Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#201

yog 5 lata temu

Eligor pisze:
5 lata temu
yog pisze:
5 lata temu
Moim zdaniem jak najbardziej jest w stanie - ten kawałek brzmi jak niemal wyjęty z debiutu, tylko z czystszą produkcją:
Kawałek dobry, aczkolwiek zbyt przebojowy w porównaniu do starych nagrań.

Oczywiście inspiracja najlepszymi momentami ze starych albumów jest eksponowana, bo inaczej nie byłoby to Peste Noire. Jednakże ja oceniam całokształt, a nie jeden utwór, jeżeli mam puszczać płytę dla wybiórczo 2-3 utworów to już wolę wrócić do klasyki, która jest bardziej konsystentna.

Obecny Peste Noire próbuje wszystkich zadowolić, nie odwraca się ostatecznie do starych fanów, jednak mam wrażenie, że bardziej się skłania ku amatorom muzycznych dziwadeł.
Zawsze się skłaniał - jak Peste Noire wydawało debiut to za pinkfloydowe solówki w black metalu można było skończyć pod gilotyną ;) Zresztą te płyty, ze wskazaniem na debiut i Balladę są tak przebojowe, jak tylko da radę być black metal.

Jeśli o konsystentność idzie, to nie jestem przekonany, żebym ten nowy album katował jak starocie, ale sam wspomniany kawałek Aux Armes już przekatowałem pewnie kilkadziesiąt razy, odpalając w wolnej chwilce i chyba jest to moim zdaniem najlepszy metalowy kawałek opublikowany w roku 2018, a przynajmniej w najściślejszej czołówce. Że reszta albumu mu nie dorównuje to mnie już specjalnie nie zaskoczyło.
Destroy their modern metal and bang your fucking head

Tagi:
Awatar użytkownika
Nebiros
Tormentor
Posty: 655
Rejestracja: 7 lata temu

#202

Nebiros 5 lata temu

Dla mnie nowsze Pestki sa tak samo slabe jak trawka. Stare za to bdb.
Belzebóbr pisze: a ja jak najbardziej słucham muzyki z tidala i spotifaja, o wiele lepsze to i poręczniejsze niż słuchanie z jakichś śmiesznych CDków. Przynajmniej można się do głośnika na bluetooth podłączyć
Lis
Moderator globalny
Posty: 1914
Rejestracja: 7 lata temu

#203

Lis 5 lata temu

Mocarz lepszy?
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#204

yog 4 lata temu

W ramach ciekawostki podam, że debiut Peste Noire na winylu został ze dwa dni temu wystawiony w okazyjnej jak na ebaya cenie 150 euro - niecałe 666 zeta (czyli okazyjnej ogólnie, bo na discogs płyta ma bana). W związku z tym, że ostatnio najtaniej go widziałem za 500 zł, a tak to lubią wystawiać Panegiryk za jakieś 1100 pln, to cena się zdawała kusząca. Nie dziwi zatem, że kupiec się już znalazł. Zapłacił może nieco mniej niż te 150 euro, bo sprzedający pozostawił zainteresowanym możliwość przedstawienia najlepszej oferty.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#205

yog 4 lata temu

Za kilka dni premierę ma winylowa wersja La Chaise-Dyable z rzekomo wspaniałym brzmieniem, przygotowanym specjalnie na potrzeby tegoż nośnika.

ObrazekObrazek
"La Chaise-Dyable" album, analogically remastered for the vinyl edition. The new sound is incredible: rawer, clearer and more organic than the CD version. Do not buy this vinyl if you don’t have good enough devices to put it on. For the sound fanatics only.

https://la6mesnie6herlequin6.bigcartel.com/

Przy okazji kupić można też Balladę.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Sacrum_Profanum
Master Of Reality
Posty: 291
Rejestracja: 5 lata temu
Lokalizacja: Kanalizacja

#206

Sacrum_Profanum 4 lata temu

O ja pierkurwadole! Wygląda tak kozacko, że mnie nie stać xD.

