Awatar użytkownika
Bartz Blaue Reiter
Master Of Puppets
Posty: 106
Rejestracja: 7 lata temu

Batushka

#1

Bartz Blaue Reiter 7 lata temu

Obrazek
Tutaj tez oszczędzę sobie zbędne piedolenie dot. tego co to za zespół i co grają bo ktoś musiałby chyba przeleżeć ostatni rok pod lodem żeby nie znać tego tworu. Oczywiście wiadomo kto za tym stoi i dlaczego ekstremalna promocja Batuskhi przez WH to nie przypadek.

Ja chciałbym się odnieść do teledysku, który ostatnio wydali bo jest kilka punktów które chciałbym poddać głębszej refleksji.



Teledysk jest pełen wątków zaczerpniętych ze sztuki prawosławnej, natomiast są one mniej lub bardziej zgodne z tym jak to wyglądało.

Ewidentnie kręcone gdzieś na Podlasiu. Ogólnie ubiór zespołu jest dla mnie w dychę. Są to oczywiście szaty tzw. megaloschimosów, czyli takich najbardziej dostojnych i ascetycznych mnichów prawosławnych, tylko że odwrócone. Nie wiem tylko czemu ale jak widzę tę gromadkę boso paradującą po lesie to jakoś tak nie jestem w stanie potraktować ich poważnie. Nie kupuję również motywu spławiania z nurtem rzeki ikony. Spoko są natomiast te "rytuały, które odprawiają nad świeczkami, ikoną i czaszkami.

Podobają mi się momenty gdzie mamy hodegetrię albo pantokratora, których twarze wypełniają się czernią i znikają, ale przesadne bawienie się stylistyką przez twórcę teledysku prowadzi do sytuacji groteskowych. Mamy np. wizerunek śmierci, która wygląda jak szkielet z kosą ( dodatku scena jak dekapituje jakiegoś świętego, którego głowa odlatuje w dal też jest słaba) a w sztuce prawosławnej z tego co wiem, śmierć jest przedstawiana jako stara, pomarszczona i naga niewiasta z kosą i grabiami (np. na ikonach sądu ostatecznego). Spoko jest natomiast scena niby z ikony przedstawiająca megaloschimosa (w wypaczonych szatach oczywiście), który pisze jakiś plugawy tekst w krypcie a obok niego nagle pojawia się łapa diabła.

Tyle :D



Dyskografia:
2015 - Yekteníya VII [single]
2015 - Litourgiya

Skład:
Мартин - Drums Altercated, In Extremis
Христофор - Guitars, Bass, Vocals Heuresis, ex-Hermh, ex-Moriar
Варфоломей - Vocals ex-Hermh, ex-Unknown Dimensions, ex-Dominium, ex-SS 2666
▼ Muzycy koncertowi
Paluch - Bass Exit Wounds, Squash Bowels, Meat Spreader, Mucus, ex-Hybrid Viscery
Wdowa - Guitars ex-Soulless Carnage, ex-Spirits Way
MA: https://www.metal-archives.com/bands/Ba ... 3540404077
BC: https://batushka.bandcamp.com/music
nie wiem

Tagi:
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#2

yog 7 lata temu

to jest kurwa Święta Góra Grabarka, a nie "gdzieś na Podlasiu" :P

z tym spławianiem ikony to co roku na wiosnę/późną zimę jest jakaś prawosławna procesja do Biebrzy bodaj i tam jakiś obrządek przy wodzie na pomoście się odbywa, ale dokładnie nie pamiętam, może o jakiś chrzest chodzić.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4603
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#3

TITELITURY 7 lata temu

A kto za tym stoi ? Bo nie wiem do dziś. Jakoś mnie to niespecjalnie interesowało. Dałem ponieść się reklamie, a po puszczeniu płyty w odtwarzaczu okazało się, że to tak typowy black metal, że mnie zaziewał.

