Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 4689
Rejestracja: 5 lata temu
Lokalizacja: Opole

Infernal Execrator

Hajasz 4 lata temu

Obrazek

Obrazek

Dzisiaj dotarła przesyłka z zakupami z Singapuru a w środku gratis w postaci nowej płyty Infernal Execrator. Rzut oka na okładkę i o ja pierdolę znowu black metal ale zanim posłuchałem poczytałem trochę o gościach i za dobrze to nie wyglądało bo wszędzie pośród inspiracji takich jak Impiety, Angel Corpse widniał Marduk sic. No nic pierwsza próba no i jest prawdziwy czysty black metal bez zbędnego pierdolenia i kurwa nie słyszę Marduk ale soczysty pozbawiony kolorowych pierdolników black. Wokalista solidnie drze japę bez oszczędzania, baterie dorównują gitarą i pędzą ze stalowym świstem.

No kurwa na tej płycie jest więcej pierdolonej zimy i chłodu niż na ostatnim Immortal i powiem więcej, ta płyta kasuje nowe dzieło Norwegów z brutalną siłą. Singapurczycy jadą taki black metal jak Sarcofago tylko ze współczesnym czystym brzmieniem, które absolutnie nie niszczy nastroju. Całą muzykę elegancko słuchać i od razu ma się obraz, że to nie jacyś kelnerzy tylko rasowy zespół. Black metal jest martwy lecz jak słychać od czasu do czasu, ktoś potrafi przypomnieć jak to się grało w latach świetności. Miła niespodzianka.

Skład:
Kommando Antichristo - Bass Imperial Tyrants, ex-Istidraj
Christslaughter - Drums
Halphas D. Nihilist - Guitars
Lord Ashir - Vocals, Guitars (2005-present) Imperial Tyrants, ex-Istidraj, ex-Kraton
▼ Byli muzycy
Drakon - Bass ex-Balberith, ex-Imperial Tyrants
Zaalgoroth - Guitars Purbawisesa, ex-Nechbeyth
Belial Hatehammer - Drums (2005-2006) ex-Zushakon
Afreet - Guitars (2005-?)
Shairan - Guitars (2012-?)
Dyskografia:
2005 - Thy Demonization Conquers [demo]
2008 - Antichrist Execration [EP]
2008 - Amalgamation of Imperial Demonization [split]
2010 - MCBL Heathen Blood Cult [split]
2012 - Mastema Hedonistic Terroritual 666 [kompilacja]
2012 - Impetuous Infernal Terror [split]
2013 - Conglomeration Goatcult Profanextermination [EP]
2014 - Ad Infinitum Satanic Adherent
2016 - Dusthall Desecrators (Live Penang 2015) [split]
2016 - Europe Desecration Tour MMXVI [live]
2018 - Obsolete Ordinance
MA: https://www.metal-archives.com/bands/In ... ator/61421
BC: https://apocalypticempire.bandcamp.com/music
BC: https://pulverised.bandcamp.com/music
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 4746
Rejestracja: 5 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej

Vexatus 4 lata temu

Bardzo dobry album wysmażyli Singapurczycy - prosty, konkretny strzał z masą fajnych chwytliwych riffów. Tylko brzmienie mogli trochę bardziej surowe i brudne spreparować.
Hajasz pisze:
4 lata temu
No nic pierwsza próba no i jest prawdziwy czysty black metal bez zbędnego pierdolenia i kurwa nie słyszę Marduk ale soczysty pozbawiony kolorowych pierdolników black.
Wniosek z tego taki, że podoba Ci się muzyka Marduk pod warunkiem, że nie gra jej Marduk... Przecież co drugi riff z tej płyty z powodzeniem mógłby się znaleźć na płycie Szwedów. :)
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 4689
Rejestracja: 5 lata temu
Lokalizacja: Opole

Hajasz 4 lata temu

Vexatus pisze:
4 lata temu
Wniosek z tego taki, że podoba Ci się muzyka Marduk pod warunkiem, że nie gra jej Marduk... Przecież co drugi riff z tej płyty z powodzeniem mógłby się znaleźć na płycie Szwedów. :)
Wniosek z tego taki, że ja tam nie słyszę rffów Marduk i kropka. Takie riffy to trzeba umieć konkretnie zaprezentować czego niestety ale Szwedzi nigdy nie potrafili. Gdybym miał się zastanawiać które zespoły grają riffy Marduk to pewnie na liście znaleźliby się tacy artyści jak Lady Pank czy Nirvana ale nawet i oni gnoją Marduka po całości. No ale jebać Szwedów bo to temat o Infernal Execration, którego najnowszy album okazał się miłą niespodzianką w kategorii zdychającego black metalu.
Vexatus pisze: Tylko brzmienie mogli trochę bardziej surowe i brudne spreparować.
Myślałem podobnie ale uważam, że fajnie, że zdecydowali się na te porządne brzmienie bo nie muszą nic ukrywać ani się czegokolwiek wstydzić bo po prostu potrafią świetnie grać. Czasy pierdzącego brzmienia i braku umiejętności w posługiwaniu się instrumentami minęły bezpowrotnie.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Metalized
Tormentor
Posty: 414
Rejestracja: 4 lata temu

Metalized 4 lata temu

Ostatniej płyty nie słyszałem, ale jak sie szlaki mego portfela skrzyżują z w/w krążkiem dołączy do reszty. Cenię sobie ekipę, na żywo nawet zaliczyłem ( w zbrodniczej Wrześni zresztą) Dobra łomotanka, taka jak lubię.
Awatar użytkownika
Marduk666
Tormentor
Posty: 1031
Rejestracja: 5 lata temu
Lokalizacja: Jarosław

Marduk666 4 lata temu

Oooo! Bardzo fajny Infernal War Terrorfront 2. Nie wiem co Wy chcecie od tego brzmienia, piasek i siarka są obecne, a jednocześnie wyraźne wszystko.
Awatar użytkownika
Czit
Moderator globalny
Posty: 1114
Rejestracja: 6 lata temu

Czit 4 lata temu

Zajebiste granie - takie jakie lubię. Brzmienie super - akurat. Ani nie jest to produkcja jak Dimmu Borgir, bo jest całkiem surowe i naturalne, ale jak Hajasz pisze czytelne i selektywne jeśli chodzi o instrumenty i nie ma tu mowy o jakiejś ściemie. Spreparowane brudne brzmienie to taka sama chujnia jak przelukrowane.
yog pisze:
3 lata temu
Uważanie Seasons in the Abyss za lepszą od South of Heaven istotnie nie da się wytłumaczyć inaczej, niż kindermetalstwem ;)
Awatar użytkownika
Belzebóbr
Tormentor
Posty: 1300
Rejestracja: 5 lata temu

Belzebóbr 3 lata temu

Właśnie sobie słucham ten zeszłoroczny album, zajebista rzecz. Może obejrzę sobie na żywo za miesiąc, tylko żeby brzmienie nie było skurwione w lokalu, bo będzie krew z uszu przy takim graniu.

Wróć do „Black Metal”