Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

Re: Mayhem

Pan Efilnikufesin 3 lata temu

Nikt pisze:
3 lata temu
Pan Efilnikufesin pisze:
3 lata temu
Nikt pisze:
3 lata temu
No a Darkside i jego całkowicie luźna, pozbawiona napięcia postura i techniczne zabawy na talerzykach, rytmy które wydawałoby się może zagrać jedynie ośmiornica?
Matko Bosa Elektronowa,jaka ksywa!!!!Gdzie mozna rzucic uchem?


no choćby tu. polecam inne filmiki z jego udziałem + jego prywatne z kanału treningowe. Dla mnie najlepszy polski bm garkotłuk. Ten luz w nadgarstkach i rękach robi wszystko.
Wedlug mnie beznadziejny bebniarz.

Tagi:
Awatar użytkownika
Nikt
Posty: 54
Rejestracja: 6 lata temu

Nikt 3 lata temu

Zgadzam się.
Awatar użytkownika
Blind
Tormentor
Posty: 1868
Rejestracja: 7 lata temu

Blind 3 lata temu

Czy jak ktoś za długo słucha jazzu to potem staje się takim malkontentem?
UP THE VERONICAS
KIERWA TAKE ME ON THE FLOOR TARARATA TARARARA
yog pisze:
rok temu
polerowanie niemca to kwestia zdrowotna!
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3167
Rejestracja: 5 lata temu

kurz 3 lata temu

Blind pisze:
3 lata temu
Czy jak ktoś za długo słucha jazzu to potem staje się takim malkontentem?
Co ma piernik do wiatraka? Muzyka to muzyka.

Umiejętności to nie tylko technika, czy nawet wyczucie czegoś tam. BM chyba nie do końca polega na wspaniałej grze, to może nawet być chujowe, a jednak często zajebiste.
Awatar użytkownika
Blind
Tormentor
Posty: 1868
Rejestracja: 7 lata temu

Blind 3 lata temu

Ja się z Tobą zgadzam w całej rozciągłości, po prostu słyszę: EEE HELLHAMMER CHUJOWY, EE DARKSIDE CHUJOWY.
UP THE VERONICAS
KIERWA TAKE ME ON THE FLOOR TARARATA TARARARA
yog pisze:
rok temu
polerowanie niemca to kwestia zdrowotna!
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3808
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

Zsamot 3 lata temu

Takie tam pierdolenie dla kontrowersji.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

Pan Efilnikufesin 3 lata temu

Blind pisze:
3 lata temu
Ja się z Tobą zgadzam w całej rozciągłości, po prostu słyszę: EEE HELLHAMMER CHUJOWY, EE DARKSIDE CHUJOWY.
Nie widze powodu zeby pisac ze jakis koles jest zajebistym bebniarzem skoro nie jest.A skoro kogos kreci jakies pukanie w bebenki to nie moj problem.
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6096
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

Wędrowycz 3 lata temu

To kto jest zajebistym bębniarzem w Twojej opinii, tylko jak coś chodzi mi o tych parających się ekstremalnym metalem? ;) Pytam z czystej ciekawości.
Odium Humani Generis
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

Pan Efilnikufesin 3 lata temu

Wędrowycz pisze:
3 lata temu
To kto jest zajebistym bębniarzem w Twojej opinii, tylko jak coś chodzi mi o tych parających się ekstremalnym metalem? ;) Pytam z czystej ciekawości.
Ktos tam z Darkspace,ktos tam z Godflesh ;)
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5344
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

Hajasz 3 lata temu

Pan Efilnikufesin pisze:
3 lata temu
Wędrowycz pisze:
3 lata temu
To kto jest zajebistym bębniarzem w Twojej opinii, tylko jak coś chodzi mi o tych parających się ekstremalnym metalem? ;) Pytam z czystej ciekawości.
ktos tam z Godflesh ;)
Z Godflesh powiadasz😁
GRINDCORE FOR LIFE
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

Pan Efilnikufesin 3 lata temu

No,no,powiadam.