Teledysk nie jest taki zły w porównaniu ze "średnią metalową". Kojarzy mi się trochę z animacjami monty pythona. :D
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6054
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#4

Wędrowycz 7 lata temu

Można posłuchać tej Batiuszki, tylko po co? Skoro nawet na naszym rodzimym podwórku mamy dużo znacznie lepszych kapel black metalowych. Sama otoczka nie zmienia faktu, że muzycznie nie jest to żadne odkrycie. Nie bardzo kumam skąd ten hajp na kapelę i chyba już tego nie ogarnę. Z całym moim szacunkiem do Barta, bo przecież Witching Hour Productions to bardzo spoko stajnia i sam też osobiście od niego kupowałem parę płyt na jakimś koncercie, ale cały czas mam w pamięci jego zdjęcia jako biedronki za czasów Hermh i w żaden sposób nie mogę tego "odzobaczyć". Stąd fajnie, że pozakładali jakieś szmaty mnichów, ale i tak dalej pod tym habitem widzę Barta biedronkę w kropki i chuj...
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Gruby Wiór
Tormentor
Posty: 415
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Ziemia Żelaza

#5

Gruby Wiór 7 lata temu

Takie Polskie Cult of Fire, a że Polskie to także co za tym idzie - chujowe.

Chujowe w mojej skali gdzie dzielę zespoły na dobre, przeciętne i chujowe, ale ci wszyscy ludzie co są zasłuchani w Mgle, Odrazie czy Blaze of Perdition nie mają prawa psioczyć na Batushkę.

Oj wy małe szkaradne hipokrytki :lol:

Taki 6ty track z Liturgii odsiewa, kompozycjonalne złoto, zakopane głęboko pod Cerkwią.
Jeśli metal to jest tort, a Slayer to jego wisienka, to ja kurwa nie chcę być na tych urodzinach.
Awatar użytkownika
Bartz Blaue Reiter
Master Of Puppets
Posty: 106
Rejestracja: 7 lata temu

#6

Bartz Blaue Reiter 7 lata temu

yog pisze:to jest kurwa Święta Góra Grabarka, a nie "gdzieś na Podlasiu" :P.
Zastanawiałem się czy to może być Grabarka ale jakoś nie chciało mi się wierzyć że ktoś by się do nich nie dopieprzyl za płata nie się po terenie sanktuarium w takich ciuchach. Chyba ze ortodoksi są wbrew nazwie bardziej wyrozumiali :D
nie wiem
Awatar użytkownika
Kontamination
Posty: 19
Rejestracja: 7 lata temu

#7

Kontamination 7 lata temu

gówno
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2649
Rejestracja: 7 lata temu

#8

dj zakrystian 7 lata temu

Bólu dupy, tak epickiego jak na starym BL niestety nie uda się już odtworzyć w tym wątku :lol: Tymczasem ta cała Batuszka to po prostu sprawnie podany, melodyjny black z chórami. Słucha się tego przyjemnie i bez konieczności kontemplacji dzwięków, wchodzi bez popity. Ja to nazywam takim popowym Deathspell Omega, ciekawi mnie niezmiernie czy będzie kontynuacja a jeśli tak, to jaka?
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
Gruby Wiór
Tormentor
Posty: 415
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Ziemia Żelaza

#9

Gruby Wiór 7 lata temu

Ale jakie tu widzisz zbieżności z DSO?

Prędzej popowe Watain.
Jeśli metal to jest tort, a Slayer to jego wisienka, to ja kurwa nie chcę być na tych urodzinach.
Awatar użytkownika
Bartz Blaue Reiter
Master Of Puppets
Posty: 106
Rejestracja: 7 lata temu

#10

Bartz Blaue Reiter 7 lata temu

dj zakrystian pisze:Ja to nazywam takim popowym Deathspell Omega
Przyznaj, że napisałeś to po to żeby wzniecić gównoburzę w tym temacie ;)

Ja ogólnie zespół lubię, ale potężna promocja trochę mnie zraziła do marki przez co więcej mam teraz beki niż szacunku. Zwłaszcza z prostackiego zabiegu marketingowego, że "nieznany zespół znanych muzyków o nieznanych imionach". Ciekawe że jakoś do nich Generał z Kmiołkiem się nie przypierdalają, że są w kapturach.

Przypuszczam, że przy obecnej popularności, kolejny materiał jest nieuniknionym tylko kiedy go nagrać, kiedy zespół cały czas w trasie :D
nie wiem
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3693
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#11

Zsamot 7 lata temu

A co ma marketing do wartości / przyjemności muzyki???

Jak będzie lokalne piwo reklamowane w mediach też będzie złe? ;) Ja nie badałem kwestii, kto też tam gra. W 99% kapel, których słucham nie kojarzę nawet imion... Nie mam na to czasu.

