Awatar użytkownika
Bartz Blaue Reiter
Master Of Puppets
Posty: 106
Rejestracja: 7 lata temu

Peste Noire

#1

Bartz Blaue Reiter 7 lata temu

Obrazek

Obrazek

Peste Noire ma szczególne miejsce w moim serduszku. Jazgotliwe rzępolenie połączone z kompletnie pokręconymi wokalami robią mi dobrze. Wszystko w otoczce menelstwa i podlane winem rocznika bieżącego. Osobiście najbardziej sobie cenię Ballady, do których najczęściej wracam oraz album o nazwie Peste Noire. Mega zespół i dobro narodowe Francji.

Z zespołów podobnych cenię sobie bardzo, także francuskie Baise ma Hache, które gra niemalże identycznie co PN ale równie dobrze.

Skład:
La Sale Famine de Valfunde - Guitars, Vocals (lead), Bass (2001-present) ex-Dor Daedeloth, ex-Alcest, ex-Vouïvre, ex-Valfunde
Baal - Drums, Percussion (2018-present) Goatflesh, Grave Circles
▼ Byli muzycy
Argoth - Bass (2001-2002) ex-Dor Daedeloth, ex-Alcest
Neige - Drums (2001-2005), Bass (2005-2009), Vocals (2006-2007), Guitars (rhythm) (2007-2008) Alcest, Empyrium (live), ex-Amesoeurs, ex-Old Silver Key, ex-Phest, ex-Dor Daedeloth, Zero, ex-Glaciation, ex-Lantlôs, ex-Mortifera, ex-Celestia (live), ex-Forgotten Woods, ex-Pleasure of Mordor, ex-Valfunde, ex-Emma Ruth Rundle (live), ex-Les Discrets (live), ex-Sylvaine (live), ex-Vampillia (live)
Indria - Bass (2006-2008, 2011-2012) Alcest (live), Triste Sir, LMC, Somewhere City, ex-Brutal Rebirth, ex-Glaciation
Winterhalter - Drums (2006-2008) Alcest, Phobos, ex-Amesoeurs, ex-Bahrrecht, ex-Glaciation, ex-Hexenauge (live), ex-Les Discrets
Andy Julia - Drums (2009) Nuit Noire (live), ex-Darvulia, Dernière Volonté, Perfect Image, Soror Dolorosa, Zero, ex-Celestia, ex-Barbatos (live), ex-Mütiilation (live), ex-Fornication
Audrey - Vocals (female), Hammond organ, Piano (2009-2016) ex-Amesoeurs, ex-Asphodèle, Malenuit, ex-Horns Emerging, ex-Valfunde, ex-Varsovie (live)
Vicomte Chtedire de Kroumpadis - Drums (2011-2012) Lesmentor, ex-Sombre Insight, ex-Vehementer Nos
Ardraos - Drums, Accordion (2012-2018) Sühnopfer, ex-Charogne, ex-Christicide, ex-Endymion, ex-Veratyr, ex-Wolfsangel, ex-Antrum Mortis, ex-Aorlhac, ex-Vouïvre, ex-Sigillum Diabolicum (live), ex-Chrysanthème, ex-Lemovice, ex-Les Couilles à l'air, ex-Ordalia
Spellgoth - Keyboards (2018) Grieve, Horna, sg.7, Slave's Mask, Trollheims Grott, Baptism (live), ex-Black Death Ritual, ex-Prevalent Resistance, ex-Darkwoods My Betrothed, ex-Turmion Kätilöt
▼ Muzycy koncertowi
Snorr le Porc - Guitars (2016-present) ex-Charogne, ex-Wolfsangel, Lemovice