I Lars Ulrich.
Awatar użytkownika
Nikt
Posty: 54
Rejestracja: 6 lata temu

Nikt 3 lata temu

Darkspace, Godflesh
tak, te automaty tu akurat pasują ;) podobnie jak w Hate Forest
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5526
Rejestracja: 6 lata temu

pit 3 lata temu

Hajasz pisze:
3 lata temu
Pan Efilnikufesin pisze:
3 lata temu
Wędrowycz pisze:
3 lata temu
To kto jest zajebistym bębniarzem w Twojej opinii, tylko jak coś chodzi mi o tych parających się ekstremalnym metalem? ;) Pytam z czystej ciekawości.
ktos tam z Godflesh ;)
Z Godflesh powiadasz😁
A czego brakuje Manti i Parsonsowi?
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5344
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

Hajasz 3 lata temu

Tego czego nie brakuje Blombergowi.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5526
Rejestracja: 6 lata temu

pit 3 lata temu

Czyli?
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5344
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

Hajasz 3 lata temu

Wszechstronności.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3808
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

Zsamot 3 lata temu

Owszem. Hellhammer ma ten talent, że potrafi się odnaleźć w każdej estetyce. Nawet jeśli ja go uwielbiam w tej ekstremalnej.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

Pan Efilnikufesin 3 lata temu

Wędrowycz pisze:
3 lata temu
To kto jest zajebistym bębniarzem w Twojej opinii, tylko jak coś chodzi mi o tych parających się ekstremalnym metalem? ;) Pytam z czystej ciekawości.
Heheszki heheszkami........ @Wędrowycz, Mick Harris ladnie potrafil jebnac w bebenki.

Zakladac osobny temat o extremalnych bebenkowcach?

@yog sie napierdoli i pokasuje nasze wypociny :D
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6096
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

Wędrowycz 3 lata temu

@Pan Efilnikufesin z całym szacunkiem, ale popatrzyłem co nieco na grę Micka Harrisa na jewtube i moim zdaniem zupełnie nie ten sposób ekspresji ;) Ot zwyczajnie nawala w garki, nie czuję żadnego polotu czy finezji.

Dla przykładu:



Aha, a co do Tryma, to ja bardzo lubię jego grę, bo choć nie uważam, że jest wyjatkowy pod kątem tego "feelingu", o którym wspomniałem, ale zdecydowanie jego gra mocno wkomponowuje się w muzykę i jest jej uzupełnieniem, czego dowód np. na poniższym filmiku:



Co zaś tyczy się naszego podwórka, to Darkside za to co wyczynia w "Fear And Loathing In Gethsemane" KSM ma u mnie szacun duży, bo perkusja rodem z drum'n'bass jak słychać w black metal wkomponowuje się idealnie ;) Poza tym tu dopiero jest kurwa feeling dojebany.

Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Nebiros
Tormentor
Posty: 659
Rejestracja: 7 lata temu

Nebiros 3 lata temu

Ja również zawsze lubiłem grę Tryma. Niby nic nadzwyczajnego, ale zawsze jego gary miały odpowiednia prędkość i moc - zwlaszcza na Anthems.

Blomberg, wiadomo - zdarzało mu się przesadzić z triggerami, ale ogólnie grajek klasa jeśli o BM chodzi :)
Belzebóbr pisze: a ja jak najbardziej słucham muzyki z tidala i spotifaja, o wiele lepsze to i poręczniejsze niż słuchanie z jakichś śmiesznych CDków. Przynajmniej można się do głośnika na bluetooth podłączyć
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5526
Rejestracja: 6 lata temu

pit 3 lata temu

Ted Parsons nie jest wszechstronny? Phi.

Mick Harris pierwszy powie, że jest chujowym perkusistą (granie blastów to konkurencja wytrzymałościowa), ale przed ferowaniem wyroków radzę jednak posłuchać Scorn i Painkiller. Do tego dużo lepiej od Dave'a Lombardo (a przecież to mistrz wszystkiego) radził sobie w improwizacjach z Zornem i Laswellem.
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

Pan Efilnikufesin 3 lata temu

Wędrowycz pisze:
3 lata temu
@Pan Efilnikufesin z całym szacunkiem, ale popatrzyłem co nieco na grę Micka Harrisa na jewtube i moim zdaniem zupełnie nie ten sposób ekspresji ;) Ot zwyczajnie nawala w garki, nie czuję żadnego polotu czy finezji.
Posluchaj moze plyt Napalm Death na ktorych bebnil Harris.
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6096
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

Wędrowycz 3 lata temu

Nie wiem czy było, czy nie. Trafiłem przypadkiem i w sumie rzeczowo i z jajem to Teloch tłumaczy:

Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5526
Rejestracja: 6 lata temu

pit 3 lata temu

To już wiem dlaczego Blasphemer jest bez porównania lepszy.
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6096
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

Wędrowycz 3 lata temu

Blasphemer to jeden z najlepszych black metalowych gitarzystów moim zdaniem. Więc ciężko go porównywać z rzemieślnikiem w postaci Telocha.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5526
Rejestracja: 6 lata temu

pit 3 lata temu

Wiadomo. Gdzie Rune, a gdzie:

"Electric guitar goes brrr SA plink TAN plonk, hehe". - Teloch
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6096
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

