Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4246
Rejestracja: 7 lata temu

Urzeit

DiabelskiDom 5 lata temu

Obrazek
Pozwolę sobie przekopiować moje wypociny z poprzedniego, zbiorowego wątku.

Drugim sporo słuchanym przeze mnie ostatnimi czasy albumem z ferajny muzyków uczestniczących w wątkowych projektach jest Anmoksha od Urzeit. Dziwaczna to rzecz, gdzie dakrthrone'owe riffy przeplatają się z francuskimi wręcz dysonansami a wszechobecna, hałaśliwa aura jest potęgowana przez dwa uzupełniające się wokale. Przy pierwszym kontakcie może być ciężko się przebić przez tę pulsującą chaotycznie czerń, zwłaszcza, że to prawie godzina napierdalania, ale jak ktoś da szansę, to może odkryć w nim coś dla siebie. Wiosła szyją zawijasy, zmiany temp tylko po to żeby za chwilę wystrzelić brudnym, jadącym pod starą Skandynawię riffem jako akompaniamentem do wściekłego wrzasku jednego z wokalistów i niższego warkotu drugiego. Bardzo interesująco skonstruowane utwory, w których sporo się dzieje a wszystko to opatrzone odpowiednio "przybrudzoną" choć jednocześnie wyraźną produkcją. Naprawdę istotna ciekawostka, którą warto sprawdzić przy ogarnianiu mniej oczywistej części sceny amerykańskiego blacku.

Dorzucę tylko, że cały czas, mimo sporego czasu trwania słucha się tego materiału bardzo dobrze. Z czasem jeszcze więcej Skandynawii można usłyszeć, im bardziej ta płyta zadomawia się w głośnikach, tym więcej prymitywnej niechęci się czuje, jak leci w formie chary prosto w pysk.

Skład:
A.L.N. - Drums, Vocals מזמור, Hell (live), ex-Sorceress
R.F. - Bass (2013-2014), Guitars (2013-present), Vocals (2014-present) Adzalaan, Ash Borer, Dagger Lust, Serum Dreg, Triumvir Foul, Uškumgallu, Utzalu, ex-Cerebrate, Filth Column, Pissblood, ex-Skáphe (live)
M - Bass (2014-present) Ash Borer, Serum Dreg, Triumvir Foul, Uškumgallu, ex-Cerebrate, ex-Lung Molde, Pissblood, ex-Unholy Crucifix, ex-Servile Sect (live)

Dyskografia:
2013 - Urzeit [demo]
2014 - Der zweite Drei [demo]
2014 - Die Geschichte bisher [kompilacja]
2014 - Urzeit / Akatharsia [split]
2016 - AnmokshaMA: https://www.metal-archives.com/bands/Urzeit/3540373127
BC: https://urzeit.bandcamp.com/music
Panzer Division Nightwish

Tagi:

Wróć do „Black Metal”