Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor

Bone Awl

Vexatus rok temu

Obrazek
Kalifornijski duet Bone Awl istnieje od 2002 roku. Panowie pogrywają sobie surowy i ekstremalnie prosty Raw Black Metal/Punk. Muzyka może (ale nie musi) przypaść do gustu fanom uwielbianego przeze mnie Ildjarn. :) Panowie mają na koncie całkiem sporo materiałów, z których wyróżnia się przede wszystkim jedyny jak do tej pory pełniak "Meaningless Leaning Mess" oraz kilka EPek. Pozostałe materiały to demosy i splity. Polecam tylko i wyłącznie maniakom surowizny i prymitywizmów, bo dla reszty to będzie strata czasu.

Obrazek
Skład:
He Who Crushes Teeth - Drums (2002-present) Raspberry Bulbs, ex-Grand Mood, M. Del Rio, Special Breed, ex-Morbosidad, ex-Belabor
He Who Gnashes Teeth - Vocals, Guitars, Bass (2002-present) Amofas, Galloping Shadow, ex-Von Goat, ex-Cirrhus (live), ex-Belabor
▼ Byli muzycy
Bilious Pious - Guitars Bilirubin, Cirrhus, Furdidurke, Kestrel, ex-Grand Mood, ex-Eunuch
▼ Muzycy koncertowi
Volahn - Bass Acualli, Axeman, Blue Hummingbird on the Left, Dolorvotre, Kallathon, Volahn, Arizmenda (live), ex-Ashdautas, ex-Kuxan Suum, ex-Muknal, ex-The Haunting Presence (live), Blood Play, Mata Mata, Zoloa, ex-Shataan
Dyskografia:
2002 - Magnetism of War [demo]
2003 - Night Is Indifferent [EP]
2003 - Bog Bodies [demo]
2004 - Up to Something [demo]
2005 - By Ropes Through Dirt [demo]
2005 - Radio Show (Live on KFJC) [demo]
2005 - Lindow Man [single]
2005 - Vinland - Finland [split]
2005 - Not for Our Feet [demo]
2006 - ...So, I Must Take from the Earth [demo]
2006 - Furdidurke / Bone Awl [split]
2006 - The Rita / Bone Awl [split]
2006 - Bog Bodies / Magnetism of War [kompilacja]
2006 - At the Ellipse's Arc [EP]
2007 - Meaningless Leaning Mess
2007 - Undying Glare [EP]
2007 - Almost Dead Man [demo]
2007 - Bone Awl / Furdidurke [split]
2007 - All Has Red [demo]
2009 - Night's Middle [EP]
2010 - Sunless Xyggos [demo]
2010 - Bowing Heads [EP]
2011 - Bowing Heads / Sunless Xyggos [kompilacja]
2011 - Ashdautas / Bone Awl [split]
2017 - The Lowest Road [demo]

MA: https://www.metal-archives.com/bands/Bone_Awl/
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator

Wędrowycz rok temu

Parę słów na temat tejże kapeli już zapodałem w temacie o Ildjarn, więc zacytuję sam siebie :D
Mi również podpasowało, echa nieodżałowanego Ildjarn cholernie mocno wyczuwalne. Dużo nienawiści, prymitywnej łupanki umpa-umpa, przesterowanego w opór brzmienia, a nawet na epce lekkie wtręty noise się pojawiły.
Do tego dziś sprawdziłem jeszcze pełniaka "Meaningless Leaning Mess", który oprócz ładnej okładki prezentuje w dalszym ciągu prymitywne nawalanie, z nieco większym (albo mi się wydaje) naciskiem na hardcore punk/crust punk. Brzmienie jest tu mocno lo-fi, z wysuniętymi sopranami do przodu i przesterowanymi w opór wokalami.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
pit
Tormentor

pit rok temu

Słuchałem Meaningless Leaning Mes. Niestety, jak dla mnie za dużo prymitywnego black metalu, a za mało punkowych zawijasów.
Smurfs don't lay eggs! I won't tell you this again! Papa Smurf has a fucking beard! They're mammals.

Wróć do „Black Metal”