Wędrowycz 3 lata temu

Wiadomo ;) są wizjonerzy i są wyrobnicy. Teloch próbuje zapełnić lukę po Blasphemerze, ale nie oczekuję po nich wprowadzenia nowej świeżości w riffach. Chyba dlatego ludzie tak narzekają na ostatnie 2 albumy właśnie.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6096
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

Wędrowycz 3 lata temu



Occultus śmieszek.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17551
Rejestracja: 7 lata temu

yog 3 lata temu

Odkąd usłyszałem Parabellum, to mi się wydaje, że Mayhem mocno z nich czerpał inspirację. Może się mylę, może nie, ale dziś na fejsbuczku Black Metal Antiquarium taką fotkę zarzuciło:

Obrazek

W komentarzach zbulwersowani fani oczywiście, że to fotoszop i fejk - dość ewidentnie logo jest dodane do zdjęcia po fakcie markerem, co nie zmienia uderzającego podobieństwa z najbardziej kultową fotką Mayhem. Zdjęcie Parabellum - jak sugeruje pieczątka (znak wodny?) - z 1985 roku z medelińskiej Batalla de las bandas, z którego na kompilacji Tempus Mortis jest stadionowe wideo. Swoją drogą to by wydali to kiedy raz jeszcze na placku, bo 1500 zł (optymistycznie zakładając) za każdą płytę mi się nie uśmiecha.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17551
Rejestracja: 7 lata temu

yog 3 lata temu

Norweska TV publiczna nadaje 4-częściowy dokument o tytule Helvete. Z napisami angielskimi, ponad 3h razem:

[Poleciały linki niestety]
► Pokaż



Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6096
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

Wędrowycz 3 lata temu

Ubiegłeś mnie ;) Ja już spacer rodzinny po lesie dziś zaliczyłem, parę grzybów przy tym też zebrałem, a więc będę mógł niebawem w spokoju przystąpić do oglądania powyższego dokumentu.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6096
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

Wędrowycz 3 lata temu

Dodam jeszcze jedną ciekawostkę:



Jak opis mówi:
Maniac pre Mayhem. This is the tape that made Euronymous recruit Maniac to Mayhem as their vocalist. Upload approved by Maniac.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17551
Rejestracja: 7 lata temu

yog 3 lata temu

Ciekawy artefakt pewnie sądząc po wokalach z urywka z tego dokumentu, który to niestety napisy ma czasem nieźle koślawe ;p
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6096
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

Wędrowycz 3 lata temu

Mniejsza o poprawność napisów, bo bardzo przyjemny jest to materiał. Niby nic odkrywczego i nowego specjalnie się tu nie znalazło, może tyle że Snorre trochę pokazuje odnośnie tworzenia klasycznych riffów norweskiego black metalu, bo razem z Euro zasłynęli z tego. Poza tym właśnie powyższa kasetka demo, na podstawie której Maniaca przyjęli do kapeli na pozycję wokalisty. Fajny akcent też z Pyttenem i Grieghallen, gdzie pokazują gdzie było nagrywane DMDS.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17551
Rejestracja: 7 lata temu

yog 3 lata temu

Obejrzałem 1 część tylko, druga była już niedostępna w nocy, a dziś wyjebali to już niestety całe. Nie był to oficjalny kanał NRK widocznie. Może kiedy jednak to wrzucą.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Sacrum_Profanum
Master Of Reality
Posty: 291
Rejestracja: 5 lata temu
Lokalizacja: Kanalizacja

Sacrum_Profanum 3 lata temu

@yog Twoje Helvete uj strzelił, linki wygasły..a te Septic Cunts bardzo spoko ciekawostka, nie słyszałem wcześniej o tym nigdy.
卐 卐 卐 POPEŁNIJ SAMOBÓJSTWO - PRO BONO PUBLICO 卐 卐 卐 BLACK METAL TO KILOF
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3981
Rejestracja: 7 lata temu

Pioniere 3 lata temu

Sacrum_Profanum pisze: @yog ...a te Septic Cunts bardzo spoko ciekawostka, nie słyszałem wcześniej o tym nigdy.
Wystarczy abyś spojrzał na dawny skład zespołu w MA i przy Maniacu masz podane ex-Septic Cunts. Reszta to już własna inwencja, by obadać, co to było. A wedle notki to miks hardcore i noisecore inspirowany "na żywo", jak sam Maniac podaje, odsłuchem nagrań demo Necrophagia oraz Hellhammer - po czym w pół godziny powstało zamieszczone tu demo.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17551
Rejestracja: 7 lata temu

yog 3 lata temu

Problem w tym, że pewnie istnieje tego cała jedna kopia, będąca w posiadaniu The True Mayhem Collection ;) W minionym roku wyszła reedycja na winylowym splicie z Gallhammer (covery Amebix, Burzum i HH). 100 sztuk. Cena na discogs: od 221 euro :)

Obrazek

Czyli nie jedna, ale "very few".