Marc - Bass (2016-2017) Astaroth, Régiment, Sacral Night, ex-Charogne, ex-Aorlhac
Björn - Guitars (2016-2017) Vermine, ex-Wolfsangel
Thorwald - Vocals (backing) (2016) Baise Ma Hache, ex-Requiem for the Deads
Dyskografia:
2001 - Aryan Supremacy [demo]
2002 - Macabre transcendance... [demo]
2002 - Mémoire païenne [split]
2003 - Phalènes et pestilence - Salvatrice averse [demo]
2005 - Phalènes et pestilence [demo]
2006 - La Sanie des siècles - Panégyrique de la dégénérescence
2007 - Lorraine Rehearsal [EP]
2007 - Folkfuck folie
2007 - Mors Orbis Terrarum [kompilacja]
2007 - Horna / Peste Noire [split]
2009 - Ballade cuntre lo Anemi francor
2011 - L'ordure à l'état pur
2012 - Les Démos [kompilacja]
2013 - Peste Noire
2014 - Rats des villes vs Rats des champs [split]
2015 - La Chaise-Dyable
2018 - Aux Armes! [single]
2018 - Aristocrasse [single]
2018 - Peste Noire – Split – Peste Noire
2021 - Le retour des pastoureaux

MA: https://www.metal-archives.com/bands/Peste_Noire/12841
nie wiem

Tagi:
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6092
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#2

Wędrowycz 7 lata temu

Bardzo dobra i stosunkowo oryginalna kapela, zdecydowanie jedna z najciekawszych we francuskim black metalu. Największą estymą i zarazem sentymentem darzę debiut (necro w chuj!), ale wszystko co słyszałem było co najmniej dobre. Muszę nadrobić ostatnie materiały.

Cholernie podoba mi się ich groteskowość (czytał ktoś ich teksty? nieźle pojebane, teksty LTWB przy tym to nic), uwielbienie dla militarnego i chuligańskiego black metalu (dużo dobre!), a także klimatów średniowiecznych (be medieval kurwa). Jest jednak jedna rzecz, która mnie mierzwi - sympatyzowanie Famine z pułkiem "Azow". Otóż żaden Ukrainiec, a tym bardziej neobanderowskie ścierwo nie będzie moim bratem.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Gruby Wiór
Tormentor
Posty: 415
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Ziemia Żelaza

#3

Gruby Wiór 7 lata temu

Baise Ma Hache gra identycznie co KPN? Kurwa nie sądzę.

Żaden chuligan z Famine nie jest, co najwyżej pizdeczka, która unika konsekwencji i naśmiewa się w swoich nagraniach z białych meneli którzy stanowią we Francji zdecydowaną mniejszość, odwagę na ciapatych ani asfaltów to on nie ma.

Co do Neobanderowości to mam dla ciebie złe wieści - Famine otwarcie pluje na polaków i mówił, że nigdy w Polsce nie zagra, jeśli ufać poczcie pantoflowej to wiąże się to z kradzieżą jego samochodu, rzekomo popełnioną przez Polaka na emigracji :lol:

Generalnie nie wiem co trzeba mieć w głowie i jaką wiedzę żeby jarać się tymi wypocinami zdegenerowanego białego człowieka.

Muzycznie zespół bardzo dobry, Ballady moje ulubiene.
Jeśli metal to jest tort, a Slayer to jego wisienka, to ja kurwa nie chcę być na tych urodzinach.
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6092
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#4

Wędrowycz 7 lata temu

No cóż, Francja, Europa :mrgreen:

Skoro pluje na Polaków, to wbijam w niego chuja. Też prawda, że jakoś nie widzę żeby czepiał się zarazy, której przecież pełno ma na swoim własnym podwórku. To że mieszka na jakimś zadupiu nie uchroni go, bo prędzej czy później dotrą również i tam.

Tak jak mój znajomek Loic z N.K.V.D./Autokrator powiedział mi parę miesięcy temu - Francja już umiera, to tylko kwestia czasu. Usłyszałem też od niego, że powinienem być dumny będąc Polakiem mieszkającym w swoim kraju, bo o nas aktualnie mówi się same dobre rzeczy, że jesteśmy bastionem normalności w zdegenerowanej przez chore lewicowe myślenie Europie. Sorry za offtop, ale musiałem.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17531
Rejestracja: 7 lata temu

