"Si Monumentum Requires, Circumspice"
Awatar użytkownika
pit
Tormentor

Re:

Post pit » miesiąc temu

Vortex pisze:
miesiąc temu
Obrazek
Przyznam się, że na tym albumie najbardziej podobają mi się umiejętnie powciskane sola, "sola", licki i cage'owskie wrzutki. Pozwalają zachować uwagę słuchacza jednocześnie nie wytrącając transowości.
It's not my goddamn planet. Understand, monkeyboy? - John Bigbooté

Tagi:
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

Post yog » miesiąc temu

Wczoraj sobie słuchałem i o ile płyta zacna, to przypierdolić się mogę i tak do dwóch kwestii - ten rock&rollowy para-kowbojski riff w Sybelius już ciutkę przesłodzony i pod koniec się niedobrze robi, zaś Mahagma jest utworem Summoning ze Stronghold.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
pit
Tormentor

Post pit » miesiąc temu

Jak tak, to "Nebeleste" jest Voivod, a "Cosma Procyiris" VBE.
It's not my goddamn planet. Understand, monkeyboy? - John Bigbooté
Awatar użytkownika
Astral
Master Of Reality

Post Astral » miesiąc temu

Bardzo fajna płyta będąca solidnym odświeżeniem formuły. Taka lżejsza wersja Memorii Vetus 2, która zamiast silić się na jakąś wydumaną awangardę, płynie sobie swoim nurtem - choć niekiedy to granie ocierało się nawet o echa Hawkwind! Dla mnie ta płyta to definicja atmosferycznego black metalu - ta atmosfera potęgowana przez przestrzeń, jaką epatują utwory...
Awatar użytkownika
kurz
Master Of Reality

Post kurz » miesiąc temu

Zupełnie mnie nie porwała ta płyta. Męczenie buły, smęty, zawodzenia. Bez jaj, bez psychodelii, z całą masą nudy i rozczarowania.
Deathhammer

Post Deathhammer » miesiąc temu

No kto oczekiwał ciężkich grzybów po tej płycie(a można było oczekiwać po przesłankach - tytuł, okładka etc.) to nie dziwię się, że rozczarowany. Mnie ten lekki BaN robi dobrze, świetnie płynie ta płyta.
Awatar użytkownika
Nekroskop

Post Nekroskop » 4 tyg. temu

"Haallucinählia" ma zajebisty riff.
Awatar użytkownika
Belzebóbr
Tormentor

Post Belzebóbr » 4 tyg. temu

No nie tego się spodziewałem, ale fajnie się przy tym zasypia i roją się we łbie jakieś głupoty.
Nebiros pisze:Powiedzmy, że staram się dbać o siłę i ogólną formę/wygląd. W pewnym sensie również muszę to robić, ale taki tryb bitych czterech treningów siłowych w tygodniu wszedł mi w nawyk i czerpię z ćwiczenia ogromną przyjemność.
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny

Post Pioniere » 4 tyg. temu

Z nowej nadal ani nuty nie słyszałem, ale dziś poleciała kilka razy pod rząd pierwsza Memoria ..., która chyba jednak zostanie moją ulubioną ich płytą.

Wróć do „Black Metal”