Wiadomo ile takie cacko?/A dobra widzę, w sumie myślałem że więcej ale i tak nie wezmę :p
卐 卐 卐 POPEŁNIJ SAMOBÓJSTWO - PRO BONO PUBLICO 卐 卐 卐 BLACK METAL TO KILOF
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#207

yog 4 lata temu

204 zł zdaje się wychodzi z przesyłką (sama płyta 30 euro). Chętnie bym kogoś do podzielenia kosztów znalazł. A może wezmę Balladę na czarnym, bo mam zieloną i pika z 5 razy na koniec (taka wada fabryczna)?
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#208

yog 3 lata temu

Może ktoś ma większe ode mnie ciśnienie na winyl La Chaise-Dyable, to jest ostatnich ileśtam sztuk pierwszego wydania dostępne w sklepie La Mesnie Harlequin nowym (bigcartel chyba zamknięty został na zawsze jakiś czas temu). W związku z tym, że to w większości pewnie kończyło na ebayu po 100+ euro, to Famine sprzedaje je za jedyne 50 euro (+15,50 euro przesyłki do Polski). Jako powód dla tejże ceny podaje chęć jebania spekulantów oraz zbieranie na reedycje kolejnych płyt (w tym rzekomo zupełnie inny press przedostatniego albumu).

https://shop.lamesnieherlequin.com/index.php

Ja to jednak podziękowałem, bo wychodzi za płytę 300 zł i jednak wolę kupić coś sprzed 30 lat za taką kasę niż ręcznie pisane pocztówki.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#209

yog 2 lata temu

Nowy album Peste Noire jest gotowy, a jego premiera nastąpi 1 września 2021, natomiast preorder wystartuje jeszcze w lipcu. Tak przynajmniej zapowiadał Famine w maju, poniżej:



Wyjdzie też akustyczny live na LP z Kijowa i jakieś merche.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#210

yog 2 lata temu

Nowe pestki już dostępne. La Retour des Pastoureaux:

https://shop.lamesnieherlequin.com/

Obrazek

Z przesyłką do Polski 230+ zeta. Jest też serek (240+ zeta):

Obrazek

Płytka jeśli się nie mylę nawiązuje do wydarzeń z 1320 znanych jako druga krucjata pasterzy, gdy to, jak to przy krucjatach:
https://en.wikipedia.org/wiki/Shepherds%27_Crusade_(1320) pisze:The Shepherds' Crusade of 1320 was a popular crusading movement in northern France. Initially aiming to help the Reconquista of Iberia, it failed to gain support from the church or nobility and instead murdered hundreds of Jews in France and Aragon.
Ewentualnie do jej pierwszej odsłony z 1251.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4126
Rejestracja: 7 lata temu

#211

DiabelskiDom 2 lata temu

Dobra, postanowiłem, że jak się pojawi znowu w sklepie ten cedek, to sobie go zamówię. Ale przede wszystkim nasuwa się pytanie, czy Ludovic jeszcze go wrzuci, czy już stwierdził, że znowu ciężko mu będzie pojechać z tej jego agro-farmy na pocztę i oleje sprzedaż. Czy może po prostu już wszystko poszło? :?
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#212

yog 2 lata temu

Jutro mają być znowu preordery, jak zapieje pierwszy kur pewnie, bo wczoraj to koło 12 już nic nie było.

A co do olewania i długiego nie-wysyłania to rzekomo miał być w pierdlu, czemu zaprzecza, a przynajmniej mówi, że nie jest (może i był, kto wie), co takie Hass Wegi wykorzystały sprzedając nielicencjonowany mercz. Albo może po prostu zachlał, kto wie.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4126
Rejestracja: 7 lata temu

#213

DiabelskiDom 2 lata temu

Jak tak, to będę wypatrywał. A skąd to info? Pisał gdzieś komuś o tym?

No zachlanie może być opcją. Bo on też gdzieś pamiętam mówił, że na pocztę ma daleko, że ciężko mu się czasem zebrać, że dojazdy z tego wypizdowa gdzie mieszka i dlatego tak w kratkę wrzuca do sklepu różne dobra.
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#214

yog 2 lata temu

Jak klikniesz w link do sklepu powyżej i wybierzesz język wrogów Francji to masz tam:

Obrazek

To samo było we wtorek wieczorem tylko, że czternastego kolejne, a teraz jest dzień przerwy (na chlanie i ćpanie zapewne).
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4126
Rejestracja: 7 lata temu

#215

DiabelskiDom 2 lata temu

Zamówione :)
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#216

yog 2 lata temu

To masz szczęście, że ktoś Ci powiedział, kiedy, co i jak.