#5

yog 7 lata temu

narodowo-religijno-socjalistycznym bastionem normalności chyba

KPN wiele jakoś nie znam, bo chyba tylko ostatni i "Peste Noire", ale bardzo mi pasuje taka chuligańska dekadencja. Na poglądy polityczne mam wyjebane, bo autorytet z Famine jest zerowy.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Bartz Blaue Reiter
Master Of Puppets
Posty: 106
Rejestracja: 7 lata temu

#6

Bartz Blaue Reiter 7 lata temu

Gruby Wiór pisze:Baise Ma Hache gra identycznie co KPN? Kurwa nie sądzę.
No nie mów. Bréviaire Du Chaos BMH to album bliźniaczo podobny do do dokonań KPN. Chyba że za mało razy przesłuchałem?

Jeśli chodzi o politykę to nawet w necie można znaleźć zdjęcia jak przybija pionę z jakimiś ukraińskimi kołkami z krzyżem niespodzianym na tshircie. Na merchu LMH srał się też kiedyś, że tylko u niego są prawilne towary i żeby nie kupować koszulek KPN u "Polaków" :mrgreen:
nie wiem
Awatar użytkownika
Gruby Wiór
Tormentor
Posty: 415
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Ziemia Żelaza

#7

Gruby Wiór 7 lata temu

Wędrowycz pisze:No cóż, Francja, Europa :mrgreen:

Skoro pluje na Polaków, to wbijam w niego chuja. Też prawda, że jakoś nie widzę żeby czepiał się zarazy, której przecież pełno ma na swoim własnym podwórku. To że mieszka na jakimś zadupiu nie uchroni go, bo prędzej czy później dotrą również i tam.
No dokładnie, dlatego w chuj mnie bawi jak widzę w 2016 kapelę z Niemiec czy innej Szwecji, która obraża w tekstach Chrześcijaństwo, i jeszcze w wywiadach pierdoli, że księża, którzy biorą na tacę są osią zła na całym świecie, oh ah eh.

Żałosne środowisko, kapele NSBM mają ostatnio jaja, Goatmoon czy Ruskojęzyczne Massemord.

EDIT: No i Polskie Dark Fury oczywiście, polecam tegoroczny materiał, już tak offtopując.
Jeśli metal to jest tort, a Slayer to jego wisienka, to ja kurwa nie chcę być na tych urodzinach.
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6092
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#8

Wędrowycz 7 lata temu

No cóż, ciężko się z Tobą nie zgodzić. Po dobrych iluś latach powróciłem w zeszłym roku do słuchania NSBM, właśnie ze względu na jedną rzecz - w większości goście mają jaja, których większości black metalowych załóg brakuje.

Co do samego Peste Noire, to muzycznie kapela i tak się broni, choć w dalszym ciągu nie przerobiłem jeszcze z połowy ich wydawnictw. Chyba odświeżę sobie debiut...
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Bartz Blaue Reiter
Master Of Puppets
Posty: 106
Rejestracja: 7 lata temu

#9

Bartz Blaue Reiter 7 lata temu

Obrazek

Oj poszedłbym na coś takiego :cry:

Famine chyba nie będzie chciał bić po twarzy chłopaków z Dark Fury ani w żaden inny sposób wrażać swojej dezaprobaty wobec PL :?:
nie wiem
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4183
Rejestracja: 7 lata temu

#10

DiabelskiDom 7 lata temu

Przecież chłopaki z Medico Peste jak byli w Paryżu to wspólnie pili, tańcowali i robili sobie słit focie z Famine'm. Więc w praktyce ta jego niechęć do Polski to raczej ogólna jest, na żywo ponoć sympatyczny człek.

