Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 16689
Rejestracja: 7 lata temu

Necromaniac

yog 4 lata temu

Obrazek

Obrazek

Londyński Necromaniac to reprezentant New Wave of First Wave of Black Metal, działający od 2011 roku.

W składzie kapeli polski akcent w postaci niejakiego Vlada z Ad Noctum na perkusji. Prócz niego między innymi Grek Alexandros Antoniou, założyciel Macabre Omen, a dawniej basista Lvcifyre czy Scythian, ostatecznie znany jako The One (taki zespół z Grecji) - na basie oraz na wokalach i gitarze prowadzącej - typek z Binah - Hiszpan Ilia Rodriguez, który wcześniej kręcił się w klimatach funeralowo/doomowych, grając w Indesinence czy Pantheist. Do tego jeszcze czwarty gościu na drugiej gitarze, mianujący się Sadistik Fornicatorem, rzekomo też z Półwyspu Iberyjskiego.

Na kasetowym demie Morbid Metal z 2015 roku, wydanym przez Me Saco Un Ojo, grzesznicy ci grają agresywną i szybką, ale niepozbawioną piekielnej, siarczystej atmosfery odmianę czarnej sztuki z wyraźnymi wpływami starego dobrego rock 'n' rolla, dozowanymi w skromnych dawkach. Skłania do tupania oraz eliptycznych ruchów głową. Oczywiście jedzie wszystko na klasycznych, staroszkolnych riffach. Demo jest na tyle krótkie (18 min), że ma się ochotę na poprawkę.

Choć kapela niby z Londynu i słychać w tym nieco tego black/thrashowania w stylu Scythian czy Craven Idol, to jednocześnie nie sposób przegapić, że kolesie są z nieco gorętszych, bardziej na południe położonych terenów na mapie, przez co granie jest znacznie bardziej dzikie i nieokrzesane, choć zagrane raczej precyzyjnie.

Na tegorocznej, wydanej już przez Iron Pegasus, dwuutworowej niby-EP Subterranean Death Rising, zaczynają się nieco radykalizować, skręcają w stronę pionierów war metalu, jednocześnie nie tracąc wcześniejszego diabelskiego klimatu. Grane wszystko w grocie, pod ziemią, jak sugeruje tytuł zresztą.

Dalej przebojowo, pewnie jeszcze bardziej, niż na demie, a jednocześnie ciężej, szybciej, bardziej rytualistycznie. Bez przesady, ale dla dobrej miary, kopulacja na nagrobku pod księżycem w pełni być musi. Riffy zacne, goniące słuchacza gdzieś w nieznany mrok. Czasem to brzmi, jakby typy reanimowały Quorthona, a ten postanowił pograć war metal - nigdy do stricte war metalu nie dochodząc, ani nie wpadając w chaos. Ale kaptur i okulary założył, bo go w oczy dym szczypał.

Pogłos akurat taki, żeby wszystko było słychać, jednocześnie nie dając wątpliwości - nagrano tą nocą i to mglistą, pewnie właśnie gdzieś na zapomnianym cmentarzu. Wilgoć, rozkład, dymy ogniska, echo kruszejących nagrobków.

I speed metal.

Nie dla zwolenników triggerów.

Dyskografia:
2015 - Morbid Metal [demo]
2018 - Subterranean Death Rising [EP]Skład:
The One - Bass Macabre Omen, Satanic Supplicia, The One, ex-Razor of Occam, Aere Aeternus, ex-Lvcifyre, ex-Scythian, ex-Agatus (live), ex-Glorior Belli (live)
V. Pestilencia - Drums ex-Ad Noctum
Thanatophilia R.G. - Effects, Vocals Binah, ex-Antigone, ex-Indesinence, ex-Pantheist, ex-Aphonic Threnody (live), ex-Code (live), ex-Esoteric (live)
Sadistik Fornicator - Guitars

MA: https://www.metal-archives.com/bands/Ne ... 3540396631
BC: https://necromaniac.bandcamp.com/music
Destroy their modern metal and bang your fucking head

Tagi:
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 5271
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. No Yogs, No Masters!

Vexatus 4 lata temu

Nie wiem jak EPka, bo jeszcze nie słyszałem, ale demko jest naprawdę konkretne - kawał dobrej i programowo obskurnie i topornie nagranej muzyki. Bardzo fajne kawałki zmontowane z prostych i chwytliwych riffów + super brzmienie praktycznie w sam raz do takiej muzyki. :)
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 16689
Rejestracja: 7 lata temu

yog 4 lata temu

Trudno mi powiedzieć póki co, które lepsze, ale oba jak lecą to jest strasznie przyjemnie i wyłączać się nie chce. Subterranean Death Rising jest ciut bardziej - nazwijmy to umownie - eksperymentalne od dema Morbid Metal. Tylko jest to eksperymentalność w obrębie prostackiego black/thrashu.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2482
Rejestracja: 3 lata temu

Szajtan rok temu

Invictus Productions anonsuje wznowienie demówki Morbid Metal. Wznowienie będzie dostępne od 26 listopada. Ponadto w przyszłym roku ukaże się debiutancki album zespołu.
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4304
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

TITELITURY rok temu

New Wave of First Wave of Black Metal
Co kurwa? :shock:
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2328
Rejestracja: 6 lata temu

dj zakrystian rok temu

First wave of new wave. Znaczy grają jak Sarcofago.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem

Wróć do „Black Metal”