Koniec preorderów, płyty będą jeszcze od 1 października razem z akustycznym winylem i bluzami, co można przeczytać poniżej.
End of the pre-orders.

All these pre-orders will be sent throughout September.

The new album is NOT sould out. It will be available again from the October 1, with the acoustic vinyl disc and the “Hooligan Black Metal” hoodie printed on much better quality sweat-shirts (not the usual shitty brands).
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4126
Rejestracja: 7 lata temu

#217

DiabelskiDom 2 lata temu

yog pisze:
2 lata temu
To masz szczęście, że ktoś Ci powiedział, kiedy, co i jak
Dobrze mieć takiego kochanego Admina <4
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4126
Rejestracja: 7 lata temu

#218

DiabelskiDom 2 lata temu

No to co? No to z okazji zamówienia nówki odświeżanko starszych materiałów. Dwa najlepsze i jeden najgorszy, który jednak mimo wszystko mi się podoba i lubię do niego wracać.

Obrazek
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#219

yog 2 lata temu

Nie widzę coś Ballady przeciw wrogom Francji.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4126
Rejestracja: 7 lata temu

#220

DiabelskiDom 2 lata temu

Ballada z pewnością wśród najlepszych materiałów, ale jednak to płytka z przerobioną Wolnością Wiodącą Lud na Barykady na okładce jest dla mnie najlepszym materiałem. Czasem do spółki z debiutem a czasem nie.

Zresztą tak naprawdę poza ścisłym topem najzajebistszych, najlepszych płyt Pestek to jest tylko Folkfuck Folie i Split.
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#221

yog 2 lata temu

La Chaise-Dyable też podjazdu nie ma do najlepszych.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4126
Rejestracja: 7 lata temu

#222

DiabelskiDom 2 lata temu

Nieprawda, zajebisty album. Tak samo w oderwaniu od reszty, jak i w kontekście modyfikacji samego grania. Famine po wykręconym, folkowo-skajowo-blackowo-awangardowym L'Ordure musiał dać upust chęci grania przede wszystkim metalu i wyszło to bardzo zgrabnie, fajnie, szczerze i bardzo dobrze. Motoryczny, metalowy album, który dopiero pod koniec skręca w pijackie, meliniarskie rejony.

Jak wyszedł, to też wydawał mi się gorszy, ale z albumami Peste Noire tak już jest, że potrzebują czasu, nieważne, czy to medieval black, czy folk, czy awangarda, czy industrial hip-hop.
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#223

yog 2 lata temu

To najnowsze dzieło KPN do odsłuchu jest w internetach od dziś:

Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4126
Rejestracja: 7 lata temu

#224

DiabelskiDom 2 lata temu

Ja się wstrzymam z odsłuchem, aż mi przyjdzie oryginał w pudełku po serku. Dziewiczy odsłuch bez internetów, tak.
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#225

yog 2 lata temu

Całkiem udane płyciwo wyszło, reprezentowanym gatunkiem jest tu Peste Noire, więc taśma się gubi, bekają i wyje białogłowa.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
hellpanzer
Master Of Reality
Posty: 206
Rejestracja: 3 lata temu

#226

hellpanzer 2 lata temu

Już 3 razy poleciało. Fajna, jak dla mnie dość lekka, płyta. W przeciwienstwie do poprzednich wydawnictw siadło od razu. Jedyne czego mi brakuje względem poprzedniczek to wokale Audrey. Ta nowa babeczka nie ma takiego kojącego głosu :)
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4126
Rejestracja: 7 lata temu

#227

DiabelskiDom 2 lata temu

Raczej średnio było prosić swoją byłą o wokale ;)
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#228

yog 2 lata temu

hellpanzer pisze:
2 lata temu
Ta nowa babeczka nie ma takiego kojącego głosu :)
Ale ta przyśpiewka na koniec i tak zajebiście zamyka album, który to mi już 5 razy przeleciał do tej pory.

