Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor

Vorkreist

Vexatus 3 lata temu

Obrazek
Vorkreist to francuski zespół działający nieprzerwanie od końca lat 90-tych XX wieku. Vorkreist gra całkiem niezły Black Metal z dużymi wpływami Death Metalu i ma na koncie 4 pełniaki, split z greckim Soulskinner i EPkę. Przez zespół przewinęło się całkiem sporo muzyków znanych z wielu innych francuskich zespołów.

Obrazek
Dyskografia:
2001 - Sermons of Impurity [demo]
2003 - Sabbathical Flesh Possession
2006 - Sublimation XXIXA
2009 - Sickness Sovereign
2010 - Soldiers of Satan's Wrath / In Attrition of a World Collapse [split]
2012 - Sigil Whore Christ
2016 - Sacrifice [EP]

Skład:
A.K. - Guitars (1999-present) Decline of the I, Eros Necropsique, Malhkebre, Merrimack, Sektarism, The Order of Apollyon, Waiting for My End, ex-Epic, ex-Love Lies Bleeding, ex-Corpus Christii (live)
D. Terror - Drums (2004-present) Hell Militia, Nest, ex-Epic, ex-Love Lies Bleeding
EsX - Guitars (2007-present) Arkhon Infaustus (live), ex-Glorior Belli, ex-Merrimack, ex-Purge
Saint Vincent - Vocals (2009-present) Blacklodge, Seth, The Arrival of Satan, ex-Helegion, ex-Merrimack (live), ex-Faust
Narcotic - Bass (2013-present) Blacklodge
▼ Byli muzycy
LSK - Bass (1999-2013) (R.I.P. 2013) ex-Epic, ex-Love Lies Bleeding, ex-Antaeus, ex-Bran Barr, ex-Hell Militia, ex-Secrets of the Moon, ex-Corpus Christii (live), ex-Goat Torment (live), ex-Merrimack (live)
Aseal - Drums (1999-2004) Wargasm, ex-Olc Sinnsir, ex-Psoriasis, ex-Funeral Dawn
Silmaeth - Guitars (1999-2007) Goat Torment, Arkhon Infaustus (live), Malhkebre (live), Sektarism (live), ex-Epic, ex-Warshades, ex-Abbath, ex-Detritum, ex-Mayhem (live), ex-Satyricon (live), ex-Svart Crown (live), ex-Valkyrja (live)
Sohr-Khasm - Vocals (1999-2009) ex-Olc Sinnsir, ex-Decline of the I
MA: https://www.metal-archives.com/bands/Vorkreist/9898
BC: https://agoniarecords.bandcamp.com/music
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator

Wędrowycz 3 lata temu

Kolejny z zespołów, które od lat bezskutecznie ustawiam sobie do sprawdzenia i dotąd się nie udało. W składzie ludzie powiązani z Arkhon Infaustus, Merrimack i Hell Militia, więc powinno być co najmniej dobrze.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog 3 lata temu

Merrimack i Hell Militia zwiastują cokolwiek dobrego? Nie jestem przekonany :P Ten pierwszy to jeden z nudniejszych blackowych aktów, jakiem widział na żywca, natomiast drugi z płyty równie przeciętny, jeśli nie bardziej :) Mogę się mylić, bo słyszałem ostatnio te kapele odpowiednio z 8 i 11 lat temu.

Nie znam Blacklodge, ale to chyba już lepszy zespół i rekomendacja jest, niźli dwa wyżej wymienione? :P
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator

Wędrowycz 3 lata temu

Też lata nie słuchałem Merrimack i Hell Militia, ale jak dobrze pamiętam to albumy "Of Entropy and Life Denial" i "Canonisation Of The Foul Spirit" były bardzo dobre (kiedyś), a potem lata później jak je odświeżałem chyba z 5-6 lat temu to też mi się podobały, tyle że już nieco mniej niż kiedyś. Nie mniej jednak dobrze wspominam obie.

Blacklodge natomiast dotąd nie sprawdziłem mimo wielu dobrych rekomendacji. Znaczy coś tam kiedyś słyszałem, ale nie pamiętam co i nie pamiętam jak mi się podobało, bo było to w okolicach 2004-2006 r. kiedy to miałem wielką fazę na francuski black metal - zresztą mniej więcej od czasów "The Mystical Beast Of Rebellion" i "The Work Which Transforms God" Blut Aus Nord i potem "Si Monumentum Requires, Circumspice" DSO francuską sceną black metalową jarali się wtedy wszyscy, którzy siedzieli "mocniej" w klimatach black metalowych. Przynajmniej takie mam wspomnienia ze wspólnych odsłuchów i jarania się tymi rzeczami z kumplami co to w różnych kapelach grywali, no i też trochę znajomości się tu i ówdzie potworzyło. Bo wtedy też pamiętam, że przez myspace pisywało się do ludków typu LSK właśnie i tak to było. Nie urodziłem się w czasach pisywania listów do muzyków czy tapetradingu, ale te pierwsze formy zaznajamiania się z muzykami robiłem poprzez różne fora, czasem na koncertach albo przez myspace właśnie. Aż mnie nostalgia złapała na myśl kiedy to było i że w gruncie rzeczy już teraz przez tą dekadę sporo się w tej kwestii pozmieniało jednak...
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor

TITELITURY 3 lata temu

Blacklodge jest zajebiste połączenie industrialu z BM, szczególnie na "Solarkult". Żadne tam rytmiczne potupajce jak np. w Aborym. Mogę kapelę polecić. A co do Vorkreist, to nie sugerujcie się tym Huj Millitia i Merrimack, raczej Arkhon Infaustus. Bdb zespół, jeden z tych, o których mówi się zbyt mało, niż na to zasługują.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor

Vexatus 3 lata temu

yog pisze:
3 lata temu
Merrimack i Hell Militia zwiastują cokolwiek dobrego? Nie jestem przekonany :P
Całkiem niezłe zespoły, szczególnie Hell Militia. :)
TITELITURY pisze: Blacklodge jest zajebiste połączenie industrialu z BM, szczególnie na "Solarkult". Żadne tam rytmiczne potupajce jak np. w Aborym.
Dla mnie Blacklodge to dla mnie mniej więcej taki sam "industrialny" BM jak wspomniany Aborym.
pit
Tormentor

pit 3 lata temu

Industrialność Aborym prawdopodobnie zamyka się w kiepskim coverze Coil. Blacklodge być może pojmuje industrial zbyt dosłownie jako "mechaniczność", ale lubię myśleć, ze słyszeli w życiu przynajmniej Einstürzende Neubauten i Esplendor Geometrico.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog 3 lata temu

Serio myślisz, że kolesie z Aborym nie słyszali Einstürzende Neubauten? :P
Destroy their modern metal and bang your fucking head
pit
Tormentor

pit 3 lata temu

Jestem pewien, że słyszeli. Choćby dla tego, że mieli w składzie Csihara, a on jest/był na ty z więcej niż kilkorgiem ludzi z tych rejonów muzycznych.

Chodzi mi o to, że w przypadku wszelkich kapel industrial metalowych istnieje maluteńka szansa, że industrial kojarzą z przemysłem, fabrykami i niczym więcej. A Blacklodge uskutecznia takie właśnie maszynowe dźwięki.

Wróć do „Black Metal”