dj zakrystian
Tormentor

Re: Kły

dj zakrystian tydzień temu

brzask pisze:
3 tyg. temu
No ciekawe jak te Cienie.
Może i dlatego że mam najbardziej osłuchany, (nic nie ujmując pozostałym albumom,które lubię) myślę, że wyżej Szczerzenia to już chłopaki nie podskoczą. Przegenialna i wciagająca plyta, świetny leśny klimat z wisienką w postaci Kłysicy....

"W góry idziemy, w dzicz rozszalałą z białym szaleństwem zmierzyć się, sprawdzić, ile wart każdy jest z nas.
Nad głową księżyc, pod stopą skała. W zimy całunie niesionym przez wiatr.(...)"

Edycja- włączam, nabrałem ochoty
Obrazek
Nic tylko potwierdzić. Szczerzenie to jedna z najlepszych płyt około black metalowych w Polin. Niesamowicie klimatyczna i odrealniona. Ucieczka od betonu w góry i lasy. Do tego reflekje o świecie w jakkim żyjemy. Nie będzie chyba na wyrost, gdy powiem, że to prawdziwa Sztuka? Kolejne odsłony ciekawe, ale już bez tej refleksyjności, choć może to tylko subiektywne odczucie. Do tego Szczerzenie jest wyśmienicie skomponowane, od wprowadzenia i recytacji, po black metalowe porywy. Niczym w dobrym słuchowisku, bo i tak można płytę określić. Kłysica to apogeum płyty, ale najlepiej słuchać całości, bo to monolit. Jeden genialny koncept podzielony na kilka utworów.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
deathcrush

deathcrush tydzień temu

Odsłuchałem "Szczerzenie" i jestem pod wrażeniem atmosfery jaka tam panuje. Trochę mi się kojarzy z Morowe, pewnie dlatego, że Nihil odpowiadał za mastering :D Chętnie kupię inne ich albumy.

Wróć do „Black Metal”