Jestem ciekaw tego DVD, co niby ma być nakręcone. Podobno w Warszawie na trasie z Behemoth coś tam było nagrywane.

No i jestem pełen oczekiwań względem drugiego albumu, o ile powstanie... Ciężko będzie ponieść sztandar na tych samych patentach.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2960
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

#12

Vortex 7 lata temu

Zsamot pisze:A co ma marketing do wartości / przyjemności muzyki???

No i jestem pełen oczekiwań względem drugiego albumu, o ile powstanie... Ciężko będzie ponieść sztandar na tych samych patentach.
No właśnie z tego względu tu zaglądam, czy skończyło się już wyrzygiwanie i jakieś konkrety, albo to ewentualnie był by temat numer dwa do nagonki hehe. Zła ta Batuskha nie jest, dobra tym bardziej, więc niech istnieje sobie bo nikogo raczej boleć to nie powinno ;)
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2649
Rejestracja: 7 lata temu

#13

dj zakrystian 7 lata temu

Bartz Blaue Reiter pisze:
dj zakrystian pisze:Ja to nazywam takim popowym Deathspell Omega
Przyznaj, że napisałeś to po to żeby wzniecić gównoburzę w tym temacie ;)

Ja ogólnie zespół lubię, ale potężna promocja trochę mnie zraziła do marki przez co więcej mam teraz beki niż szacunku. Zwłaszcza z prostackiego zabiegu marketingowego, że "nieznany zespół znanych muzyków o nieznanych imionach". Ciekawe że jakoś do nich Generał z Kmiołkiem się nie przypierdalają, że są w kapturach.

Przypuszczam, że przy obecnej popularności, kolejny materiał jest nieuniknionym tylko kiedy go nagrać, kiedy zespół cały czas w trasie :D
Trochę dla shit stormu a trochę bo mam takie skojarzenie, tajemnica co do składu, religijna otoczka... choć muzycznie kompletnie odmienne twory
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
Bartz Blaue Reiter
Master Of Puppets
Posty: 106
Rejestracja: 7 lata temu

#14

Bartz Blaue Reiter 7 lata temu

Zsamot pisze:A co ma marketing do wartości / przyjemności muzyki???

Jak będzie lokalne piwo reklamowane w mediach też będzie złe? ;) Ja nie badałem kwestii, kto też tam gra. W 99% kapel, których słucham nie kojarzę nawet imion... Nie mam na to czasu.
Chodzi o to, że zamiast zachęcać do jakiejś formy wspierania, wkurwia (mnie przynajmniej). Otworzę lodówkę - Batuskha, pójdę do na dwójkę - Batuskha, wejdę na fb - Batuskha, pójdę do cerkwi - znowu kurwa Batuskha. Ja wiem że jak się chce zarobić w tym biznesie to trzeba promować, ale na prawdę aż tak ten zespół mnie nie oczarował, żebym się zachwycał na wieść o wydaniu limitowanych koszulek czy innego barachła.
nie wiem
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3693
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#15

Zsamot 7 lata temu

Z racji, że wolę kupić sobie 2-3 płyty niż koszulkę to kwestia merchu i jego detali, choćby gaci z logiem, nie wpływa u mnie na odbiór muzyki. Może jestem durny, ale oceniam kapele po ich muzyce. Reszta to mało istotne detale.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6054
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#16

Wędrowycz 7 lata temu

Zsamot pisze:Z racji, że wolę kupić sobie 2-3 płyty niż koszulkę to kwestia merchu i jego detali, choćby gaci z logiem, nie wpływa u mnie na odbiór muzyki. Może jestem durny, ale oceniam kapele po ich muzyce. Reszta to mało istotne detale.
Zdrowe podejście, z tym, że dodałbym od siebie również to co muzycy mówią w wywiadach i stronę ideologiczną, bo te dwie kwestie również są dla mnie istotne.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3693
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#17

Zsamot 7 lata temu

Z ideologią to już czasem wolę nie czytać "wywodów", bo nie ma co ukrywać, ale część muzyków to cepy ponadprzeciętne i równie dobre mógłbym toczyć dysputy teologiczne z cieciem na parkingu.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6054
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#18

