Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6054
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

Legacy Of Blood

#1

Wędrowycz 7 lata temu

Obrazek Wspierając lokalny patriotyzm zakładam temat o tej warszawskiej formacji, która już nie istnieje. Założona w 2000 r. kapela dorobiła się dość dobrego statusu w podziemiu. Choć nie jest to żadna górna półka, wiadomo, to i tak bardzo lubię to łojenie, w szczególności na ostatnich albumach. Akurat w tym momencie leci sobie "Murder Hymn" w ramach odświeżania mojej kolekcji płyt, więc pomyślałem że parę słów napiszę. Założyciel kapeli - Arch zmarł śmiercią nagłą w 2009 r. (o ile mnie pamięć nie myli jakieś komplikacje z sercem). Przez kapelę przewinęło się moich dwóch znajomków, ale i np. Paimon z Thunderbolt. Zawsze podobała mi się w tej kapeli bezkompromisowość. Nienawiść, śmierć ludzkości, satanizm i niepoprawność polityczna to fundamenty Legacy Of Blood. Muzycznie również jest dość zróżnicowanie, od zblastowanych wpierdoli, przez zwolnione bardziej death metalowe młócki, aż po dość klimatyczne i zawierające klawisze w rozsądnych ilościach pasaże.

Przez 10 lat istnienia kapela nagrała 3 pełniaki, 5 splitów, 2 epki i 1 demo (tak naprawdę zarejestrowany koncert wydany w ścisłym limicie).

Dyskografia:
2001 - In the Name of Black Gammadion [split]
2002 - Symbols of Forefathers / In Blacksmith of Hate [split]

2003 - The Fall
2005 - Infernal Cult of Blood [EP]
2006 - Divine Proclamation [EP]
2007 - Traitors / Only Poisonous Hatred [split]
2008 - Noc Walpurgii [demo]

2008 - Murder Hymn
2010 - Leichengott / Legacy of Blood [split]
2010 - Tyran horroru ciał
2010 - Selbstmord / Legacy of Blood [split]
2011 - Act of World Devastation [kompilacja]


Skład:
Arkhon - Bass Penance, ex-Meghorash
Doom - Drums ex-Beliar (live)
J - Guitars, Bass ex-Devil's Island, ex-Necator
B. - Vocals Devil's Island, Necator, Ursus

Byli muzycy:
► Pokaż
Thor - Drums Hell Patrol, ex-Hateera, ex-Neuronia, ex-War-saw, ex-Relikt
Dechristianizer - Guitars ex-Necator
BLN - Guitars
Arch - Guitars, Bass (R.I.P. 2009) ex-Forgotten Past, ex-Hammer of Hate, ex-Goetia
Paimon - Vocals Dead to This World, Tortorum, Gorgoroth (live), ex-Thunderbolt, ex-Darkstorm, ex-Aeternus (live), ex-Veles, ex-Swastyka
Tank - Vocals ex-Sunwheel (live)
MA: https://www.metal-archives.com/bands/Le ... lood/15215
Odium Humani Generis

Tagi:
Nosferatu
Posty: 23
Rejestracja: 6 lata temu

#2

Nosferatu 6 lata temu

Osobiście lubię ich granie. Fajnie, że też mam okazję sobie "skakać" po ich albumach odmiennych stylistycznie. Z takiego melodyjnego i klimatycznego The Fall na np. Tyrana... "piękny kościół był, taki nasz kochany.. wczoraj była taka cudna uroczystość a dziś już go nie ma ;)" Szkoda, że Lisa już nie ma może by coś jeszcze ciekawego powstało.
Onufry
Posty: 26
Rejestracja: 6 lata temu

#3

Onufry 6 lata temu

The Fall absolutnie świetne, reszta jakoś do mnie nigdy nie trafiała.
Molotow 666
Tormentor
Posty: 983
Rejestracja: 6 lata temu

#4

Molotow 666 6 lata temu

Warszawiaków znam jedynie z jednego materiału.... split z Leichengott! Nader często odpalam tego MCD. Rewelka!
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#5

yog 6 lata temu

Zupełnie się kurwa nie spodziewałem, że ci srodzy wyznawcy starożytnych praw krwi napierdalają klawiszowany romantyczny blaczurek :D Spodziewałem się jakiegoś szlaga w ryj pokroju Thunderbolt, a to jest bardziej ulotna muzyczka, niż ekstazy od My Infinite Kingdom :D

Nie wiem jeszcze, czym się później parali, skoro tytułowali albumy Murder Hymn (może lubili Gehennę?), ale debiutancki The Fall to maksymalnie przystępny black z melodyjkami pod Dissection. Ciut nie jakby dama z Hefeystosa tu śpiewać miała zacząć o Magicznych strumieniach ;) Co by nie było - kompozycyjnie zaskakująco złożona i udana płytka.

Edit: Okazuje się oczywiście, że Murder Hymn to zmiana klimatu o 180 stopni wobec pierwszego albumu i nakurw na blastach na modłę marduczaną - takie modlitwy na polu bitwy.

Edit 2: Z kolei trzeci, Tyran Horroru Ciał jeszcze ze 2 razy szybszy ;)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4126
Rejestracja: 7 lata temu

#6

DiabelskiDom 6 lata temu

A split z Selbstmord to już totalny chaos, zagłada i śmierć. Romantyków na tym materiale nabijają na swastyki :D
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6054
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#7

Wędrowycz 6 lata temu

"The Fall" to słabizna, najlepsze materiały i zarazem te które mam na półce to "Murder Hymn" splity z Leichengott i Selbstmord, a także właśnie "Tyran Horroru Ciał". Zdecydowanie wolę ten zespół w wydaniu bezpośrednim i agresywnym.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#8

yog 5 lata temu

Wędrowycz pisze:
7 lata temu
Założyciel kapeli - Arch zmarł śmiercią nagłą w 2009 r. (o ile mnie pamięć nie myli jakieś komplikacje z sercem).
Kurde no słyszałem, że podobno rano do sklepu wychodził po bułki dosłownie, ledwie co mu się córka urodziła, padł nagle i nigdy nie wstał. Przejebana sytuacja na max :/

Samo granie Legacy of Blood może nic wybitnego, ale jak pisałem wcześniej - wypada docenić pomysłowość (i poniekąd odwagę) na debiutanckim The Fall. Szczególnie na chyba ciut skostniałej wtedy scenie blackowej naszego kraju, a i te późniejsze - już obficie blastowane dokonania - nie męczą, co w przypadku tego typu grania zdarza się nierzadko.

Szkoda projektu generalnie, jak i tak zwyczajnie po ludzku smutno.
Destroy their modern metal and bang your fucking head

Wróć do „Black Metal”