Awatar użytkownika
Zsamot
Moderator globalny

Re: Batushka

Zsamot 5 mies. temu

Drugi album Batushki - kuźwa ciężko napisać, czy drugi i który, to napisze tak:

Batushka Krysiuka - nie jest źle, naprawdę kontynuuje pewne wątki, ale czuć - moim zdaniem - echa Hermh. Czy to źle? Mi to nie przeszkadza. Nawet lubiłem tę kapelę, brakowało tam jaj, czasem pomysłu, ale jakiś sentyment mam. Teraz są te wątki wzmocnione klimatem starocerkiewnym i jest to po prostu pomysłowa mieszanina klimatycznego metalu plus wspomniane motywy, inspirowane kulturą wschodnią.

Batushka Drabikowskiego - surowsze, moim zdaniem ciekawsze oblicze. Szkoda, że nie będę miał okazji zweryfikować obu na żywo. Pierwszą płytę słyszałem w gdańskim B90 i było naprawdę ok.
Allah jest wielki, ale B-52 też jest duży.

Tagi:
Awatar użytkownika
Zsamot
Moderator globalny

Zsamot miesiąc temu

I rozgrzewamy wątek numer jeden na forum. A jest ku temu merytoryczny argument, gdyż:

Batushka / Батюшка - "РАСКОЛ" / "RASKOL" Cd & Digi pack

Czyli wychodzi 30 minutowa EP-ka.

By uciąć dywagacje, to TA Batushka od "Grubego". Jestem ciekaw, czy coś konkurencja wyda...
Awatar użytkownika
mork
Tormentor

mork miesiąc temu

Przyznam, że naprawdę dobrze to brzmi:

Dobrych pomagierów musiał sobie dokoptować, którzy wreszcie ogarnęli temat jak trzeba.
It is time after miracles
and I am its prophet
I have not come to cure
but to bear witness decease
Awatar użytkownika
Zsamot
Moderator globalny

Zsamot miesiąc temu

Ciekawe, kiedy ktoś ich podpieprzy, że tam grają, bo to przecież w złym tonie jest. ;-)

Muzy nie sprawdzałem, ale posłucham przy okazji.
Awatar użytkownika
Pogan696
Fallen Angel Of Doom

Pogan696 miesiąc temu

Bartuś za długo siedzi w biznesie, żeby odpuścić, także myślę, że wygrany jest tylko jeden... ja nie ogarniam tematu po debiucie.
Awatar użytkownika
Zsamot
Moderator globalny

Zsamot miesiąc temu

Tak, trzyma rękę na pulsie. EPka, multum wydań, tak to się robi. Tymczasem Drabikowski milczy...
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter

Hajasz miesiąc temu

Raskol strasznie chujowy materiał i dlatego Gruby pociągnął to jako mini. Jeden kawałek na prawdę świetny a reszta boooorrrring.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Pogan696
Fallen Angel Of Doom

Pogan696 miesiąc temu

Ja tam zawsze lubiłem Hermh.... ;).
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter

Hajasz miesiąc temu

Pogan696 pisze:
miesiąc temu
Niebo jest błękitne, woda jest mokra, kobiety mają tajemnice.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Zsamot
Moderator globalny

Zsamot miesiąc temu

Pogan696 pisze:
miesiąc temu
Ja też, ale czasem z sentymentu bardziej, ale ogólnie owszem. Z sympatią. Muszę to ponownie obsłuchać i wejść w wątek. ;-)
Awatar użytkownika
Zsamot
Moderator globalny

Zsamot 2 tyg. temu

Hajasz pisze:
miesiąc temu
Raskol strasznie chujowy materiał i dlatego Gruby pociągnął to jako mini. Jeden kawałek na prawdę świetny a reszta boooorrrring.
No i posłuchałem tego nowego mini...

Zasadniczo to najwięcej polotu ma okładka.

Sama płyta słucha się bardzo dobrze. Więcej akustyków nieco wprowadza nostalgii i gdyby tu wszędzie nie wjebać chóralnych zaśpiewów, tylko jeden głos, to byłby dobry zamysł. A tak zaraz wszystko będzie polane tą "zasmażką" - pamiętacie skecz kabaretu OTTO? Wchodzi chór, potem blackowy wokal i znów wszystko zepchnięte w tył.

Szkoda, bo jakiś zarys progresu jest. A tak zalew niczym w płytach monolitach jak - dalekie odniesienie!!! - Edge of Sanity Crimson- gdzie wszystko płynie, ale trudno wyłapać pewne motywy.

Dla fanów, tych bezkrytycznych- fajny materiał na oczekiwanie, dla fanów umiarkowanych do rozważenia, dla reszty- nic nowego.
dj zakrystian
Tormentor

dj zakrystian tydzień temu

Jeszcze nie słuchałem. Powiadasz, że akustyki są, no to zachęca do sprawdzenia. Mnie akurat takie zabiegi w blek metylu pasują, często znakomicie to się sprawdza.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem

Wróć do „Black Metal”