Wędrowycz 7 lata temu

Co prawda to prawda, wielu muzyków to osoby oderwane od rzeczywistości, ale i tak lubię wiedzieć kim są panowie, których słucham na co dzień i co sobą reprezentują.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3693
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#19

Zsamot 7 lata temu

Wędrowycz pisze:Co prawda to prawda, wielu muzyków to osoby oderwane od rzeczywistości, ale i tak lubię wiedzieć kim są panowie, których słucham na co dzień i co sobą reprezentują.
Ja również, po czym się utwierdzam w 90%, że na muzyce poprzestanę. ;)
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4603
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#20

TITELITURY 7 lata temu

Szarpidrut nie musi być mądry, styka, żeby się znał na muzyce. Ale co oni tam pierdolą w tych zinach, to ja się za głowę łapię. Stare dziady o mentalności gimnazjalnych szatanistów, którym się zdaje, że jeśli słuchają Nadruk, to osiągnęli granice ekstremy, muszą więc szczerzyć ryje i walić czerstwe teksty. A najgorsze jest to, że potem sierściuch jeden z drugim czytają te ziny i wydaje im się, że takie gimnazjalne buntowanie się jest czymś oczywistym. Ach, iluż znam ja metalowców pod 40 z taką umysłowością nastolatka ! A potem dziwić się, że piję do lustra.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3693
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#21

Zsamot 7 lata temu

TITELITURY pisze:Szarpidrut nie musi być mądry, styka, żeby się znał na muzyce. Ale co oni tam pierdolą w tych zinach, to ja się za głowę łapię. Stare dziady o mentalności gimnazjalnych szatanistów, którym się zdaje, że jeśli słuchają Nadruk, to osiągnęli granice ekstremy, muszą więc szczerzyć ryje i walić czerstwe teksty. A najgorsze jest to, że potem sierściuch jeden z drugim czytają te ziny i wydaje im się, że takie gimnazjalne buntowanie się jest czymś oczywistym. Ach, iluż znam ja metalowców pod 40 z taką umysłowością nastolatka ! A potem dziwić się, że piję do lustra.
W pełni się zgadzam. ;)

I to chłopcy po 40-stce na poważnie. ;)
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Gruby Wiór
Tormentor
Posty: 415
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Ziemia Żelaza

#22

Gruby Wiór 7 lata temu

Ale dziś se załączyłem Batuche, do grania w CS 1.6 idealny album.
Jeśli metal to jest tort, a Slayer to jego wisienka, to ja kurwa nie chcę być na tych urodzinach.
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4603
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#23

TITELITURY 7 lata temu

Za gówniarza grałem w jedynkę Quake przy "xiędze tajemniczej" K44. Zajebiście się sprawdzało.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#24

yog 7 lata temu

polecam paktofonikę do gry Rune :p a przy księdze tajemniczej akurat w kartoniki dużo grałem
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
KorgullExterminator
Master Of Reality
Posty: 289
Rejestracja: 7 lata temu

#25

KorgullExterminator 7 lata temu

:mrgreen:
Gruby Wiór pisze:Takie Polskie Cult of Fire, a że Polskie to także co za tym idzie - chujowe.

Chujowe w mojej skali gdzie dzielę zespoły na dobre, przeciętne i chujowe, ale ci wszyscy ludzie co są zasłuchani w Mgle, Odrazie czy Blaze of Perdition nie mają prawa psioczyć na Batushkę.

Oj wy małe szkaradne hipokrytki :lol:

Taki 6ty track z Liturgii odsiewa, kompozycjonalne złoto, zakopane głęboko pod Cerkwią.
Prostuję - Cult of Fire słuchać się nie da, wtórne i miałkie, czuć woń oryginalności na miarę firm Samcung i Abibas.

Batushką pielęgnować uszy się DA, wojownicy Chrystusa starocerkiewnego znad Wisły grać black metal umią, nie są z pierwszej łapanki garażowego plebiscytu picia siarkowinioru dla Szatana i przyczepić się od strony muzycznej do czego nie ma.

