Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 4921
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

Ahnenerbe (GER)

Hajasz 4 lata temu

Obrazek

Obrazek

Mógłbym krzyknąć kiedy to cholery będzie nowy album Absurd, o którym to już można pisać mity i tak jakby ktoś usłyszał moje wołanie.

Ahnenerbe to jednoosobowy zespół, który tworzy gitarzysta koncertowy Absurd czyli Sigskald. Sam projekt powołany do życia został w 2014 roku i generalnie nic nie zapowiadało, że coś tam się nagra skoro Absurd zaczął koncertować. A jednak pan Sigskald znalazł czas i oto jest debiut w postaci płyty Heldentod.

Jaram się bardziej niż wszystkie kościoły w Norwegii razem wzięte bo Heldentod to klasyczny niemiecki black metal z dużą dawką pogańskiego i folkowego klimatu. Jak ktoś słuchał Raubritter czy Grimmige Volksmusik to wie o co chodzi. Począwszy od logo i okładki w klimacie po całą resztę wszystko się zgadza. Zgadza się nawet tak, że gdyby na kopercie albumu było logo Absurd to łyknąłbym w ciemno. Niemniej, w odróżnieniu do Absurd, Ahnenerbe oferuje dosyć długie kawałki po 6-9 min gdzie w języku Goethego odśpiewane jest 9 hymnów. Całość mega granie a płyta już wytropiona.
Niestety BC brak więc muzy nie zapodam.

Skład:
Sigskald - Everything (2016-present) ex-Absurd (live)

Dyskografia:
2019 - Heldentod



MA: https://www.metal-archives.com/bands/Ah ... 3540455191
BC: https://ahnenerbe.bandcamp.com/music
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 5821
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

Wędrowycz 4 lata temu

Już myślałem, że o polskim Ahnenerbe będzie mowa. Z opisu wynika, że warto sprawdzić ten cały niemiecki Ahnenerbe. Gdzieś to już dostępne jest, bo coś u ruskich nie widzę?
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 5456
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. No Yogs, No Masters!

Vexatus 4 lata temu

Temat o polskim Ahnenerbe jest tutaj: viewtopic.php?t=2488

Może warto dopisać dopisać POL i GER w nazwach tematów, żeby się zespoły nie myliły (taka uwaga do adminów/moderatorów). W sumie jest z tą nazwa zamieszanie, bo jest polski Ahnenerbe, niemiecki Ahnenerbe z tego tematu i inny niemiecki Ahnenerbe... :)
Wędrowycz pisze: Z opisu wynika, że warto sprawdzić ten cały niemiecki Ahnenerbe.
Debiut mnie nie zachwycił. Jest kilka niezłych momentów, ale przez większość czasu płyta jest nudna jak flaczki z olejkiem. Długość kawałków jeszcze potęguje uczucie znudzenia tym materiałem.
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 4921
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

Hajasz 4 lata temu

W sumie zapomniałem na początku tematu dopisać, że jeżeli nie jesteś fanem Absurd i generalnie niemieckiego pogańskiego black metalu a nawet RAC i NS to nie trać swojego cennego czasu na zasłuchiwanie się Ahnenerbe bo się wynudzisz jak mops.
GRINDCORE FOR LIFE

Wróć do „Black Metal”