gregorsryz
Posty: 1
Rejestracja: 5 lata temu

Entuzjaści Życia

#1

gregorsryz 5 lata temu

Obrazek
Cześć, nie wiem gdzie się takie rzeczy wrzuca, ale znalazłem kompletnie nieznaną rzecz godną uwagi - nazwa jakaś zjebana ale muza zajebista.



Dyskografia:
2019 - Entuzjaści Życia [EP]

BC: https://entuzjascizycia.bandcamp.com/music

Tagi:
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17505
Rejestracja: 7 lata temu

#2

yog 5 lata temu

Są też chyba przy okazji entuzjastami zimnej fali i industrialnego blacku ;) Dość dziwaczna mieszanka, ale nieźle się to klei, płynąc w pierwszym kawałku na basie, który by mógł się u Siekiery znaleźć. W to wszystko wpisany wokal nieco w dsbmy. Niewiele go.

Zaryzykowałbym też stwierdzenie, że słychać tu wydatne wpływy A.J.K.S.

Dalej w las (chyba krzyży?), więcej ciekawych pomysłów, w drugim kawałku dziwne rytmy i wraca ten taneczno-gotykujący basik. W trzecim utworze coś tam post rocka słychać, ale i jakiegoś noise. Kolejne kawałki też zróżnicowane. Intrygujący projekt, mocno rockowy wygar w tym ich black metalu, szkielet tego to jest niemal muzyka taneczna.

Ciekaw jestem dalszych optymistycznych wojaży Entuzjastów.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor
Posty: 1690
Rejestracja: 6 lata temu

#3

porwanie w satanistanie 5 lata temu

Na dobry początek dnia przesłuchałem całość i jestm kontent, zarazili mnie entuzjazmem.
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3977
Rejestracja: 7 lata temu

#4

Pioniere 5 lata temu

Nawet ciekawie, może być - taki Black Metal, nie Black Metal.
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4631
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#5

TITELITURY 5 lata temu

Kapela z Krakowa, naturalną koleją rzeczy zatem musi brać w tym udział ktoś z Odrazy, Totenmesse, czy innych tego typu projektów. Najbardziej przychodzi mi tu do głowy FDS. Pewnie ten Stawrogin maczał w tym członka. Nazwa narobiła mi nadziei, że będzie to jakiś BM z jajem, taki poważny - niepoważny, pełen skocznych rytmów, pijackich przyśpiewek i tekstów o dziewczynkach, które straciły cnotę w drodze na poranną mszę. Niestety to tylko ironia i musi być smutno w warstwie lirycznej. Stąd to skojarzenie z FDS. Muzycznie też tak przygnębiają nieco, ale zarazem w chuj tam skocznych rytmów i fajnych linii melodycznych basu, co zaraz przykuło uwagę mojego ucha. Jakiś koleś o nicku przypominającym mi bardzo imię i nazwisko założyciela pewnej wytwórni wrzucił to i od razu szczał w dziesiątkę. Fajna muzyka, reakcje metalowej gawiedzi powinny być entuzjastyczne. A ostatni wałek, to już w ogóle miód dla uszu.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17505
Rejestracja: 7 lata temu

#6

yog 5 lata temu

Mi to szczerze mówiąc brzmiało wczoraj jak black metal grany przez hardcorowców trochę, ale może i FDS, nie znam się na tych zespołach tamtejszych :P
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Lis
Moderator globalny
Posty: 1923
Rejestracja: 7 lata temu

#7

Lis 5 lata temu

Dobre to, post-punk/post-black metal jak się należy.
A mnie to brzmi jak Killing Joke pomieszane z Burzum czy innym Woods of Desolation.
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4631
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#8

TITELITURY 5 lata temu

A mi się widzi, że jeśli nagrają całą płytę na poziomie pierwszego kawałka, to to będzie hicior. Drugi raz już słucham tego singla, który enigmatyczna grupa Krakowiaczków wypuściła od razu na placku. Fajne. Nie wiem, co to post black, black awangardowy, dla mnie to black z bitem i ważne, że wchodzi.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Lis
Moderator globalny
Posty: 1923
Rejestracja: 7 lata temu