Pomijam kwestie natury ideologiczno-teologicznej. W mojej nieskromnej opinii łączenie 'religijnego' bm z kościelno-prawosławnym rytuałem, jest nie do przyjęcia. Zwłaszcza ekumenizm wizerunkowy, cyrylica i ukochani 'bracia słowianie', co kilka dekad wkładający nam sierp w szprychy. Zjawiskowe, atmosferyczne.
Awatar użytkownika
Gruby Wiór
Tormentor
Posty: 415
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Ziemia Żelaza

#26

Gruby Wiór 7 lata temu

Ale chuj kogo boli twoja rusofobia i niechęć do Religii na podstawie której została zbudowana nasza cywilizacja, u nas Katolicyzm, na zachodzie Protestantyzm, na wschodzie Prawosławie, deal with it.

A Cult of Fire to słuchałeś chyba tylko najnowsze EP, które prezentuje spadek formy i odejście od ceremonialnego, Aryjsko-Indyjskiego klimatu, jest to definitywnie zespół dla true ludzi, z pomysłem, w przeciwieństwie do Batuchy.
Jeśli metal to jest tort, a Slayer to jego wisienka, to ja kurwa nie chcę być na tych urodzinach.
Awatar użytkownika
Bartz Blaue Reiter
Master Of Puppets
Posty: 106
Rejestracja: 7 lata temu

#27

Bartz Blaue Reiter 7 lata temu

KorgullExterminator pisze: Pomijam kwestie natury ideologiczno-teologicznej. W mojej nieskromnej opinii łączenie 'religijnego' bm z kościelno-prawosławnym rytuałem, jest nie do przyjęcia. Zwłaszcza ekumenizm wizerunkowy, cyrylica i ukochani 'bracia słowianie', co kilka dekad wkładający nam sierp w szprychy. Zjawiskowe, atmosferyczne.
Wrócił Kargul i jego kakofoniczne pierdolenie.

CoF jedyne co ma wspólnego z Batuskhą to podejście do wizerunku, natomiast ja muzycznie nie widzę większych podobieństw. CoF mimo niesłuchalnej epki jest zespołem dużo bardzie smakowitym niż bosonodzy mnisi z Białegostoku.
nie wiem
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4126
Rejestracja: 7 lata temu

#28

DiabelskiDom 7 lata temu

Z tą "niesłuchalną epką" to żeś się z lekka rozpędził ;)
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
Gruby Wiór
Tormentor
Posty: 415
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Ziemia Żelaza

#29

Gruby Wiór 7 lata temu

Pokazałem dzisiaj znajomemu z Ukrainy z roboty Batuszkę - zakochał się.

Jest to osoba, która z metalu to słuchała może 10 płyt w tym 8 Iron Maiden, a tu zonk i nie mógł szczęki z podłogi zbierać tak wychwalał że takie to zajebiste.
Jeśli metal to jest tort, a Slayer to jego wisienka, to ja kurwa nie chcę być na tych urodzinach.
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4603
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#30

TITELITURY 7 lata temu

Bo to jest taka muzyka - przystępny metal dla niewprawionego ucha. Oczywiście nie znaczy to, że i osłuchanemu nie może się podobać, ale jest na tyle konwencjonalne, że zapuszczającym dopiero włosięta fanom Crandle of Flight też się spodoba.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3967
Rejestracja: 7 lata temu

#31

Pioniere 7 lata temu

„матрёшка” (matrioszka) :lol: Tak będzie się nazywać nowa płyta Babuszki, która ukaże się w najbliższej przyszłości nakładem Witching Hour Productions. Poniżej track-lista oraz okładka współautorstwa Kazamaty Art i Dodenar, wykonana przez Ławrientij'a Beria'e oraz Macieja Maciejowicza Kuzniaka.

track-lista:
1. закуски
2. яйца под майонезом
3. овощной салат
4. ботви́нья
5. окро́шка
6. Гречневая каша с молоком.
7. Самовар
8. Гарниры
9. aВеликий пост

Obrazek

a i jeszcze kilka słów od muzyków zespołu:
„ матрёшка to album koncepcyjny, który będzie składał się z dziewięciu utworów, a każdy będzie kopią wcześniejszego, tak jak tytułowa матрёшка. Dzięki temu za nagranie tak naprawdę jednego utworu zgarniemy dziewięć razy tyle. Tym razem jednak w nagraniach wzięli udział chórzyści z Chóru Aleksandrowa. Oczywiście krążek ukaże się w wielu wersjach, najbardziej ekskluzywną będzie ta utworzona z ciasta na pielmieni. Gościnnie na płycie pojawią się muzycy polskich zespołów: Sonneilon z Blaze of Perdition oraz Static z Mord’A’Stigmata, z czego bardzo się cieszę”
:lol:

btw. zauważył ktoś błąd w tytule wątku - zamiast Batushka było Batuskha. Zmieniono na prawidłowy.
Lis
Moderator globalny
Posty: 1914
Rejestracja: 7 lata temu

