Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 12513
Rejestracja: 3 lata temu

yog rok temu

〇, nazywany podobno przez muzyków Null, to ospały i lepki jak smoła pokrywająca podgórza islandzkich wulkanów desperacki black metal rozlany w beczce gorzkiego doomu śpiewanego na zboczu urwiska na chwilę przed skokiem, wzbogaconego tak nienaganną - wiotką czy niesioną wiatrem - melodyjką, jak i wokalami od pijackich, czy też furiackich krzyków i zaśpiewów, po chóry wprost z doliny umarłych. Riffy jednocześnie bardzo łatwo wpadają w ucho, jak i wpadają z basem niemal w jazz, prowadząc się na dno spirali zapomnienia.

W skład zespołu wchodzą między innymi członkowie Misþyrming czy Mannveira, a jedyny album 〇, ukazał się pół roku przed Söngvar elds og óreiðu, w sierpniu 2014 roku. Null & Void to moim zdaniem rewelacyjna płyta, łącząca w sobie coś z Urfausta, coś z Joyless, coś z In the Woods..., coś z Peste Noire, coś z belusowego Burzum, może nawet Paysage D'Hiver czy Ellorsith, pozostając jednocześnie na wskroś islandzka.

Kilka długich, czasem prawie tanecznych, innym razem rockowych, riffowych pasaży, kilka niezwykle kunsztownych wejść wokalu, a wszystko spięte delikatnie eksperymentalną klamrą. Niespieszne, hipnotycznie płynące riffowanie nie ma końca, choć płyta składa się z jednego tylko utworu - szczęśliwe prawie 35-minutowego - przepełnionego jednoczesnym natchnieniem i niewysłowionym lękiem, jakie czuje człowiek w zetknięciu z niewytłumaczalnym.

Mam wrażenie, że Algleymi nieco nawiązuje do tych melodii, a przynajmniej są równie miłe dla ucha, choć całość Null & Void, jak wspomniałem, w głównej mierze ma wymiar wysoce desperacki, podczas gdy tam już te fale widziane z brzegu nie mają nieść zapomnienia. Tu mają.

Skład:
H.K.F. - Bass
TMS - Drums Carpe Noctem, Grafir, Misþyrming, Naðra, ex-Dysthymia
D.G. - Guitars Martröð, Misþyrming, Naðra, Skáphe, ex-Abacination
Ö.S. - Guitars Mannveira, Naðra, Örmagna, Wormlust (live), ex-Abacination, ex-Andavald (live), ex-Dysthymia
S.S. - Vocals

Dyskografia:
2014 - Null & VoidMA: https://www.metal-archives.com/albums/% ... oid/444847
BC: https://0000000.bandcamp.com/music
Destroy their modern metal and bang your fucking head

Tagi:
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 12513
Rejestracja: 3 lata temu

yog tydzień temu

Nieco ponad tydzień temu druga płytka 〇 wyszła, jak się okazuje, Entity jest zatytułowana i pobrać ją można za co łaska, co też skwapliwie uczyniłem.

Destroy their modern metal and bang your fucking head

Wróć do „Black Metal”