#9

Lis 5 lata temu

Post-black to taki niby black, ale jednak mało black.
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4631
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#10

TITELITURY 5 lata temu

A ante-black ?
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Lis
Moderator globalny
Posty: 1923
Rejestracja: 7 lata temu

#11

Lis 5 lata temu

A to nie wiem.
sunflower
Posty: 44
Rejestracja: 5 lata temu

#12

sunflower 5 lata temu

Bardzo mi to przypasowało i słucham kilka razy dziennie. Faktycznie słychać trochę Siekiery zmiksowanej z Mysticum :)
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6241
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#13

Vexatus 5 lata temu

Ale się porobiło... Nie dość, że Clan of Xymox zjadł Mysticum na obiad, to jeszcze powstało z tego coś całkiem interesującego. :)
Raw Black Metal w rowie!!!
Lis
Moderator globalny
Posty: 1923
Rejestracja: 7 lata temu

#14

Lis 5 lata temu

Każdy inne nazwy rzuca, komplement dla twórców :)
Tak w ogóle stawiam że to zespół założyciela wątku ;)
MVA
Posty: 24
Rejestracja: 6 lata temu

#15

MVA 5 lata temu

PanLisek pisze:
5 lata temu

Tak w ogóle stawiam że to zespół założyciela wątku ;)
To więcej niż pewne :) Na dobrą sprawę to chuj warta ta Twoja muzyka poza kilkoma momentami, panie założycielu tematu. Mam nadzieję, że jesteś zadowolony.
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5283
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#16

Hajasz 5 lata temu

Nazwa skutecznie odstrasza. Muzycznie ani w dupę ani w oko.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17505
Rejestracja: 7 lata temu

#17

yog 5 lata temu

No czekałem tu na taką, nie inną opinię Hajasza, ale jednak kolega @MVA go uprzedził ;) Ja sobie dziś słuchałem drugi raz i mi się to podoba, choć na ponowne odpalenie nie czułem ciśnienia, może za czas jakiś ;)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6241
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#18

Vexatus 5 lata temu

Tak to już czasem jest z materiałami, które pod jakimś względem w istotnym stopniu odbiegają od tak zwanej normy. :) Ktoś się zachwyci, a ktoś inny zmiesza z błotem... Ja osobiście lubię różne muzyczne dziwolągi, eksperymenty i nieszablonowe podejście do muzyki i nawet mi się ten materiał podoba.
Raw Black Metal w rowie!!!
Lis
Moderator globalny
Posty: 1923
Rejestracja: 7 lata temu

#19

Lis 5 lata temu

Bo to bardzo dobry materiał, czerpiący z najlepszych wzorców, na negatywne opinie nie ma co zwracać uwagi.
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5283
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#20

Hajasz 5 lata temu

Jaki tam bardzo dobry materiał!!! Kurwa bez przesady takimi określeniami opisywano już Kurwy Żygi, Gruzinów a teraz Najlepszy Przekaz W Mieście.

I pytam się jakie to są te najlepsze wzorce? Widocznie mój 43 letni słuch jest tak samo zwichrowany jak słuch Hetfielda czyli jestem w 50% głuchy ale to nie jest granie, to jest pierdzenie. A pierdzieć to też trzeba umieć. Smrodu nie czuję ale granie dla młodych ochoczo skaczących przez wielką rybę w Lednicy to jest to.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17505
Rejestracja: 7 lata temu

#21

yog 5 lata temu

Hajasz pisze:
5 lata temu
I pytam się jakie to są te najlepsze wzorce?
W temacie masz wymienione. Siekiera, Clan of Xymox czy Mysticum to - jak by nie było - szefowie w swojej klasie, a tu się Entuzjastom dwa bieguny muzyki industrialnej udało połączyć w sensowną całość ;)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Lis
Moderator globalny
Posty: 1923
Rejestracja: 7 lata temu

