deathwhore
Tormentor
Posty: 4030
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

Towards the Unknown

deathwhore 3 lata temu

Obrazek
No, jeżeli uważacie, że black metal teraz jest pedalski, bo mało radykalny i w ogóle wypierdalać, to Towards the Uknown Wam się nie spodoba. Jeżeli nad wyraz czytelne inspiracje to coś co Was odrzuca w muzyce, to też Wam Towards the Unknown się nie spodoba. Właściwie rzeczona jasność inspiracji to największy minus tego zespołu.

Słowo klucz w przypadku tego zespołu - Furia.

Można by zamknąć tym słowem, machnąć ręką i wyrzucić. Ale z drugiej strony podrobienie stylistyki tego śląskiego zespołu też wcale nie jest takie proste jak mogłoby się wydawać. A chłopcy z Pomorza robią to bardzo udanie. Może niektóre rozwiązania nie są jeszcze perfekcyjne, ale zespół idzie konsekwentnie do przodu. Nie słyszałem pierwszego demo, ale przeskok między Disapearing Chants z zeszłego roku, a tegorocznymi (premiera w sierpniu, więc bardzo świeże) Pieśniami Czasu Końca jest bardzo duża. Poprzednie było może obiecujące, ale jeszcze momentami po prostu pokraczne, tak muzycznie, jak i realizacyjnie. Oczywiście, można mówić o pewnym trendziarstwie - lekko dekadencka aura, przeskoczenie na polskie teksty, no i wspomniane podobieństwo o muzyki Furii. Z drugiej strony, w przeciwieństwie do np. niektórych krakowskich projektów nie mam wrażenia sztuczności, kreowania się zblazowanego artystę. Podobnie jak ich inspiracja - muzyka w Towards the Unknown sobie płynie. Nie sprawia wrażenia przerysowanej. No i, co może być dla niektórych plusem - w przeciwieństwie do zespołu prowadzonego przez Nihila nie rozpłynęli się całkiem w post rockowych pasażach. Gdańszczanie mocno nawiązują do okresu mniej więcej do 2009 roku. Coś tam kombinują z muzyką, ale podstawą dalej jest metal. Kolega Wielgus też się bardzo rozwinął wokalnie i nagrał naprawdę fajne partie.

Jeżeli wybaczycie im brak oryginalności to naprawdę można się z tym zaprzyjaźnić. Nowoczesny nie do końca black metal, ale bez wydumania i zadęcia charakterystycznego dla kilku innych zespołów z tej półki.

Skład:
Marcin Turbiarz - Bass, Vocals Northern
Ignacy Macikowski - Drums
Michał Własów - Guitars (lead)
Marcin Wielgus - Guitars (rhythm), Vocals ex-Dreadnought

Dyskografia:
2017 - Conclave [single]
2018 - Disappearing Chants [demo]
2019 - Pieśni Czasu Końca [demo]MA: https://www.metal-archives.com/bands/To ... 3540440009
BC: https://towardstheunknown.bandcamp.com/music
Nebiros pisze:
3 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian

Wróć do „Black Metal”