Co do wcześniejszego wątku rzekomego aresztu, to na MA coś takiego jest:
On May 25th, 2021, Famine was found guilty of the July 2018 assault of a man inside a bar. He received a six months suspended prison sentence, which will be effective for 5 years, plus a fine of 3000 euros pending further adjustment for the victim's expenses.
Czyli jak rozumiem przez 5 lat zawiasy z ewentualnością pół roku w pierdlu za kolejne wyskoki za tę napaść dostał.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
kyu
Master Of Reality
Posty: 258
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: bory tucholskie

#229

kyu 2 lata temu

Peste Noire, Celeste i Birds in Row = Święta Trójca Cięższego Brzmienia Francji.

Chłopaki z Gojiry mogą ich co najwyżej wozić na rowerowym siodełku, żeby obniżyć ślad węglowy w amazonii.

Nowa płyta się kręci i kręci.
Awatar użytkownika
brzask
Tormentor
Posty: 1653
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Kalisz

#230

brzask 2 lata temu

Od kilku dni na you tube jest dostępny dwu częściowy wywiad z tym popaprańcem :D

Są angielskie napisy
There's something growing in the trees_______Through time war prevails
I think it's a different me
__________________Thoughts fears cast aside
______________________________________Face the consequence alone
______________________________________With honour - valour - pride
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#231

yog 2 lata temu

Gdyby ktoś szukał, to ja znalazłem:




albo bezpośredni download:

https://wetransfer.com/downloads/18d11a ... 943/7c969d
https://wetransfer.com/downloads/e99926 ... 342/ee5c63
Are you NS? Is Peste Noire NS?

I'd say I'm 80% NS and 20% punk.
;)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#232

yog 2 lata temu

Biedaczyna się nie wyrabia z wysyłkami i druga fala zamówień została przesunięta z dziś na 10 października. Szkoda, bo bym już sobie zaklepał, a tak to albo się pieniądze wyda do tego czasu albo ukradkiem wykupią.
1st October

Despite being in work seven days on seven and 11 hours by day during September, I have lagged behind the first pre-orders of July. All these pre-orders were supposed to be sent throughout September but some packages remain to do.

The second wave of orders is postponed to October 10.
Info było o 8, więc ranny z niego ptaszek, gdyby ktoś się zastanawiał, odnośnie planów wysypiania się w przyszłą niedzielę.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
brzask
Tormentor
Posty: 1653
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Kalisz

#233

brzask 2 lata temu

nie jestem jakimś wielkim fanem ale ten - świetny - biało-czarny cd łyknąłbym chętnie. Raczej marne szanse co?

Mowa o "La Sanie .."
There's something growing in the trees_______Through time war prevails
I think it's a different me
__________________Thoughts fears cast aside
______________________________________Face the consequence alone
______________________________________With honour - valour - pride
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6136
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#234

Vexatus 2 lata temu

yog pisze:
2 lata temu
Info było o 8, więc ranny z niego ptaszek, gdyby ktoś się zastanawiał, odnośnie planów wysypiania się w przyszłą niedzielę.
A jak nazwiesz kogoś kto wstaje o 4:45, żeby zdążyć na 6:00 do pracy? :)
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#235

yog 2 lata temu

Piekarzem!
brzask pisze: nie jestem jakimś wielkim fanem ale ten - świetny - biało-czarny cd łyknąłbym chętnie. Raczej marne szanse co?

Mowa o "La Sanie .."
Nie wiem jak cd, winyl to z 500-1000, najtaniej widziałem za 350.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6136
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#236

Vexatus 2 lata temu

yog pisze:
2 lata temu
Piekarzem!
Piekarze co do zasady pracują późnym wieczorem i w nocy. O 4:45 to już dawno po zmianie jest. :)
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#237

yog 2 lata temu

DiabelskiDom pisze:
2 lata temu
Ale pewnie i tak zaraz będzie kosztowało 50 euro, o ile już nie kosztuje (oczywiście nie mam zamiaru sprzedawać).
Na pewno więcej kosztuje to cd, skoro to u niego 40 euro. Dziś od 7 rano gdzieś co godzinę sprawdzałem czy już są znowu dostępne te płyty a i tak przegapiłem, cd przez dosłownie chwilę widziałem, winyle i bluza sold out (35 euro album i 25 euro za tę 4-utworową epkę). Jeszcze mi net padł i musiałem z danych w komórce sprawdzić w tym czasie akurat jak już się pojawiło.