Co do gigu z plakatu - również uderzyłbym na taki spęd, miałem przyjemność uczestniczyć w czymś bardzo podobnym w Czechach kilka lat temu, tylko, że tamto nie odbyło się w całości, tj. Selbstmord nie dał rady zagrać :D

Jeśli o samo Peste Noire idzie - debiut zdecydowanie najlepszy, najbardziej prymitywny, lochowaty i łańcuchowy. "Ballady..." czy choćby ostatnia też są słuchalne, ale jak dla mnie na kolejnych płytach zbyt odszedł od tego klimatu rodem ze średniowiecznego, ciemnego lochu, gdzie duchy wyją w bladozielonej poświacie księżyca a wszędzie unosi się zapach kału. "Dueil angoisseus" kocham bezgranicznie. Lazania zawsze na podium.
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17531
Rejestracja: 7 lata temu

#11

yog 7 lata temu

no później to już taka dekadencja w stylu fin de siecle czy berlin lata 20 we współczesnych ciuszkach ;)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4183
Rejestracja: 7 lata temu

#12

DiabelskiDom 7 lata temu

Jak Berlin i dekadencja to o wiele bardziej wolę "Kaiserschnitt" Porta Nigra ;)
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4645
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#13

TITELITURY 7 lata temu

Jedna z tych kapel, które wyżej srają jak dupę mają. Wtórne to jak ja pierdole, próbuje nadrabiać surowym brzmieniem i nieortodoksyjnymi tekstami z tego tam, co napisał "Kwiaty Zła", o Boudelaire'a przypomniałem sobie oraz Karolka Maurassa, którego, idę o zakład, większość Francuzów nie zna, bo nie wolno. Przeteklamowane w chuj.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17531
Rejestracja: 7 lata temu

#14

yog 7 lata temu

Jak ktoś nie widział to tutaj bardzo fajny dokumencik o zespole À la Chaise-Dyable (z ang napisami):



Po obejrzeniu tylko bardziej polubiłem te pijaczyny.

@TITELITURY o tych nowszych mówisz, że wtórne? ;p Kto jeszcze tak gra black metale? Chyba Sektemtum z debiutu najbliżej.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17531
Rejestracja: 7 lata temu

#15

yog 7 lata temu

Obrazek

Nie myślałem, że doczekam czasów, w których KPN na profilówce na fejsie będzie miało parafrazę 50 centa ;D ;D
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Gruby Wiór
Tormentor
Posty: 415
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Ziemia Żelaza

#16

Gruby Wiór 7 lata temu

Ciekawi czy nacjolo fani owego zespołu byli na to gotowi.
Jeśli metal to jest tort, a Slayer to jego wisienka, to ja kurwa nie chcę być na tych urodzinach.
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4183
Rejestracja: 7 lata temu

#17

DiabelskiDom 7 lata temu

A ja sobie dzisiaj odświeżyłem "Folkfuck Folie" i cholera, lepiej mi się tego słucha niż Ballad. Dużo galopad w stylu debiutu i również kupa piwnicy i lochu. Nie to, ze lepsza od Lazanii, co to to nie ale jak zawsze nie po drodze było mi z Dwójką to teraz jak tylko się skończyła to z miejsca puściłem sobie kolejny raz. W ogóle pomyślałem sobie, że dobrze byłoby uzupełnić płytotekę o wydawnictwa KPN, bo posiadam jedynie debiut (w pierwszym wydaniu rzecz jasna) ale jak zobaczyłem po ile to lata to mi się odechciało. Zwłaszcza najnowsza za 100 euro mnie rozjebała.
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
Gruby Wiór
Tormentor
Posty: 415
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Ziemia Żelaza

#18

Gruby Wiór 7 lata temu

Do Ballad nie ma startu nic. Folkfuck momentami mocno trąci owsem.
Jeśli metal to jest tort, a Slayer to jego wisienka, to ja kurwa nie chcę być na tych urodzinach.
Awatar użytkownika
RottenLife
Posty: 40
Rejestracja: 7 lata temu

#19

RottenLife 7 lata temu

Cóż kapela specyficzna można lubić i nie, ja słucham od nich kilka utworów jak mnie najdzie. I to najlepszy z nich.

Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6092
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#20

Wędrowycz 7 lata temu

Sam kawałek to jedno, ale klip już bardzo dobry, wręcz uważam że jeden z najlepszych w całym black metalu. Fajny pato klimacik ;)
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17531
Rejestracja: 7 lata temu

#21

yog 7 lata temu

Mój to chyba ulubiony blackowy klip jest, obok Sektemtum - Aut Caesar Aut Nihil. Widziałem go już chyba kilkadziesiąt razy, a dalej mi sie morda haha jak widzę. Najlepsze sceny te w masce i dyrygowanie z tronu, ale sporo zajebistych.