Z dokumentu też wynika dość jednoznacznie, że taśma powstała pod wpływem Necrophagia, choć muzycznie faktycznie jest i ten Hellhammer. Swoją drogą Maniac w koszulce Alternative Tentacles tam występuje, czyli pewnie wpływ Amebix i Mayhem nie ominął ;)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5526
Rejestracja: 6 lata temu

pit 3 lata temu

No przecież "coverowali" Dead Kennedys.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17551
Rejestracja: 7 lata temu

yog 3 lata temu

Ano prawda, dawno już tych staroci nie słuchałem i zdążyłem zapomnieć. Pewnie na 40 lecie zespołu zarzucą jakim boxem staroci to może będzie okazja ;)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6096
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

Wędrowycz 3 lata temu

Co do Maniaca, to wygląda lepiej bo po pierwsze odstawił całkowicie alkohol po tym jak wisiał za rękę z okna na 4 piętrze budynku nie wiedząc skąd tam się znalazł, poza tym zmienił swój mocno nihilistyczny i destruktywny styl życia po tym jak został ojcem. Ma zdaje się dwójkę dzieci już.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
pp3088
Moderator globalny
Posty: 1516
Rejestracja: 7 lata temu

pp3088 3 lata temu

Wędrowycz pisze:
3 lata temu
Co do Maniaca, to wygląda lepiej bo po pierwsze odstawił całkowicie alkohol po tym jak wisiał za rękę z okna na 4 piętrze budynku nie wiedząc skąd tam się znalazł, poza tym zmienił swój mocno nihilistyczny i destruktywny styl życia po tym jak został ojcem. Ma zdaje się dwójkę dzieci już.
Ojcostwo zmienia nawet twardzieli :D Co do zwisania z okna to dobra terapia wstrząsowa. Może poszedł po rozum do głowy, ale co naodpierdalał to jego.

Z całej Mayhemowni to chyba tylko Necrobutcher był relatywnie normalny.
Screaming Into The Blackness, Needing No God But Himself

Beneath the Veil of Sanity Beats the Throbbing Process of Decay

"ja pierdolę przeczytałem cały temat Kid Rock i muszę się napić"
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17551
Rejestracja: 7 lata temu

yog 3 lata temu

Napatoczyło się pierwsze wydanie Ordo Ad Chao z plakatem i wycinaną okładką przez którą pomarańczowy kolor prześwituje. Jest jeszcze biało-czarny splatter limitowany do 500, to do 1000. Miażdżący kości łomot, wiercące czaszkę riffy i koszmarne wrzaski.

Obrazek
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4206
Rejestracja: 7 lata temu

DiabelskiDom 3 lata temu

W końcu to jedna z najlepszych płyt Mayhem, nie ustępująca wiele (a może i w ogóle?) klasycznym pełniakom i EPkom.
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17551
Rejestracja: 7 lata temu

yog 3 lata temu

Owszem, najlepsze trzy pełne albumy Mayhem w kolejności malejącej:

Obrazek
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4206
Rejestracja: 7 lata temu

DiabelskiDom 3 lata temu

Bardzo ładne, ale jak tak sobie teraz myślę, to dorzuciłbym EPkę o wilczym leżu a potem postawiłbym między nimi znak równości. Każdy inny wszyscy rów... tzn każdy zajebisty inaczej niż reszta.
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6326
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus 3 lata temu

Akurat... "Wielkie wypowiedzenie wojny" deklasuje wszystkie pozostałe płyty Mayhem. :)
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6096
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

Wędrowycz 3 lata temu

DiabelskiDom pisze:
3 lata temu
Bardzo ładne, ale jak tak sobie teraz myślę, to dorzuciłbym EPkę o wilczym leżu a potem postawiłbym między nimi znak równości. Każdy inny wszyscy rów... tzn każdy zajebisty inaczej niż reszta.
Dokładnie tak, przy czym ja jeszcze i "Deathcrush" bym dorzucił, bo ten materiał też dalej ponadczasowy jest.
Odium Humani Generis
deathwhore
Tormentor
Posty: 4466
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

deathwhore 3 lata temu

Ja bym zostawił Ordo, a w sumie resztę wyjebał.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5526
Rejestracja: 6 lata temu

pit 3 lata temu

Od trzynastu lat Mayhem nie nagrało dobrej płyty. Są prawie jak Tool.

Wróć do „Black Metal”