Jedno trzeba przyznać, Peste Noire ma najgorszą formę dystrybucji jaka istnieje.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
brzask
Tormentor
Posty: 1653
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Kalisz

#238

brzask 2 lata temu

Dobre są takie akcje. Podobnie było np z Urfaust i "Teufelsgeist" gdy można było kupić album wraz z buteleczką ginu z ich logo... Cały nakład poszedł w kilka minut a do tego strona się zawiesiła.
Ostatnio zmieniony 10 paź 2021, 20:54 przez brzask, łącznie zmieniany 1 raz.
There's something growing in the trees_______Through time war prevails
I think it's a different me
__________________Thoughts fears cast aside
______________________________________Face the consequence alone
______________________________________With honour - valour - pride
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#239

Hajasz 2 lata temu

brzask pisze:
2 lata temu
Dobre są takie akcje.
Co ty pierdolisz. Jara cię to, że są wrzucane takie nakłady na jakieś chujowe strony, gdzie cwaniaki wykupują całe nakłady a potem na eBayu czy discogs opierdalają za trzykrotność ceny i potem taki fan, który chciałby to mieć ma dylemat z kupnem.

Ironią jest to, że w dokumencie na YT ten sam Famine żali się, że jego płyty tyle kosztują. Kurwa żałosne.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#240

yog 2 lata temu

No nie dziwne, że kosztują na rynku wtórnym po 500 zeta, biorąc pod uwagę, że na pierwotnym lp + ep to wydatek rzędu 400 zł i chuj wie ile godzin poświęconych na odświeżanie stronki bo wstawia po 50 sztuk pewnie. A ta epka z akustycznym live z Kijowa ze 2-3 dni temu się pojawiła na ebayu w licytacji od 250 zł, a dopiero od dziś można było ją zakupić w sklepie.

Co do Urfausta to do ginu się na szczęście zraziłem w młodym wieku pijąc Lubuski, więc parcia nie było, mam tej płyty limit na białym i to mi w zupełności wystarczy, też śliczne.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3967
Rejestracja: 7 lata temu

#241

Pioniere 2 lata temu

Według mnie takie akcje to kpina z fanów i najgorsze, co może czekać fana, no może poza zupełnym rozpadem kapeli, której tak fanuje. Wydałby od razu z 1000-2000 płyt i puścił po normalnej cenie, a nie tłoczy małe nakłady (50 szt.), których koszty produkcji nie potrafią się zwrócić bez podbijania ceny na starcie do niebotycznych kwot, nie mówiąc już o rynku wtórnym. W wypadku bm-u jest to wręcz zwykłym cwaniactwem i pozerstwem, od którego cały ten tru nurt tak usilnie stronił przez lata.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#242

yog 2 lata temu

On nie tłoczy takich nakładów, tylko wrzuca po tyle sztuk do sklepu i jak wyśle je to znowu wstawia nie wiadomo kiedy i tak do zajebania w kotka i myszkę zabawa. Już sto razy wolę 2 minutowe akcje jak z Black Magick SS czy GoatowaRex, przynajmniej wiadomo kiedy dokładnie ma być.

Edit: No może z BMSS nie tak dokładnie wiadomo kiedy, ale przynajmniej cały nakład na raz wrzucają, a nie taka absurdalna reglamentacja.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3967
Rejestracja: 7 lata temu

#243

Pioniere 2 lata temu

Analogia jest taka sama. Tak, czy siak, po takich akcjach traci w oczach fana i to wiele, a ci starsi pamiętają, jak sam rozsyłał taśmy z dopiskiem, by nie przepłacać - pay no more then 5 $ lub 3 $, gdy podsyłałeś własną taśmę.
Awatar użytkownika
brzask
Tormentor
Posty: 1653
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Kalisz

#244

brzask 2 lata temu

Hajasz pisze:
2 lata temu
brzask pisze:
2 lata temu
Dobre są takie akcje.
Co ty pierdolisz. Jara cię to, że są wrzucane takie nakłady na jakieś chujowe strony, gdzie cwaniaki wykupują całe nakłady a potem na eBayu czy discogs opierdalają za trzykrotność ceny i potem taki fan, który chciałby to mieć ma dylemat z kupnem.

