Jakie to jest śmieszne a zarazem zabawne kiedy black metalowcy płaczą, że poszli na koncert Sigh a tam nie było Miki?! To tylko króciutkie słowo wyjaśnienia, że ów panienka Miki gardzi europą środkową i wschodnią i zjawia się tu tylko wtedy kiedy zapłacą jej za pożądne pranie.
Po pierwsze „owa”. „Ów” to jest Mirai z racji posiadania (rudymentarnego) pindola, baranie jebany.
Po drugie „owa panienka Mika” nie „panienka Miki”, baranie jebany.
Po trzecie, z chuja taty wyssane brednie przebrane za poczucie humoru są mniej więcej tak zabawne, jak układ gwiazd w dniu, w którym cię mama z pizdy wysrała.
Baranie jebany.
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor

TITELITURY 7 mies. temu

Ponurak!
Vexatus
Tormentor
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus 7 mies. temu

TITELITURY pisze:
7 mies. temu
Ponurak!
Po czym wnosisz? :)
Wrócę z bejsbolem... :twisted:
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor

TITELITURY 7 mies. temu

Jak może nie podobać mu się wysublimowane poczucie humoru Hajasza!?
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter

Hajasz 7 mies. temu

Ile razy mam się powtarzać, że płyta Infidel Art miała być debiutem!!! Ile razy mam się powtarzać, że kiedy Euro usłyszał demówki to faja mu zmiękła bo przecież to nie jest black metal!!! A może ci, którzy mają FB i inne media napiszą do Kawashimy z pytaniem czemu Scorn Defeat jest taki "black metalowy" i kto ma prawa autorskie do pierwszej wersji Scorn Defeat, która była "mniej black metalowa".

P.S. Panie kinder pingui mnie możesz sobie obrażać ile wlezie za resztę będzie kiedyś bolało.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
VVendigo

VVendigo 7 mies. temu

@up

on tak zawsze? xd
Awatar użytkownika
Sierra
Master Of Reality

Sierra 7 mies. temu

VVendigo pisze:
7 mies. temu
@up

on tak zawsze? xd
Kto, Hajasz? Czy też pingwin?
cokolwiek, gdziekolwiek, kiedykolwiek
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor

Vortex 7 mies. temu

VVendigo pisze:
7 mies. temu
@up

on tak zawsze? xd
Witamy na naszym zacnym forum :)
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny

DiabelskiDom 7 mies. temu

Chciałem podtrzymać, że ów panienka Miki ( xD ) wraz z ekipą nagrali najlepszy album od czasu Gallows Gallery, przebijający, chociaż niewiele, In Somniphobia. Leci z zielonego placka i kurwa mać, jaka to jest kosa. Takiego zwrotu w kierunku napierdolu im było trzeba, chociaż oczywiście Sigh ciągle pozostaje sighowy, tu żadnych wątpliwości absolutnie nie ma.

Obrazek
Molotow 666
Tormentor

Molotow 666 7 mies. temu

^ Kurwa ale piękna zieleń! :roll:

Wróć do „Black Metal”