A samego Peste Noire tylko 2 ostatnie znam chyba, bo jakoś sobie oszczędzam dalszej przyjemności. Gdzieś ostatnio słyszałem te takie ich super charakterystyczne brzmienie i tak się zastanawiam... oooo meilenwaldowy Nagelfar na dwójce chyba!
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5307
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#22

Hajasz 6 lata temu

Dosyć długo się przed hasłem black metal via Francja broniłem ale jeden ziomek z poprzedniej wersji forum poprosił mnie aby się temu przyjrzał wyrzucając wszystkie uprzedzenia. Grzecznie przesłuchałem całość na końcu wypierdalając tylko drugą płytę.

Sumując ostatnia płyta najlepsza, z ciekawymi aranżacjami, brzmieniem chociaż nawet waham się czy aby jednak lepsza nie jest L'ordure à l'état pur.

Dobra nie ważne bo obie te słucham najwięcej. Wypowiedzi chłopaków mam w dupie bo to tylko gadka szmatka Francji już nie ma dawno.

Nie wiem skąd te ceny za ich płyty no ale okey skoro my kult to wy płacić wielki szmal. Całość to zapewne tylko poza, teatr, przedstawienie bo jak widać na video chłopaki lubią robić to co wszyscy, napić się, coś rozpierdolić albo zrobić jakieś inne głupie rzeczy.

Jestem ciekaw do czego dążą ze swoją muzyką ale pomysły mają ciekawe i nietuzinkowe.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
ourchildrendie
Posty: 35
Rejestracja: 6 lata temu

#23

ourchildrendie 6 lata temu

Lazania i Folkfuck kultowe, uwielbiam. Ballady nieco mniej, ale też się bronią. Ostatni album znakomity.

Jakby ktoś się interesował, to tutaj dość obszerny wywiad z Famine przeprowadzony przez ekipę powiązaną z m8l8th: http://militant.zone/kpn2017/
Журавлі ніколи не повернуться сюди
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17531
Rejestracja: 7 lata temu

#24

yog 6 lata temu

Famine to jednak jebnięty jest nieco, jak go poczytać, ale cóż poradzić ;)

Nowy teledysk, co to miał premierę przed Asgardsrei (Hajasz pewno był, to może opowie, jak publice się podobało) - Le Dernier Putsch:



Kręcony zdaje się też na Ukrainie, bo tam się chyba Peste Noire połowicznie relokowało :P
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Lis
Moderator globalny
Posty: 1923
Rejestracja: 7 lata temu

#25

Lis 6 lata temu



Wyłącz dźwięk i znajdź różnice :D

Ps. W tej szarej bluzie z drakkarem zdaje się Krystian Vikernes kiedyś śmigał.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6278
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#26

Vexatus 6 lata temu

Nigdy ich jakoś specjalnie nie lubiłem - ten specyficzny klimat wyjątkowo mi nie odpowiada.
RottenLife pisze:
7 lata temu
Jeśli tak ma wyglądać biała Francja to znaczy, że Francji już nie ma.
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17531
Rejestracja: 7 lata temu

#27

yog 6 lata temu

LOL przecież to wideo to są oczywiste jaja
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4183
Rejestracja: 7 lata temu

#28

DiabelskiDom 6 lata temu

Ciekawe czy on jeszcze jest z tą przefajną laseczką z Amesoeurs?
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6278
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#29

Vexatus 6 lata temu

yog pisze:
6 lata temu
LOL przecież to wideo to są oczywiste jaja
Niech śmieszkuje dalej...
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17531
Rejestracja: 7 lata temu

#30

yog 6 lata temu

Życzę mu, żeby jak najdłużej śmieszkował, bo to jedna z najbardziej interesujących akutalnie działających blackowych kapel jak dla mnie (powiedzmy top 20). Z ogromną ochotą usłyszę nową płytę i ciekaw jestem, czym zaskoczą tym razem.

