Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter

Gorycz

Hajasz rok temu

Obrazek

Obrazek

Kolejny nowy projekt na rodzimej scenie tym razem z Olsztyna. W składzie ekipa z Non Opus Dei i AEON. Muzyka to black metal taki mocno awangardowy zahaczający o jazz. Jak ktoś myśli, że tu jakieś same połamańce i zgrzyty to już może spierdalać bo chłopaki grają całkiem przyjemny black w wolnych tempach. Gitara i sekcja rytmiczna sobie coś tam jazzują ale ma to sens i składnię. Świetny czytelny wokal dopełnia całość. Wydali w 2018 singiel i debiutancki album Piach za pośrednictwem Pagan Records. Słucham tego już któryś dzień z rzędu i elegancko wchodzi. 35 min ciekawego grania z elegancko wystawioną do przodu perkusją. Gdyby ktoś zamartwiał się, że to wolne i średnie tempa to podpowiem, że potrafią też przyłożyć konkretnie czego najlepszym potwierdzeniem jest ostatni kawałek. Teksty po polsku też jakieś abstrakcyjne.

Skład:
Góral - Bass Non Opus Dei, ex-Ad Noctum, ex-AEON
Wojtek "Gonzo" Błaszkowski - Drums Non Opus Dei, ex-Ash Devili, ex-UnSun, ex-Witchcraft, Alne, ex-Third Degree
Przemek Grabowski - Guitars ex-AEON, ex-Black Altar, ex-Non Opus Dei
Tomek Kukliński - Vocals ex-AEON

Dyskografia:
2018 - Gorycz [single]
2018 - Piach

MA: https://www.metal-archives.com/bands/Gorycz/3540446756
BC: https://gorycz.bandcamp.com/music
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator

Wędrowycz rok temu

Gdzieś mi ta Gorycz śmignęła w jakiś zestawieniach/podsumowaniach rocznych i chyba sprawdzę, głównie z powodu muzyków NOD, którzy tam się udzielają :)

No i sprawdziłem tą Gorycz, choć pojawiają się tu klimaty post-metalowe czy sludge, których wielbicielem nigdy nie byłem, to Olsztyńskie kommando zebrało to wszystko do kupy z black metalem na tyle sprawnie, że słucha mi się tego doskonale. Taki awangardowy czy tam progresywny black metal to ja rozumiem. Już sam singiel zwiastował, że jest dobrze, ale dopiero jak pełniaka odpaliłem to poczułem moc, znaczy się bardzie klimat, bo nie jest to wielce agresywna muzyka, głównie w średnich tempach, momentami bardziej wyciszona, momentami bardziej hałaśliwa, ale przede wszystkim niepokojąca i neurotyczna, że tak to ujmę. @DiabelskiDom, Ty mógłbyś to sprawdzić, bo zdaje się lubisz tego typu rzeczy ;)
Odium Humani Generis

Wróć do „Black Metal”