#22

Lis 5 lata temu

A co tu dyskutować jak Hajasz twierdzi że Siekiera czy Killing Joke to granie dla młodych gdzieś tam skaczących.
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5283
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#23

Hajasz 5 lata temu

PanLisek pisze:
5 lata temu
A co tu dyskutować jak Hajasz twierdzi że Siekiera czy Killing Joke to granie dla młodych gdzieś tam skaczących.
Kurwa nie wkładaj mi do ust słów, których nie powiedziałem to raz a po drugie gdzie tam temu do Mysticum a jak już to do tego nowego chujowego. Clan Of Xymox to rockowo gotyckie pedalstwo więc podziękował za takie wzorce. Pewnie na zamku w Bolkowie docenią albo zaproszą na ŚDM.
GRINDCORE FOR LIFE
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#24

Pan Efilnikufesin 5 lata temu

Hajasz pisze:
5 lata temu
PanLisek pisze:
5 lata temu
A co tu dyskutować jak Hajasz twierdzi że Siekiera czy Killing Joke to granie dla młodych gdzieś tam skaczących.
Kurwa nie wkładaj mi do ust słów, których nie powiedziałem to raz a po drugie gdzie tam temu do Mysticum a jak już to do tego nowego chujowego. Clan Of Xymox to rockowo gotyckie pedalstwo więc podziękował za takie wzorce. Pewnie na zamku w Bolkowie docenią albo zaproszą na ŚDM.

A to: https://brutalland.pl/viewtopic.php?f=9 ... nus#p39889 nie jest gotyckie,nie? :D :D :D
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5283
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#25

Hajasz 5 lata temu

Nie jest. Czysto gotyckie były tylko dwie pierwsze płyty.
GRINDCORE FOR LIFE
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#26

Pan Efilnikufesin 5 lata temu

:D :D :D :D :D :D :D :D :D
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5283
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#27

Hajasz 5 lata temu

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
GRINDCORE FOR LIFE
Lis
Moderator globalny
Posty: 1923
Rejestracja: 7 lata temu

#28

Lis 5 lata temu

Hajasz pisze:
5 lata temu
Kurwa nie wkładaj mi do ust słów, których nie powiedziałem
EŻ to ewidentny trybut dla post-punka spod znaku Siekiera czy Killing Joke a Ty twierdzisz że to granie dla jakieś tam młodzieży, chyba sam nie rozumiesz co mówisz. Po drugie nie przeklinaj w dyskusji bo to świadczy o prostactwie.
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5283
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#29

Hajasz 5 lata temu

Siekiera to post punk :shock: !!!
Trybuty mają to do siebie, że są zawsze chujowe.
Nie nazywaj mnie prostakiem bo nie jesteśmy braćmi.
GRINDCORE FOR LIFE
Lis
Moderator globalny
Posty: 1923
Rejestracja: 7 lata temu

#30

Lis 5 lata temu

Nigdzie nie nazwałem, przecież to Ty zachowujesz się niekulturalnie.
Jakbyś zdefiniował post-punk?
I tak, Siekiera to jest post-punk.
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5283
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#31

Hajasz 5 lata temu

Ale dlaczego chcesz Siekierę nazywać terminem, który wtedy nie istniał. To bardzo nie w porządku. Siekiera to punk a później to Nowa Fala, który to termin muzyczny był w obiegu przez wiele lat i funkcjonował też w innych krajach.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3977
Rejestracja: 7 lata temu

#32

Pioniere 5 lata temu

Panie @Hajaszu mam wrażenie raczej, że nie był ci wtedy, ni dziś, terminem do końca dobrze znanym.
Lis
Moderator globalny
Posty: 1923
Rejestracja: 7 lata temu

#33

Lis 5 lata temu

Raz nowa fala to post-punk
Dwa czemu miałbym nie nazywać zjawiska terminem ukutym później skoro ten całkowicie oddaje charakter zjawiska tego?
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3977
Rejestracja: 7 lata temu

