"Si Monumentum Requires, Circumspice"
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter

Downcross

Post Hajasz » 6 mies. temu

Obrazek

Obrazek

No i to kurwa jest ciekawostka bo bohaterowie tematu to duet z Białorusi, który gra bardzo dobry klasyczny black metal na norweski styl.

Goście na fotach wyglądają konkretnie i to już spory atut. Na MA jak zwykle jest tyle, że nic nie ma ale dźwiękowo objawili się w 2015 jakimś skromnym demo. W tym roku wydali debiutancki album Mysteries Of Left Path, który już samym tytułem wprowadza sporo chłodu i mroku. Muzycznie to nawet bardzo dobry klasyczny black metal czasami zahaczający o death. Świetne brzmienie, wokale i spora dawka czerni. Nigdy bym się nie spodziewał, że na Białorusi gra taka perełka. Oby więcej takiego grania.

Skład:
Dzmtr - Guitars
Ldzmr - Vocals, Drums
▼ Byli muzycy
Paul Lapkowski - Guitars, Bass Relics of Humanity, ex-Stickoxydal
Dyskografia:
2015 - Promo 2015 [demo]
2019 - Mysteries of Left Path
2019 - What Light Covers Not

MA: https://www.metal-archives.com/bands/Do ... 3540396642
BC: https://downcross.bandcamp.com/music
YOU SUFFER, BUT WHY ?
Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny

Post Nucleator » 4 mies. temu

Oż ja cię sunę, ale świetne granie! Białorusini grają fajny, urozmaicony black metal - nie jest to jednowymiarowa łupanka na jedno kopyto, ale też nie eskperymentów-ekskrementów, jakich pełno choćby na ostatnich Peste Noire. Tutaj jest agresywna jazda, może nie tak jak u Tsjuder, ale jednak słychać od razu, że to black metal, a nie jakieś post-metalowe gówno pokroju tegorocznego DSO. Już otwierające Where Illusions Sink In Accausal Fire to połączenie szybko kostkowanego riffu z REWELACYJNĄ, melancholijną melodią. No i to znakomite zwolnienie w środku utworu - cudo. Drugi utwór to już mocniejsze granie z rajcującym, tremolowatym riffem. W następnych kawałkach do głosu dochodzą inspirację Mayhem, Burzum (ten wstęp w czwartym kawałku), Windir i niekiedy w bardziej posępnych momentach Agalloch. Podobają mi się też wokale - odpowiednio zachrypnięte nadają muzyce dodatkowej "szorstkości" i ponurej atmosfery.

8 utworów, 40 minut - wystarczający czas trwania, by nie znudzić słuchacza. Dzięki temu płyta tylko zyskuje i automatycznie chce się wciskać przycisk Replay. Świetny album, chyba póki co najlepszy, jaki dane mi było słyszeć w kategorii black metal.
Ryszard pisze:
10 mies. temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter

Post Hajasz » 2 mies. temu

Jeszcze dobrze nie ostygł debiut a duet wydał kolejny album What Light Covers Not i znowu jest bardzo dobrze. Może odrobinę gorzej niż na debiucie ale dalej grają świetny black metal. Tym razem sporo klimatu rodem z Malice od Gehenna, te charakterystyczne melodie, zagrywki, instrumentale. Do tego doszła spora inspiracja naszą Mgłą i Immortal. Generalnie cała płyta jest bardzo mglista, melodie lekko wychodzą spod palców gitarzysty, świetny wrzask w norweskim stylu. Oby tylko nie przegięli z tempem wydawania kolejnych płyt bo co za dużo to i świnia nie zje. Na razie jestem bardzo kontent.
YOU SUFFER, BUT WHY ?
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor

Post Vexatus » 2 mies. temu

Właśnie się zabrałem za debiutancki album... Jestem dopiero na etapie trzeciego kawałka, ale już wiem, że będzie często słuchane. :)
Vexatus - moje słuchowiska dla ludzi głuchych. Czacha dymi - mój blog.
Przyszła pora na Grindcore'a >>> 地獄 >>> Work in progress...
Jestem uczulony na pierdolenie głupot!!!

Wróć do „Black Metal”