Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 4619
Rejestracja: 5 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej

Diaboli

Vexatus 3 lata temu

Obrazek
Jakim cudem tematu o Diaboli jeszcze nie ma? Nikczemność i sromota! :) Diaboli to działający od 1995 roku fiński jednoosobowy hord blackmetalowy. :) Za projekt odpowiedzialny jest Petri Ilvespakka, który udziela(ł) się także w innych zespołach, ale żaden z nich jakoś szczególnie nie zapadł mi w pamięć, więc nazw wymieniać nie będę. Pod szyldem Diaboli nagrał jak do tej pory 7 pełniaków z prostym jak konstrukcja przysłowiowego cepa Black Metalem. Muzyka jest prosta, ale nie prostacka i może się spodobać zarówno wielbicielom prostego Raw BM jak i zwolennikom nieco bardziej ambitnych dźwięków. Z naciskiem na nieco... :) W tekstach przez 20 lat chłop szedł w satanizmy, natomiast na wydanej w 2015 roku "Wiking Division" poszedł w narodowe socjalizmy.

Obrazek
Skład:
Petri Ilvespakka - All instruments, Vocals (1995-present) Psychopathic Terror, Tormentum, ex-Depravity, ex-Sigillum Diaboli
▼ Byli muzycy
Hrim Grimn'r - Vocals, Synth (1995, 1998-?) (R.I.P. 2001) ex-Sigillum Diaboli
Dyskografia:
1996 - Mesmerized by Darkness
1998 - Towards Damnation
2000 - Anthems of Sorrow
2002 - Descent into Hell [EP]
2003 - Unseen Age of War [kompilacja]
2004 - Kirous
2006 - The Antichrist
2010 - Invocation
2015 - Wiking Division

MA: https://www.metal-archives.com/bands/Diaboli/5724
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 5600
Rejestracja: 5 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

Wędrowycz 3 lata temu

Mimo kilku prób nie udało mi się dotąd w całości przebić przez dyskografię Diaboli. Znam więc jakieś 2-3 albumy i tyle. W sumie z tego co wiem to dość szanowany w podziemiu jednoosobowy hord to jest :)

Edit: właśnie sobie sprawdziłem demko "Descent Into Hell", nagrane jeszcze pod nazwą Sigillum Diaboli i jest to kawał bzyczącego i cholernie surowego black metalu.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 4619
Rejestracja: 5 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej

Vexatus 2 lata temu

Przesłuchałem sobie dzisiaj dokładnie najnowszy album "Wiking Invasion" i momentami jest nawet całkiem niezły, ale w dalszym ciągu średnio mi się podoba, bo różni się od poprzednich płyt. Zmiana stylistyczna i tematyczna jakoś nie za bardzo mi do tego projektu pasuje. Zobaczymy co pokaże na następnej płycie, bo zapewne coś jeszcze wypuści. Kilka lat oczekiwania na kolejną płytę to w przypadku tego projektu norma. Ewentualnie znowu próbował porąbać kogoś siekiera i stąd ta przerwa w aktywności Diaboli i pozostałych projektów... ;)
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 15791
Rejestracja: 5 lata temu

yog 2 lata temu

Vexatus pisze:
2 lata temu
Ewentualnie znowu próbował porąbać kogoś siekiera i stąd ta przerwa w aktywności Diaboli i pozostałych projektów... ;)
Mocne lata to musiały być dla zespołu, ten 1999-2001, w tym czasie wydali trzeci album, na którym wokale nagrał gościu, który też w 2001 siedział za napad/napaść, po czym kupił bilet w jedną stronę do piekła. Grali też wcześniej razem - jako Sigillum Diaboli - i wydali tak dwa demka.
Destroy their modern metal and bang your fucking head

Wróć do „Black Metal”