#34

Pioniere 5 lata temu

@Hajasz poznał pewnie tylko (starą) Siekierę np. ze składaka Fala (co m.w. odpowiadałoby terminem/dostępnością), usłyszał Punka i na tym zaprzestał, wyrabiając se opinię - do Nowej Aleksandrii już nie dotarł.
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5283
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#35

Hajasz 5 lata temu

Panie @Pioniere dotarłem do tej Aleksandrii ale to nie zmienia mojego terminowania pewnych płyt (post punk jest stylem pokrewnym Nowej Fali) co tu na owym forum zawsze powoduje spięcia na zasadzie ile procent danego gatunku jest więcej. To tak jakby nagle ktoś wymyślił nowe terminy do stylów w malarstwie po oddają one charakter (te współczesne terminy) i zrobił totalne przetasowanie.
Dobra kończę tę nic nie wnoszącą dyskusję bo Entuzjastą Życia nie zostałem, Siekierę jednak wolę tę najbardziej szokującą kiedy grali konkretnego punka.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5475
Rejestracja: 6 lata temu

#36

pit 5 lata temu

Post-punk to post-punk. A nowa fala to: post-punk, stary gotyk, synth-pop itd. Bardziej ogólne pojęcie.
Lis
Moderator globalny
Posty: 1923
Rejestracja: 7 lata temu

#37

Lis 5 lata temu

Trochę tam wyżej uprościłem. Stary gotyk to też post-punk, muzyka wyrosła z punk rocka, z synth-pop to już trochę inna sprawa.
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5475
Rejestracja: 6 lata temu

#38

pit 5 lata temu

W każdym razie, Siekiera, KJ, czy CoX to imo dobry trop.
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#39

Ryszard 5 lata temu

Bardzo mnie się to spodobało. Pierwsza polska płyta od dluuuuzszego czasu. Muzycznie ja tam słyszę Blackmetalowa Armie :) :) - Czyli post-rock czy punk, norweskie motorówki, może nawet new wave bo jak by nie było to pojemne określenie (klawiszki, ambientki, brzmienie, noise rock...). Ładne, kupie sobie. Tylko gdzie???
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
sunflower
Posty: 44
Rejestracja: 5 lata temu

#40

sunflower 5 lata temu

Ryszard pisze:
5 lata temu
Ładne, kupie sobie. Tylko gdzie???
też bym kupił, ale na razie jest chyba tylko wersja bandcampowa :)
Awatar użytkownika
mork
Tormentor
Posty: 866
Rejestracja: 6 lata temu

#41

mork 5 lata temu

Dwa numery nieźle mi się wkręciły. Ciekawe projekty ostatnimi czasy pojawiają się w naszej ojczyźnie. Chyba jednak te coraz częstsze komentarze w internetach, że Polska jest obecnie stolicą metalu, nie są pisane na wyrost.
It is time after miracles
and I am its prophet
I have not come to cure
but to bear witness decease
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#42

Ryszard 5 lata temu

Ja mysle ze to zasluga lewactwa, globalistow, gender, hipsterstwa, vegetarian i internetu. Inaczej to byśmy kabaretu "patriotycznego" tylko słuchali...
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4631
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#43

TITELITURY 5 lata temu

mork pisze:
5 lata temu
Dwa numery nieźle mi się wkręciły. Ciekawe projekty ostatnimi czasy pojawiają się w naszej ojczyźnie. Chyba jednak te coraz częstsze komentarze w internetach, że Polska jest obecnie stolicą metalu, nie są pisane na wyrost.
Tylko, że jako przykład podaje się nie te zespoły, hihi.
Ja mysle ze to zasluga lewactwa, globalistow, gender, hipsterstwa, vegetarian i internetu. Inaczej to byśmy kabaretu "patriotycznego" tylko słuchali...
Obrazek
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.

Wróć do „Black Metal”