#32

Lis 7 lata temu

Słabe to prima aprilis.
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3967
Rejestracja: 7 lata temu

#33

Pioniere 7 lata temu

PanLisek pisze:Słabe to prima aprilis.
Mnie tam rozbawiło, szczególnie koncepcja albumu oraz okładka psujące do muzy zespołu. A czego nie dodałem, było jeszcze o dwudniowej trasie po obwodzie kaliningradzkim (8 koncertów w dniach 11-12 listopada), które wejdą w skład festiwali: Kurgańsk Black Metal Fest, Smoleńsk Forest Festiwal, Pskow Assault oraz Saratowskij Narodnyj Metalspęd. Jako sapporty wystąpią Leningrad Cowboys oraz Tatu :lol:
Awatar użytkownika
Gruby Wiór
Tormentor
Posty: 415
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Ziemia Żelaza

#34

Gruby Wiór 7 lata temu

Mogliby faktycznie taki album wydać jak zapowiedzieli 1 kwietnia a i tak byłoby to nieosiągalnym mount everestem w porównaniu do tych asłuchalnych wysrywów Mgły.
Jeśli metal to jest tort, a Slayer to jego wisienka, to ja kurwa nie chcę być na tych urodzinach.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6136
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#35

Vexatus 7 lata temu

Gruby Wiór pisze:i tak byłoby to nieosiągalnym mount everestem w porównaniu do tych asłuchalnych wysrywów Mgły.
Nie lubisz Mgwah to nie słuchaj - nie za bardzo rozumiem w czym problem? :)

Bartushka to akurat nie moje klimaty, ale kilka razy płyta poleciała i wrażenia były nawet całkiem pozytywne.

Nie rozumiem tej niezdrowej ekscytacji niektórych metalowców, którzy wieszają psy na każdym zespole, któremu w jakikolwiek sposób uda się gdzieś tam zaistnieć, albo zrobić coś ciekawego...
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3693
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#36

Zsamot 7 lata temu

Bo to takie iście inteligentne, rzec: nie lubię, nie podoba mi się i jebać coś przez 20 postów, a o kapeli, którą niby cenią po jednym zdanku...
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2649
Rejestracja: 7 lata temu

#37

dj zakrystian 7 lata temu

Zsamot pisze:Bo to takie iście inteligentne, rzec: nie lubię, nie podoba mi się i jebać coś przez 20 postów, a o kapeli, którą niby cenią po jednym zdanku...
No, bo to takie polskie, łatwiej zrobić wysryw na 30 stron, że coś jest chuj i bebe, ale o tym co się lubi nic lub zdanko, szczególnie gdy się nic nie lubi i ma nic do powiedzenia.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
Gruby Wiór
Tormentor
Posty: 415
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Ziemia Żelaza

#38

Gruby Wiór 7 lata temu

Liturgia Batuchy rozjeżdża jak walec całą obecną polską scenę w black metalu, przykro mi dyzie, ta popularna kapela rucha te wasze podziemie we wszystkie dziury
Jeśli metal to jest tort, a Slayer to jego wisienka, to ja kurwa nie chcę być na tych urodzinach.
deathwhore
Tormentor
Posty: 4412
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#39

deathwhore 7 lata temu

Słyszałem, że ciebie jakiś czas temu prawie rozjechał pewien niewysoki Ukrainiec.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
Gruby Wiór
Tormentor
Posty: 415
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Ziemia Żelaza