Teledyski znakomite - prześmieszne w tym całym redneckowaniu, idealne do chuligańskiego, dekadeckiego blacku, jakim para się KPN. A teraz jeszcze chłopcy chyba doszli do wniosku, że w sumie to są Słowianami, tylko się nie nauczyli jeszcze kucać. To jest właśnie zdegenerowana muza, a nie męczenie buły od Mgły.

@PanLisek teledysk prawie jak do Głuchej Nocy ;)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4183
Rejestracja: 7 lata temu

#31

DiabelskiDom 6 lata temu

A ten jak się tej Mgły uczepił :D
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5307
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#32

Hajasz 6 lata temu

yog pisze:
6 lata temu
Hajasz pewno był, to może opowie, jak publice się podobało) - Le Dernier Putsch:
Nie widziałem tego video bo ono miało premierę w kinie a nie w sali koncertowej a poza tym o tej porze kiedy je puszczali to jeszcze odsypiałem podróż. Poza tym co tam teledysk, goście z Peste Noire na żywo świetnie się dogadywali z chłopakami z Absurd i jeszcze tam jakimś ukraińskim syfem.

Wino się ostro lało (tak kurwa oni pili tylko wino) a w secie koncertowym zagrali... a jakże nawet przebój Absurd z debiutu.

Generalnie widać, że kolesie są w stylu naszego Tytusa czyli kiedy jest fun to jest fun, kiedy jest biznes to jest biznes.

Obejrzałem wideo no i zabawa na maxa. Całość nakręcona chyba w kilka godzin w całości na Ukrainie bo tanio jest i tyle.

Czego więcej trzeba. Mafia K1 Fry ma Pour Ceux a Peste Noire ma Ostatni Pucz.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17531
Rejestracja: 7 lata temu

#33

yog 6 lata temu

Czemu mi nikt nigdy nie powiedział, że na debiucie Peste Noire to lecą solówki jak z jakiego Pink Floyd prawie!? :P To miał być raw black metal!
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6092
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#34

Wędrowycz 6 lata temu

yog pisze:
6 lata temu
Czemu mi nikt nigdy nie powiedział, że na debiucie Peste Noire to lecą solówki jak z jakiego Pink Floyd prawie!? :P To miał być raw black metal!
Toś dopiero teraz sprawdził debiut PN? Moim zdaniem to najlepsze co nagrali. Niby raw/lo-fi i necro, a przy tym kurewsko melodyjny, ze zgrabnymi solówkami i wpadającymi w ucho motywami.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17531
Rejestracja: 7 lata temu

#35

yog 6 lata temu

No te solówy tam to rządzą totalnie w takim lo-fi właśnie. Ja się z KPN nie spieszę, bo mi się za bardzo ta kapela podoba i dosłownie oprócz debiutu słyszałem 2 ostatnie płyty tylko do tej pory (a debiut wczoraj po raz pierwszy) :P
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6092
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#36

Wędrowycz 6 lata temu

Wyczuwam, że zaraz wpadnie @DiabelskiDom, gdyż ponieważ poczuje się "triggered" z powodu tego, że dopiero sprawdziłeś debiut KPN :D a jeżeli dobrze pamiętam, to również i jego ulubiony album żabojadów.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4183
Rejestracja: 7 lata temu

#37

DiabelskiDom 6 lata temu

No witam :D

JAK TAK MOŻNA PANIE MAĆKU???????

A tak poważnie, to @Wędrowycz ma rację, debiut to moje ulubione Pestki ACZKOLWIEK ostatnimi czasy bardzo dużo słuchałem "L'ordure à l'état pur" i w sumie to doszedłem do wniosku, że te dwa albumy mogą konkurować ze sobą. Paradoksalnie, bo jeden jest najbardziej grim i necro spośród wszystkich pełniaków grupy a drugi jest najbardziej awangardowy i odjechany. A poziom mają praktycznie taki sam, czyli niebotycznie wysoki. Zresztą umówmy się, żaden poniżej pewnego poziomu nigdy nie zszedł. Polecam również "Ballady" bo to co tam się wyprawia to także cudo.