Ironią jest to, że w dokumencie na YT ten sam Famine żali się, że jego płyty tyle kosztują. Kurwa żałosne.
Oczywiście, że żałosne
,,Dobre" mialo zabrzmieć ironicznie
There's something growing in the trees_______Through time war prevails
I think it's a different me
__________________Thoughts fears cast aside
______________________________________Face the consequence alone
______________________________________With honour - valour - pride
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#245

yog 2 lata temu

I zabrzmiało.

No, mnie wkurwił, a jak szedłem wczoraj spać to sobie nuciłem nutki z nowej płytki.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3967
Rejestracja: 7 lata temu

#246

Pioniere 2 lata temu

I o tym mówię, jest 50 szczęśliwców, co słono przepłacili za muzę, ale ją mają i całe rzesze wkurwionych — tych, którym się nie udało i przepłacą jeszcze kilkukrotnie jej wartość w przyszłości, gdy im się uda wreszcie skądś nabyć. A co do cen — niegdyś "ta sama" muza, z tym że lepsza, wraz z ksero okładki oraz pocztą kosztowała 3 $, dziś kosztuje 20 razy więcej na starcie, a potem to już 40 i więcej razy tyle, co niegdyś by za nią wziął.
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#247

Hajasz 2 lata temu

Biorą pod uwagę, że te całe Peste Noire na szczęście mnie nie jara tak abym musiał kupować ich płyty ale wszedłem sobie dla ciekawości na Discogs a tam poza debiutanckim albumem reszta zablokowana do sprzedaży i tym samym to kolejny powód aby jakiś cwaniak co kupił kilka sztuk ojebał je na ebayu z konkretną przebitką.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
brzask
Tormentor
Posty: 1653
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Kalisz

#248

brzask 2 lata temu

Hajasz pisze:
2 lata temu
jakiś cwaniak co kupił kilka sztuk ojebał je na ebayu z konkretną przebitką.
a najsmutniejsze w tym wszystkim jest to, że takim procederem wykupywania płyt i windowania później chorych cen nie zajmują się tylko prywatne osoby ale i niektóre wytwórnie ...

Jakiś miesiąc temu, po długich bezskutecznych poszukiwaniach w innych miejscach wcześniej, zakupiłem na Discogs płytę Csejthe "La Mort..." od niemieckiej Northern Silence. Płyta nie wydana u nich tylko w jakiejś chińskiej wytwórni...więc gnojki typowo na handel tu się nastawiły.

Już wtedy cena była nie mała ale no cóż, wziąłem. Jak tylko klepnąłem zamówienie, w tym samym dniu wrzucili znów tą samą (nową płytę) za jeszcze większą kasę. Nóż się kurwa w kieszeni otwiera. Robi to wytwórnia firmująca bm..
There's something growing in the trees_______Through time war prevails
I think it's a different me
__________________Thoughts fears cast aside
______________________________________Face the consequence alone
______________________________________With honour - valour - pride
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#249

Hajasz 2 lata temu

brzask pisze:
2 lata temu
Robi to wytwórnia firmująca bm..
Jak na ironię kiedy black metal powstawał nie był nastawiony na komercję i takie akcje. Teraz kiedy ten prawdziwy zdechł 20 lat temu powstałe kolejne wątpliwej jakości zespoliki poszły po rozum do głowy i łoją ile wlezie black metalowców na fizycznych nośnikach siorpiąc pod nosem, że ten zły internet. No ale wiadomo, że black metalowcy rozumem nie grzeszą więc jak nie zespoły to wytwórnie dymają ich ile wlezie.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#250

yog 2 lata temu

Na jednej płycie Blasphemy i merchu z nią związanym to nawet jedną z największych dziś wytwórni w ekstremalnym metalu zbudowano ;)

Co do Northern Silence, to oni tam mają second hand i działają jak komis też. Nie wiem, jak w przypadku tej konkretnej płyty, bo wydanie dość nowe, z 2018. Mają trochę fajnych płyt niedostępnych od dawna nigdzie indziej, a jak tego Csjethe limit 200 z Chin no to niezły rar ;) Ja tam nic nie mam do takiego second handowania, o tym konkretnym przypadku się stanowczo nie wypowiem, bo nie wiem jaka cena była za to wydawnictwo. No, a tak ogólnie, to pewnie śpiewka ta sama, co u Peste Noire by była, że srebrniki na przyszłe projekty etc.
Destroy their modern metal and bang your fucking head

Wróć do „Black Metal”