Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6136
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Abdijah

#1

Vexatus 5 lata temu

Obrazek
Abdijah to projekt utworzony kilkanaście lat temu w Pruszczu Gdańskim. Najważniejszą personą zaangażowaną w tego potworka był niejaki Unblasphemerprochorussekinah, który swego czasu próbował być szatanistom, ale potem stwierdził, że jednak czas na kwas i Bóg kocha nas... Tak czy siusiak udało mu się wypuścić w świat jedną EPkę pod wdzięcznym tytułem "Satanic Rebellion Crushed". Znajdziecie na niej 6 kawałków i nieco ponad kwadrans muzyki. Czasem zdarza mi się posłuchać tego materiału i muszę przyznać, że jest nawet całkiem spoko - nie od dziś wiadomo, że lubię różnego typu dziwolągi i słucham muzyki dla słuchania samej muzyki i różnego typu ideologie prezentowane przez jej twórców mam co do zasady w tak zwanym głębokim poważaniu... :) Jeśli ktoś lubi siermiężny Raw BM to ten materiał może się nawet podobać. :)

Unblasphemerprochorussekinah:

Obrazek

Unblasphemerprochorussekinah AKA Jasiu jakiś czas później:

Obrazek

Skład:
Unblasphemerprochorussekinah - Drums, Vocals ex-Fire Throne, Bezrytmix, Haszem, No Return to My Vomit, ex-Boanerges
▼ Byli muzycy
Peter - Drums
Dyskografia:
2003 - Satanic Rebellion Crushed [EP]



MA: https://www.metal-archives.com/bands/Abdijah/37786

Tagi:
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#2

yog 5 lata temu

Czyż Unblasphemer to nie jest aby człowiek legenda?



Ta EP-ka to po tytule sądząc, skoro rebelia zmiażdżona, to po nawróceniu, jak rozumiem? Zresztą i krzyż chyba normalnie, nie odwrócony na szyi wisi tak na focie, jak i na okładce.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6136
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#3

Vexatus 5 lata temu

yog pisze:
5 lata temu
Czyż Unblasphemer to nie jest aby człowiek legenda?
Aby, aby, aby... ;)
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#4

yog 5 lata temu

Poklikałem trochę po MA i tak patrzę, że prężnie działającą scenę unblackową mamy w Polsce ;) Nie dość, że płyty wydają to jeszcze chyba ktoś tam słucha wręcz tego Fire Throne, w którym się udziela z drugim ex-szmatanistą o srogim pseudonimie Fire.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4603
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#5

TITELITURY 5 lata temu

Morgan z Nadruk w jakimś wywiadzie powiedział, że słucha kapel unblackowych, które jego zdaniem często mają większego kopa od tych "zwykłych". Też bym tego słuchał, problem w tym, że z unblackiem jest gorzej, niż z nsbm. O ile w tym drugim przypadku da się znaleźć parę fajnych kapel, a w przypadku Polski są to nawet kapele najfajniejsze, o tyle w unblacku, cóż... Konia z rzędem temu, kto mi znajdzie coś ciekawego. Nie, nie "prymitywny raw metal". Na taki sram rzadkim stolcem bez względu na ideologiczne afiliacje. Kiedyś przez moment słuchałem takiej szwedzizny, ale bardzo szybko mi się znudziło. W pewnym momencie podjarałem się zespołem Thulcandra zrzynającym z Dissection, myśląc, że skoro nazwali zespół jak C.S. Lewis w swojej Trylogii Kosmicznej Ziemię, to będzie to katolicki metal, ale nie. To tylko nazwa. I tak dalej, i tak dalej. Unblack to gówno nie ze względu na przesłanie, a po prostu brak dobrych muzyków.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#6

yog 5 lata temu

Słyszałeś Antestor, Panie fanie Emperor i Dissection? :P

Parę numerów z płyty z Janem Axlem Hellhammerem:

Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4603
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#7

TITELITURY 5 lata temu

O właśnie antestor miałem na myśli, tylko Szwecja pojebała mi się z Norwegią. Fajne, nie przecze, ale ba dłuższą metę jakoś nudne. Za dużo dla mnie tam zzrzunki z Jona, za mało pazura. Ale okładki robił im chyba ten sam człowiek.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#8

yog 5 lata temu

Nie pamiętam już, ale okładka Necrolorda, nie ma bata, żeby było inaczej ;) Również podzielam pogląd, że ładne, dopicowane itp., ale na dłuższą metę pazura braknie i absurdalnie wysoka nota na MA nieco nad wyrost, szczególnie jak na 8 recenzji - chyba z 92% ma to ;)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6054
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#9

Wędrowycz 5 lata temu

Unblack metal to jakaś abominacja ;) nigdy nie rozumiałem jak można czegoś takiego słuchać. Chyba, że pod ten nurt można podpiąć np. Reverorum Ib Malacht, bo u nich zdaje się, że w późniejszej twórczości mamy katolickie chrześcijaństwo i teologię.

Bohatera tematu, nawet wolę nie sprawdzać.
Odium Humani Generis
Orkan
Posty: 90
Rejestracja: 6 lata temu

#10

Orkan 5 lata temu

Wędrowycz pisze:
5 lata temu
Unblack metal to jakaś abominacja ;) nigdy nie rozumiałem jak można czegoś takiego słuchać.
Skoro "normalnego" bm można słuchać, to dlaczego nie unblack? (debilna nazwa swoją drogą).

Wróć do „Black Metal”