PS. "Dueil Angoisseus" z debiutu z tą recytacją na końcu po której wchodzi chórek śpiewający "Alleluja" sprawia, że gacie mam naznaczone ejakulatem. Prześwietna rzecz.
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6092
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#38

Wędrowycz 6 lata temu

DiabelskiDom pisze:
6 lata temu
No witam :D

JAK TAK MOŻNA PANIE MAĆKU???????

A tak poważnie, to @Wędrowycz ma rację, debiut to moje ulubione Pestki ACZKOLWIEK ostatnimi czasy bardzo dużo słuchałem "L'ordure à l'état pur" i w sumie to doszedłem do wniosku, że te dwa albumy mogą konkurować ze sobą. Paradoksalnie, bo jeden jest najbardziej grim i necro spośród wszystkich pełniaków grupy a drugi jest najbardziej awangardowy i odjechany. A poziom mają praktycznie taki sam, czyli niebotycznie wysoki. Zresztą umówmy się, żaden poniżej pewnego poziomu nigdy nie zszedł. Polecam również "Ballady" bo to co tam się wyprawia to także cudo.

PS. "Dueil Angoisseus" z debiutu z tą recytacją na końcu po której wchodzi chórek śpiewający "Alleluja" sprawia, że gacie mam naznaczone ejakulatem. Prześwietna rzecz.
Debiut u mnie dalej najlepszy, pozostałe również trzymają wysoki poziom. Nie słyszałem tylko "Peste Noire", więc ten będę musiał nadrobić. Obecnie u mnie wygląda to tak:

La sanie des siècles > Ballade cuntre lo Anemi francor = L'ordure à L'état pur > Folkfuck Folie = La Chaise-Dyable

"Dueil..." zajebisty kawałek, ten fragment z chórkiem dojebany :D
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17531
Rejestracja: 7 lata temu

#39

yog 6 lata temu

Peste Noire dobrze wyjebana jest płytka, zachęcam i polecam.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4183
Rejestracja: 7 lata temu

#40

DiabelskiDom 6 lata temu

Aha, ja jeszcze tak dorzucę, że szkoda, że Famine już się nie buja z Audrey, bo to oznacza, że już nie będzie takich fajnych smaczków w postaci jej zaśpiewów jak np w końcówce "J’Avais Reve du Nord" z "L'Ordure a l'état Pur". W ogóle ona taka fajniusia jest, zawsze mi się podobała ;)

Ogólnie sobie zapodałem powyższy materiał i myślę, że jeszcze trochę i zmienię zdanie w kwestii ulubionych Pestek ;)

"KUKURYKUUU!"
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
Astral
Fallen Angel Of Doom
Posty: 336
Rejestracja: 5 lata temu

#41

Astral 5 lata temu

Ten zespół od zawsze był syfem na kółkach - zresztą już to, że na Asgardsrei grają, wystarczy, by to łajno omijać. Z takiego pitolenia to Absurd w zupełności wystarczy, a właśnie: ten łysy pajac musiał zgwałcić kawałek Mourning Soul. Na płytach dno i metr mułu, pseudo black metal dla gospdyń wiejskich. Sraka na zawsze - aż się zastanawiam, jak Francja mogła wypuścić takie cuda jak Antaeus i takie łajno jak to Peste Gówno?
Awatar użytkownika
Belzebóbr
Tormentor
Posty: 1333
Rejestracja: 6 lata temu

#42

Belzebóbr 5 lata temu

Na kółkach od wózka sklepowego :D Taka obtłuszczona blackmetalowa pizdogangsterka, imagem i ideologicznie, muzycznie to nie dla mnie, bronią się, że próbują grać metal a nie rapują :D
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4645
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#43

