Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6092
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

One Tail, One Head

#1

Wędrowycz 5 lata temu

Obrazek

Obrazek

Założona w 2006 r. norweska kapela black metalowa z Trondheim.

Niby nie chciało mi się zakładać tematu, ale jakoś sam się zmobilizowałem. Właśnie na świeżo sprawdziłem tegorocznego pełniaka kończącego karierę zespołu. W zasadzie od początku ich lubiłem, choć nie jest to granie pierwszoligowe, ot poprawnie zagrany black metal w klasycznej norweskiej formie, zawierający niewielkie ilości psychodelii rockowej. Na żywo znacznie bardziej przekonujący niż studyjnie.

Co do pełniaka "Worlds Open, Worlds Collide", to u mnie dodatkowe plusy zgarnęła za pięknie wyprodukowany i wysunięty na pierwszy plan bas, a także wieńczący płytę "Summon Surreal Surrender", 10 minutowy kolos zabarwiony jakimiś psychodelicznymi rockowymi wtrętami.

Skład:
ⷚ - Drums Aptorian Demon, Mare, Black Majesty (live)
Åsli - Guitars Vemod, Black Majesty (live), Astral Winds, ex-Jammerskrik
Luctus - Vocals Behexen, Dark Sonority, Darvaza, Mare, Ritual Death, Black Majesty (live), Whoredom Rife (live), ex-Celestial Bloodshed, ex-Kaosritual, ex-Aptorian Demon (live), ex-Dødsengel (live)
Andras Marquis T. - Bass (2010-present) Altaar, ex-Thunderbolt, ex-Amulet, ex-JR Ewing, ex-Lash Out, ex-The Goodtimes
▼ Byli muzycy
Steingrim Torson - Bass (R.I.P. 2009) ex-Castrum Doloris, ex-Celestial Bloodshed, ex-Grenjar, ex-Selvhat, ex-Kaosritual, ex-Miseria X, ex-Slagmaur, ex-Unbeing, ex-Jammerskrik
▼ Muzycy koncertowi
Azazil - Drums Black Majesty, Dark Sonority, Mare, Vemod, ex-Castrum Doloris, ex-Grenjar, ex-Mørkekunst, ex-Kaosritual, Solstorm, ex-Selvhat, ex-Celestial Bloodshed (live)
Dyskografia:
2008 - One Tail, One Head [demo]
2008 - Demo II [demo]
2011 - One Tail, One Head [EP]
2011 - Tandava [EP]
2011 - One Tail, One Head [kompilacja]
2017 - Firebirds b/w Prowess [single]
2018 - Worlds Open, Worlds Collide




MA: https://www.metal-archives.com/bands/On ... 3540259462
BC: https://onetailonehead.bandcamp.com/music
BC: https://terraturpossessions.bandcamp.com/music
Odium Humani Generis

Tagi:
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4182
Rejestracja: 7 lata temu

#2

DiabelskiDom 5 lata temu

Nowa płyta straszna kaszana. O ile Mare to po prostu zawód, bo nagrali płytę bardzo dużo poniżej napompowanych oczekiwań, tak OTOH nagrało po prostu album totalnie nijaki, pełen dłużyzn i na dłuższą metę po prostu męczący. Może to kwestia ilości muzyki, bo jak wychodziły te EPki kultowe, to słuchało się tego dużo lepiej a stylistyki jakoś bardzo nie zmienili. Jedna z porażek roku. Nie kumam jak można ten album wychwalać a tym bardziej nazywać TOPem tego roku, bo już takie głosy się tu i ówdzie pojawiły.
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6092
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#3

Wędrowycz 5 lata temu

Wychwalania i umieszczania w topkach także nie rozumiem, ale z drugiej strony też nie mieszam tego z gównem, bo faktycznie nieco dłuży się i przynudza, ale obiektywnie jest to spoko materiał. Waham się między "powyżej średniej" i "dobry".
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6273
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#4

Vexatus 5 lata temu

DiabelskiDom pisze: Może to kwestia ilości muzyki, bo jak wychodziły te EPki kultowe, to słuchało się tego dużo lepiej a stylistyki jakoś bardzo nie zmienili.
Podejrzewałem, że tak właśnie może być w przypadku pełniaka tej kapeli - jedną czy drugą EPkę można jeszcze przesłuchać bez ziewania, ale całą dużą płytę już niekoniecznie... Płyty jeszcze nie słyszałem, ale obadam przy najbliższej okazji.
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5303
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#5

Hajasz 5 lata temu

A tu oprócz ewidentnie chujowej nazwy zespołu dodatkowo można podłożyć znane powiedzenie, że o wartości zespołu świadczy fakt nie jak zaczyna a jak kończy. Zaczynali jako sraka a skończyli jak gówno. W sumie to tylko szacunek za to, że ten debiutancki album jest jednocześnie ostatnim bo kurwa gorzej się nie da. Nawet w najlepszym okresie norweskiego black metalu klasyfikowali by się w strefie spadkowej ligi okręgowej. Szkoda czasu.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17531
Rejestracja: 7 lata temu

#6

yog 5 lata temu

Nie słuchałem jeszcze nowej płyty, ale uważam, że cały ten Terratur teraz to jest jedna wielka farsa, a te wszystkie nidrosiańskie typy to jakieś biznesmeny, a nie blackmetalowce. Zero szczerości w tym, co teraz robią widzę.

Taka Tandava to był nawet fajny rock & roll, ale na dłuższą metę to faktycznie pewnie by się można posrać od takiego grania ;p
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4642
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#7

TITELITURY 5 lata temu

Gówno jebane, oszczane. Wyłączyłem tę płytę po 10 minetach. To jest nawet gorsze od tych okultystycznych Magów z jakichś Draz, czy innych Whorekondom Rifle.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6273
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#8

Vexatus 5 lata temu

Niestety już od pierwszego riffu kawałka jest nudnawo i bez klimatu. Płyta ma kilka niezłych momentów... no i to by było na tyle. Przesłuchałem wczoraj 3 razy i mi wystarczy.
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
pp3088
Moderator globalny
Posty: 1510
Rejestracja: 7 lata temu

#9

pp3088 5 lata temu

Odpaliłem sobie 2 utwory z ostatniego pełaniaka, bo ktoś gdzieś zachwalał. Kurde co to za kakofonia? Albo mam uszkodzony słuch albo gitary grają swoje, perkusja swoje, a wokal swoje. Od takiego spierdolenia i niedopasowania zaczęły mnie boleć uszy bardziej niż od jakichś Harsh Noise Wall.
Screaming Into The Blackness, Needing No God But Himself

Beneath the Veil of Sanity Beats the Throbbing Process of Decay

"ja pierdolę przeczytałem cały temat Kid Rock i muszę się napić"

Wróć do „Black Metal”