Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 4689
Rejestracja: 5 lata temu
Lokalizacja: Opole

Horns

Hajasz 4 lata temu

Obrazek

Obrazek

Zielonogórski Horns to młody zespół na rodzimej scenie. Istnieją od 2014 roku i mogą się pochwalić EP'ką z 2015 i debiutanckim albumem Czerń, który ukazał się w tym roku. Muzycznie chłopaki jadą bardzo blisko Thy Worshiper mimo, że twierdzą iż mają inne inspiracje. Muzycznie to black metal z pogańskimi klimatami. Teksty w rodzimym języku i wokal mocno zajeżdżający pod wczesny Thy Worshiper. Debiutancki album nie jest czymś szczególnym gdyż słychać jeszcze, że parę rzeczy jest do poprawienia zwłaszcza w warstwie wokalnej ale nawet da się go posłuchać bez odruchu wymiotnego.

Sprawdźcie i oceńcie sami.

Skład:
Hesgal - Bass, Vocals Nocturnal Werewolf, Nyja
M. - Drums Atonement, Mystherium, Goatlord, Industrium, ex-Ebola, ex-Graveland, ex-Lord Wind, ex-Moontower, ex-Warfist, ex-O.M.E.N.
N. - Guitars Arkona, Taran, Zło, Warfist (live), Witchmaster (live), ex-Vomigod
Z. - Guitars Mystherium, ex-Graveland
▼ Byli muzycy
M. - Bass Deathstorm, Ethelyn, Kira, ex-Nemrod, ex-Empire of the Soil
M. - Vocals ex-Carpe Noctem, ex-Hell Eternal, ex-Strandhogg (live), ex-TSMED, ex-Tenebrosus
Dyskografia:
2015 - Czarcie żebro [EP]
2018 - Czerń
2021 - Śmierć nie jest granicąMA: https://www.metal-archives.com/bands/Horns/3540397298
BC: https://hornshorde.bandcamp.com/music
GRINDCORE FOR LIFE

Tagi:
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2590
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

Vortex 4 lata temu

Wpadł mi w łapy ten ostatni materiał jakiś czas temu i muszę się tutaj zgodzić z @Hajasz, że to na pewno nic szczególnego i podczas odsłuchu zastanawiałem się, na ile ich muzyka sprawia mi radości. Przy drugim podejściu stwierdziłem, że może być, ale nie znalazłem na płycie "Czerń" nic wyróżniającego się, aczkolwiek słucha się jej dość przyjemnie. Z racji tego że są jeszcze młodzi pozostaje nadzieja, że jeszcze pokażą nie jeden raz, że potrafią wydać coś jeszcze lepszego.
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 4689
Rejestracja: 5 lata temu
Lokalizacja: Opole

Hajasz rok temu

Horns jakiś czas temu wydał drugi album Śmierć Nie Jest Granicą. Zmiany w stosunku do debiutu to przede wszystkim wokal. Teksty dalej w rodzimym języku ale tak jak na tym albumie gość drze japę to już dawno nie słyszałem. Opętańczy wrzask a mimo tego wszystko słychać co jest w tekście. Muzycznie doszło trochę "pogmatwanego" grania ale nie ma tego sporo więc nie ma powodów do rzygania. Kawałki wszystkie po 6 min z hakiem więc jest sporo jazdy po strunach a i gość ładnie wyżywa się na bateriach. Mi podeszło zwłaszcza przez wrzaski i zrozumiałe teksty. Brzmieniowo i aranżacyjnie też lepiej niż na Czerń.

GRINDCORE FOR LIFE

Wróć do „Black Metal”