TITELITURY 5 lata temu

Belzebóbr pisze:
5 lata temu
Na kółkach od wózka sklepowego :D Taka obtłuszczona blackmetalowa pizdogangsterka, imagem i ideologicznie, muzycznie to nie dla mnie, bronią się, że próbują grać metal a nie rapują :D
Jogi twierdzi, że stoi za tym jakaś autoironia, ale najwidoczniej jestem zbyt głupi żeby ją wyłapać. Może gdybym zgłębił, jak to się ładnie mówi, warstwę liryczną, to coś bym pojął, tymczasem jednak odbieram też ten zespół jako aryjskie knury naśladujące melorecytujących negroidów. I jak tak sobie teraz pomyślałem, to można klimatem porównać ten ostatni teledysk z tym, co popełnili kolesie z wrocławskiej "Omerty". Nazi hools, hehehe.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
Belzebóbr
Tormentor
Posty: 1333
Rejestracja: 6 lata temu

#44

Belzebóbr 5 lata temu

Jogiemu się marzy gangsterka, ale kończy się na kawce, fajkach i Peste Noire w głośnikach.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17531
Rejestracja: 7 lata temu

#45

yog 5 lata temu

Astral pisze:
5 lata temu
Ten zespół od zawsze był syfem na kółkach - zresztą już to, że na Asgardsrei grają, wystarczy, by to łajno omijać. Z takiego pitolenia to Absurd w zupełności wystarczy, a właśnie: ten łysy pajac musiał zgwałcić kawałek Mourning Soul. Na płytach dno i metr mułu, pseudo black metal dla gospdyń wiejskich. Sraka na zawsze - aż się zastanawiam, jak Francja mogła wypuścić takie cuda jak Antaeus i takie łajno jak to Peste Gówno?
Kolega chyba nigdy Peste Noire nie słyszał, jak ich do muzyki Absurd porównuje :) Debiut Peste Noire sztos jak 150, cała Skandynawia może pozazdrościć.

Nie wiem, jak można po obejrzeniu teledysku do Dans ma nuit uważać, że oni mogą być 100% na serio :P Przecież to ewidentnie przerysowane do granic możliwości redneckostwo :P
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5307
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#46

Hajasz 5 lata temu

Nie wiem czy debiut to taki sztos. Ot średnie granie ze sporą dozą męczenia były. Koncertowo nawet fajnie bo grają ten swój country metal na wesoło a ludki jak podpite to skaczą.

Jeżeli to prawda, że nowy album to akustyk to właśnie wydali na siebie wyrok.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4183
Rejestracja: 7 lata temu

#47

DiabelskiDom 5 lata temu

Zajebisty debiut zajebistym debiutem, ale ja to się bardziej zastanawiam jak można "L'ordure à l'état pur" nazywać "dnem i blackiem dla gospodyń"? Przecież to jak na tej płycie wszystko jest ze sobą połączone, jak zaaranżowane, jak w ogóle napisane, to każe szanować, nawet jeśli nie trafia w czyjeś gusta. Dojrzewająca płyta, jak francuskie winko :D
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17531
Rejestracja: 7 lata temu

#48

yog 5 lata temu

Może właśnie to bogate instrumentarium Peste Noire - z akordeonem włącznie - nie mieści się w męskich blackmetalowych normach? ;p
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5307
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#49

Hajasz 5 lata temu

DiabelskiDom pisze:
5 lata temu
Dojrzewająca płyta, jak francuskie winko :D
Akurat francuskie wina to jedne z najgorszych więc argument na nie dla tego zespołu.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6092
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#50

Wędrowycz 5 lata temu

Moim zdaniem hasłem klucz dla zrozumienia tego zespołu to groteska. Jak słusznie zauważył yogi mamy tu właśnie przerysowane redneckowstwo. Wieś tańczy i śpiewa w black metalowym akompaniamencie. Panowie dużo chleją, Famine zasuwa w dresach w trzy paski i żonobijkach itd. Jedna wielka patologia, ale przy tym wszystkim nie toczą beki z gatunku, tylko po prostu robią swoje w jego ramach. Jedni lubią czy wręcz uwielbiają, inni szydzą i nienawidzą. Prawidłowo zresztą ;) Ja lubię, choć z upływem lat rzadziej po nich sięgam niż kiedyś.
Odium Humani Generis

Wróć do „Black Metal”