Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6241
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Ahnenerbe

#1

Vexatus 5 lata temu

Obrazek
Ahnenerbe to utworzony w 2000 roku warszawski projekt z gatunku Black Metal. Na koncie jak do tej pory tylko jedna (ale za to fenomenalna) EPka "Vril" z 2010 roku i split, którego jeszcze nie słyszałem. Dyskografia niestety szału nie robi, szczególnie jak na tak długi staż, a wręcz jest po prostu śmieszna - 14-minutowa EPka i jeden kawałek na splicie... Wielka szkoda, bo materiał zawarty na "Vril" jest po prostu rewelacyjny - świetnie zaaranżowane kawałki, bardzo dobre brzmienie, świetne wokale i idealny balans pomiędzy gitarowym ciężarem i partiami klawiszy. Jedno z ciekawszych polskich wydawnictw BM czy tam NSBM.

Obrazek
Skład:
Graf Gog von Magog - All instruments, Lyrics Pentagammadion, Blutgrund, Riese, Rota Solis, ex-Old Fire
Veltis - Vocals (2012-present) Devil's Island, Pentagammadion, ex-Old Fire, ex-Actum Inferni, ex-Leichengott

Dyskografia:
2010 - Vril [EP]
2012 - Soldiers of the Wolf's Rune [split z Demiurg / Lechia / Wolfenburg / Old Fire]



MA: https://www.metal-archives.com/bands/Ah ... 3540319441
Raw Black Metal w rowie!!!

Tagi:
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6091
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#2

Wędrowycz 5 lata temu

Przez mojego przyjaciela poznałem wokalistę tej kapeli na jakimś koncercie, choć co prawda był najebany w szpadel :D Jak na pomrocznego black metalowca wpatrzonego w wujka Adolfa itd. to jakoś mocno wesoły, rozrywkowy wręcz się gość wydawał. Muzyki coś tam kiedyś słyszałem, ale skoro nie pamiętam znaczy się nic ciekawego.
Odium Humani Generis
deathwhore
Tormentor
Posty: 4438
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#3

deathwhore 5 lata temu

Konkubina gdzieś tę płytę z 2010 miała, chociaż to lewak przebrzydły. Ale nigdy nie odważyłem się tego włączyć.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17505
Rejestracja: 7 lata temu

#4

yog 5 lata temu

Może to lewacka kapela jest? Orzeł przecież w płomieniach :P
Destroy their modern metal and bang your fucking head
borsuk
Master Of Puppets
Posty: 158
Rejestracja: 7 lata temu

#5

borsuk 5 lata temu

Vril to absolutnie kozacki materiał i jak wieść gminna niesie, niedługo ma się pojawić coś nowego.
Widzew Łódź-Bałuty Pany
Awatar użytkownika
nvsty
Posty: 97
Rejestracja: 6 lata temu

#6

nvsty 5 lata temu

Vril to jedna z najlepszych rzeczy, jakie spotkały ten śmieszny podgatunek, NSBM zwanym. Jeśli komuś bardzo podeszło, sprawdźcie Pentagammadion. Zasiadają tam ci sami panowie i jest to bardzo podobne (o ile nie identyczne) granie.
Awatar użytkownika
Metalized
Tormentor
Posty: 417
Rejestracja: 6 lata temu

#7

Metalized 5 lata temu

Vril długo unikałem, ale jak już wpadło w łapska to weszło bez popity. Bardzo solidny materiał
Kosynier
Posty: 87
Rejestracja: 4 lata temu

#8

Kosynier 4 lata temu

Vril bardzo dobre. Jako ciekawostke mozna dodac, ze wokale nagrywal tam Shadow z Black Altar. Tak samo jak i na debiutanckim materiale Pentagammadion.
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4631
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#9

TITELITURY 4 lata temu

No baaa. Jedynym mankamentem ich muzyki jest jej długość. Szkoda, że nie chce im się grać, inaczej obok takich tuzów jak Selbstmord, Sunwheel, czy Kataxu, stanowiliby o sile polskiej sceny BM, która na ogół jest gówniana i odwrotnie, niż wszędzie indziej, jeśli wydaje naprawdę ekstremalne zespoły, to zaliczają się do nurtu NSBM.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.

Wróć do „Black Metal”