#40

Gruby Wiór 7 lata temu

ssaj gówno jelenia przez słomkę
Jeśli metal to jest tort, a Slayer to jego wisienka, to ja kurwa nie chcę być na tych urodzinach.
deathwhore
Tormentor
Posty: 4412
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#41

deathwhore 7 lata temu

ej, a w tym stulejarskim, rozciągniętym czarnym sweterku z wyliniałą aktóweczką to zapierdalasz po warszawskiej właśnie po słomki do wciągania gówna? a może gdzieś tam ci rozczesują tego skołtunionego kuca? tam obok masz solarium, byś skoczył, bo te syfy na bladym ryju serio litość wzbudzają. ja się zastanawiam po co tak pyszczysz do ludzi w internecie, a na żywo jesteś milutki, przecież polska to nie jest duży kraj, środowisko dosyć hermetyczne, przecież kurwa wszyscy wiedzą, że jesteś tchórzliwym mitomanem, po co ci to?
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
Gruby Wiór
Tormentor
Posty: 415
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Ziemia Żelaza

#42

Gruby Wiór 7 lata temu

Podbij do mnie i przedstaw się po jakimś true koncercie to wyłapiesz na pizdę.

Będziesz miał mitomana kurwo bezczelna acz nachalna.
Jeśli metal to jest tort, a Slayer to jego wisienka, to ja kurwa nie chcę być na tych urodzinach.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#43

yog 7 lata temu

To do zobaczenia na Manilla Road? Tylko umyj mordę, bo coś mi się zdaje, że może być obita równo, a głupio jakby się zakażenie wdało.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3693
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#44

Zsamot 7 lata temu

Jeden wątek - wiele emocji. ;)
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
deathwhore
Tormentor
Posty: 4412
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#45

deathwhore 7 lata temu

Gruby Wiór pisze:Podbij do mnie i przedstaw się po jakimś true koncercie to wyłapiesz na pizdę.

Będziesz miał mitomana kurwo bezczelna acz nachalna.
dlaczego po koncercie? boisz się, że nie wejdziesz?
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
borsuk
Master Of Puppets
Posty: 158
Rejestracja: 7 lata temu

#46

borsuk 7 lata temu

będzie jakaś transmisja z walki?
Widzew Łódź-Bałuty Pany
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2960
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

#47

Vortex 7 lata temu

Ostatnio posłuchaliśmy z kumplami przy piwku, i jakoś tak bez emocji przeleciało. Jednak na słuchawkach lepiej mi się ich odbiera, ale nadal kultu w tym nie widzę.
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2649
Rejestracja: 7 lata temu

#48

dj zakrystian 7 lata temu

borsuk pisze:będzie jakaś transmisja z walki?
Jakby co, stawiam na martwą dziwkę, wyjebie kucowi z bani i nakryje się kopytami ku chwale kapitalizmu :mrgreen: By coś dorzucic w temacie, poczekajmy na kontynuację Batuszki, wtedy się rozstrzygnie czy to jednorazowy strzał czy coś więcej.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
Gruby Wiór
Tormentor
Posty: 415
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Ziemia Żelaza

#49

Gruby Wiór 7 lata temu

deathwhore pisze:
Gruby Wiór pisze:Podbij do mnie i przedstaw się po jakimś true koncercie to wyłapiesz na pizdę.

Będziesz miał mitomana kurwo bezczelna acz nachalna.
dlaczego po koncercie? boisz się, że nie wejdziesz?
dj zakrystian pisze:
borsuk pisze:będzie jakaś transmisja z walki?
Jakby co, stawiam na martwą dziwkę, wyjebie kucowi z bani i nakryje się kopytami ku chwale kapitalizmu :mrgreen: By coś dorzucic w temacie, poczekajmy na kontynuację Batuszki, wtedy się rozstrzygnie czy to jednorazowy strzał czy coś więcej.
yog pisze:To do zobaczenia na Manilla Road? Tylko umyj mordę, bo coś mi się zdaje, że może być obita równo, a głupio jakby się zakażenie wdało.
Jednak podbijajcie we trzech, tylko po kolei żeby dla każdego mógł nasrać do ryja a potem wyśmiać w gronie stali. Bando pizdeczek na hita.
Jeśli metal to jest tort, a Slayer to jego wisienka, to ja kurwa nie chcę być na tych urodzinach.
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2649
Rejestracja: 7 lata temu

#50

dj zakrystian 7 lata temu

Ale ty masz nasrane w bani, rozwój emocjonalny na poziomie 14 latka. Poważny kapitalista bez kapitału a przejmuje się docinkami na forum, nosz kurwa litości panie wstyd jak chuj Pinoczepa :oops:
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem

Wróć do „Black Metal”