Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5394
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Opole

Trwoga

Hajasz 5 lata temu

Obrazek

Obrazek

A to dopiero miłe zaskoczenie naszło mnie po głowie kiedy skończyłem słuchać debiutanckiego albumu bydgoskiego nowego tworu black metalowego Trwoga. Podobno grają od 2016 i na ten rok jest datowane ich jedyne demo Ciemności, z którego pozwoliłem sobie tylko na sprawdzenie coveru Summoning.

Jakże trzeba być chorym na umyśle aby coverać jeden z największych syfów jaki wypluła austriacka ziemia ale tu chłopaki robią pierwsze zaskoczenie bo kawałek, który wybrali znalazł się na chujowym co prawda debiucie ale jednak był to black metal a nie napierdalanie po polanie w worach po kartoflach.

Drugie zaskoczenie, że Beyond Bloodred Horizons w wykonaniu Trwogi brzmi stokrotnie lepiej niż oryginał.

Przyszedł czas na debiutancki album, który wyszedł miesiąc temu i od pierwszych taktów pokazuje potężnego fucka tudzież dyma mięsistym kutasem w dupę cały ten nowoczesny black metal przez młodych zwany post black metalem. Właściwie płyta podzielona jest na trzy części, które oddzielają klimatyczne intra a Trwoga zaprasza nas na szybką historię prawdziwego black metalu. Pierwsza część to jazda pod klasyczny norweski black metal i ukłon w stronę płyty, która zakończyła żywot tego gatunku. De Mysteriis tutaj czuć na kilometry a kawałek Zaraza szykuje się na hit. Druga część to ukłon w stronę sceny niemieckiej i szwedzkiej bo pojawiają się melodyjne zagrywki ale i także transowe basowe rytmy a w kawałku Czerń to mam wrażenie, że grany jest ten charakterystyczny motyw z numeru Pesttanz z debiutu Absurd. Trzeci część to ukłon w stronę polskiego black metalu tego nowoczesnego ale jednak wyzbytego przedrostka post z rewelacyjnym kawałkiem Otchłań.

Miło jest posłuchać płyty zagranej w kultowym starym stylu z ciekawymi polskimi tekstami pomimo, że nie zawsze wszystko wyraźnie słychać co śpiewa wokalista. Bardzo udany debiut proszący się o zakup na fizycznym nośniku, którego ukazało się 500 szt.

Skład:
Geist - Bass
Hasthur - Drums
Urobhor - Guitars
Raven - Guitars, Synths Vault 21, Watra
Voortifer - Vocals
▼ Byli muzycy
Omen - Drums (2016) ex-Nilfgaard
Vonsz - Guitars (2016) Majestic Decay
Ysydorious - Guitars (2016)
Bager - Vocals (2016)
Dyskografia:
2016 - Ciemności [demo]
2019 - TrwogaMA: https://www.metal-archives.com/bands/Trwoga/3540453014
BC: https://trwogablackmetal.bandcamp.com/music
GRINDCORE FOR LIFE
Orkan
Posty: 90
Rejestracja: 7 lata temu

Orkan 5 lata temu

Kawałek "Zaraza" fajny mocno. Wokalisty nie idzie zrozumieć za grosze, co żadną nowością nie jest i wcale mi to nie przeszkadza. Zastanawia mnie jednak co się stało z czterema ludkami po nagraniu demo, że tylko niejaki Raven pozostał? Ciężka współpraca?
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 3079
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

Szajtan 2 mies. temu

"Chocholi" to numer zapowiadający drugi album grupy - "Triumphus Mortis".
I am Satan's generation and I don't give a fukk.

Wróć do „Black Metal”